| Anya_1437 a întrebat:

Voua vi s-a intamplat vreun fenomen straniu? Sau a-ti vazut ceva ce nu a-ti luat in considerare prea mult? Eu am patit de prea multe ori si cred ca a fost ceva paranormal... Spune-ti daca vi s-a intamplat ceva.

Răspuns Câştigător
| Parker a răspuns:

De multe ori circumstantele insala,iar un fenomen paranomal nu este decat un fenomen banal,iesit putin din parametrii medii. Sincer sa-ti spun,de multe ori m-am paniact cand am gasit un lucru care stiam sigur ca nu e acolo sau cand am vazut ceva ce altii nu au vazut,dar totul e in mintea noastra.E cert ca intre noi,oamenii,sunt niste legaturi modale care transmit constant informatii,deci daca te gandeai la cineva exact in clipa in care ti-a aparut in fata ochilor nu e nimic paranormal.
Anyway, daca te-ai uitat la Fenomene Stranii, vineri seara pe Discovery, totul e regizat! happy Adica e o reconstituire cu un adaos de vreo 200% inflorituri happy

6 răspunsuri:
| Ecou a răspuns:

Mi s-a intamplat sa ma trezesc si sa stau putin in pat si sa ma gandesc la asta, iar acum dupa ce m-am trezit si am intrat pe TPU mi se pare "oarecum straniu " ca am dat de intrebarea ta!

| Curiosu a răspuns:

Eu sunt de parere ca totul e o prostie si nu ar trebui sa iti pierzi timpul cu asa ceva

| FlorinFlow a răspuns:

Pai poti incerca sa ne si povestesti pana una-alta happy.

Eram prin clasa a IV - a. Aveam o ora libera din cate imi amintesc, sau sportul, pentru ca la sport sau la ore libere mai ieseam din scoala, prin parc, prin apropierea scolii. Scoala in care invatam era la 2 blocuri de blocul in care stau eu, la 2 min. aproximativ de scoala. In fine, eram cu 3 colegi, ne plimbam printre blocuri, povesteam, cand ajungem in spatele blocului meu. Eu am urcat pana sus sa-mi iau ceva, iar ceilalti m-au asteptat jos. Cand am coborat inapoi in spate, colegii mei tipau la o femeie mai in varsta de la mine din bloc, era la etajul 4. Atunci nu o cunosteam foarte bine pe vecina, insa treptat am cunoscut-o, mai cobora pe jos unde jucam noi fotbal, ne lua apararea in fata vecinilor care spune-au sa nu mai jucam acolo, in fine, era o femeie de treaba, nicidecum cum mi-o imaginam eu.
In fine, sa revin... le-am spus colegilor sa se potoleasca sa o lase in pace, insa au mai continuat asa cateva minute, cand deodata incepe femeia sa tipe, nu s-a vazut foarte bine de copaci, dar toti am vazut acelasi lucru. Ochii ii erau rosii, si imediat a luat un borcan maricel si a dat cu el direct intre noi, nu mai spun cu ce putere a dat si cat de repede a ajuns jos. A lovit-o pe colega care era cu noi la brat, nu a fost cine stie ce, a zgariat-o la mana cand s-a spart pentru ca a cazut chiar langa ea. Dupa chestia asta am plecat si cand treceam pe acolo mereu incepeam sa povestim de chestii cu strigoi si toate astea, unii se legau si de o cruce asezata in forma de X negru, in coltul scarii, sus. Nu am nici acum o explicatie logica...

O sa mai revin cu o poveste daca se mai posteaza, pana una alta poveste-ne si tu niste intamplari.

| Day_2792 a răspuns:

Nu, şi sincer nu cred în fenomene paranormale. Însă mi se mai întâmplă uneori, când fac ceva, să simt că am mai făcut acel lucru.

| MakeMeSmile a răspuns:

Nu,nu am patit nimic straniu pana acum si nici nu am vazut ceva care sa mi se para iesit din comun dar daca vrei poti sa imi zici ce ti s-a intamplat si putem discuta

| bogdan_2177 a răspuns:

Da,de multe ori ma simteam ca si cand as mai fi trait acel moment candva in trecut sau ca imi aminteam exact ce se va intampla in cateva secunde, deci deja vu si premonitie, dar acum au cam incetat aceste momente; cred ca e ceva neobisnuit sar interesant in acelasi moment