| yoanna73 a întrebat:

Va plac manelele. de ce?

Răspuns Câştigător
Anna
| Anna a răspuns:

Nu-mi plac.Consider ca nu mi se potrivesc, sunt pentru o anumita categorie de oameni. Mi se par lipsite de continut, ritmul din cale-afara de penibil, si mesajul dizgratios.

19 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Nu, pentru ca sunt vulgare.au o linie melodica simpluta, imita ritmuri orientale nespecifice noua, sunt interpretate de speculanti. Mira

Bula
| Bula a răspuns:

NUUUUUU! crying crying crying
Trag apa la toalete si tot manele aduuuuud! crying

| RamonaMn a răspuns:

Nu'mi plac manelele pentru ca pur si simplu mie mi se par un gen de muzica care nu'ti transmite nici un mesaj insa nu am nimic cu cei ce asculta happy

| Alexandrinaa a răspuns:

Nu-mi plac manelele, deoarece au in general un mesaj urat, continut nu prea bogat, si muzica foarte stricata. Dar nici nu pot sa neg ca, de cateva ori, am auzit si manele foarte reusite si voci foarte lucrate! Culmea! Nu pot nega acest lucru, eu fiind om de muzica! Altfel, muzica ar fi frumoasa fara versuri, dat fiind ca muzica mea preferata este cea orientalahappy. Asa ca, de multe ori, ascult variantele originale tongue ale manelelor din Romania (arabesti, indiene sau grecesti)

| Criiss16 a răspuns:

Nu pentru ca vorbesc doar despre femei, dusmani, cat de tari sunt ei si altele.Deci nu-mi plachappy

| CriSslsa3 a răspuns:

Nu. Mie una nu imi plac manelele.In primul rand cantaretii sunt ciudati(ca sa pot spune asa), in al doilea rand nu mi se potrivesc si in al treilea rand mi se pare ca melodiile nu sunt completate.Adik le mai trebuiesc versuri.

| hugin a răspuns:

Nu Manelele sunt pt.romi si fetite prostute care cred ca fac ceva cu bancnote de 1 $ prin chilotei

| N538961518 a răspuns:

Maneaua=o ragaiala scoasa de o creatura proasta ascultata cu mare entuziasm de cocalari si pitipoance materialiste.
Sincer mi-ar fi rusine sa ascult rahatul ala.Romania Trezeste-te!

| christian a răspuns:

Nu-mi plac manelele, sunt dezgustatoare!

| Florinna a răspuns:

NU. pentru ca nu's cioara big grin

| 44-mytel a răspuns:

NU, desi unele dintre ele au o linie melodioasa, dar textele sunt sub orice critica

| irynna a răspuns:

Nu imi plac, pentru ca pur si simplu nu sunt sunt genul meu.asa cum a spus si Anna, sunt pentru o anumita categorie de oameni pe care oricat m-as stradui nu i-as putea intelege.

| yoanna73 explică:

Bula toaleta ta e cu cd? de unde l-ai cumparat? sa-mi iau si eu.

| dulcika a răspuns:

Nuuuuuuuuuu cryingcryingcrying acest "gen de muzica" (daca se poate numi ) este numai pentru tigani...si nu mi se potrivestehappyFortza Hip- Hop happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. dc? pentru ca asa am avut mentalitatea formata d ktre parinti d mik, si nu stiu cu m-ar ajuta sa asc manele in care toti spun d cat de tare sunt ei si c dusmani au, sa moara mamik lor, sa arate bani, dolari d harie in videoclipuri...nu am nimic cu rromii, eu sunt la o sc d muzica si am mai mlti in clasa.doar k vor sa fie mai mlt decat par...happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. motivele sint expuse foarte bine de catre oana si Anna. subscriu!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da nsunt cele mai tari de ce *** nu va plac

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Manele e cel ma smecher tip de muzica mai ales cand esti indragostit asa ca nai comentati aiurea ca e o muzica frum pentru unii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da