| anonim_4396 a întrebat:

Unde e insula macko?

Răspuns Câştigător
| stefybx a răspuns:

Insula Mako este de fapt numele insulei Tasmania(Macko - in traducere inseamna acelasi lucru) din Australia.

59 răspunsuri:
| Mo a răspuns:

adica insula tasmania. de la h2o, cumva?

| astertix09 a răspuns:

Conform raspunsului de aici http://wiki.answers.com/Q/Where_is_the_real_Mako_Island
Insula este doar un platou de filmare.
Cel mai frumos raspuns este cel de pe yahoo answer care spune ca unde altundeva ia putea gasi sirene daca nu pe o insula imaginara, am tradus in romana pentru cei care nu se descurca cu engleza
http://answers.yahoo.com/question/index?qid=20080616092737AAHuLo6
Exista in realitate o insula Mako in Canada cum se poate vedea aici
http://www.geonames.org/maps/google_48.733_-76.999.html

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Insula maco inseamna insula de talisman asa stiiu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Insula mako ente in sudul auztraliei intre aeriliade

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In Australia

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Insula macko e insula tasmania

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In australia, partea de vest

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Unde e insula macko

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sirenele sunt adevarate am vazut cu ochii mei intr o expeditie in sudul mari mediteraneene

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Insula maco eczista in australia

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

IN AUSTRALIA
SAU IN UNGARIA

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu exista

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da exista insula macoo

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Unde e insula Mako?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Insula mako exista cu adevarat undeva prin Canada in prezent ea este folosita pentru filmarile fetelor h2o de la Hollywood.Astronologi spun k insula este misteriuasa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

INSULA MACKO ESTE ORI IN TASMANIA ORI IN MAREA CORALILOR EU CRED CA ESTE IN MAREA CORALILOR CA AM FOST IN EXCURSIE IN AUSTRALIA SI AM FOST PE INSULA TASMANIA SI NU ESTE ACOLO SI AM FOST IN MAREA CORALILOR ESTE O INSULA MICA LA VEST DE AUSTRALIA SI E FAIN ACOLO AM FOST IN BAZINUL ALA SI APA E CURATA SI IMI PLACE MULT

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In australia

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Se afla in australia

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Insula maco este in australia

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In australi sau asa ca esper

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cred ca Insula Mako este aproape la cativa Kilometri de Coasta Aurie

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca esti atat de convins\a ca ai vazut o sirena.ne poti demonstra asta? sunt curioasa :p hei...Insula Macko... exista... dar ce fel de oameni spun k este misterioasa? daca vor sa se convinga sa stea ei in luna plina la 12...noaptea in apa sa vada ca nu se ntampla nimic...oricum.in ziua de azi e oosibil orice...si chiar se poate sa fie misterioasa in alte feluri decat sirena...:p.copii nu va mai lasati dusi de val.:* >big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Insula macko este in Australia.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Insula mako inseamna tasmania da atunci cand o sa ma duc si eu in australia o sa ma duc pe insula si o sa ma transform intr-o sirene ca si proasta aia care crede ca insula e in italia si ca ea sa transformat in sirena si are 3 puteri magice

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Insula macko este in australia

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Insula mako este in Australia!