| danny_7173 a întrebat:

Vreau cateva idei mai dezvoltate daca se poate despre o poveste stiintifico-fantastica

Răspuns Câştigător
| GyeBaek a răspuns:

Pai ce zici defaptul ca tu esti un polit spatila si trebesa te duci si sa cauti, alte planete cu forma de viata, si ajungi pe o planeta care nu-i condusa de oameni e condusa de niste fiinte ciudate, si acolo find o perioada antica si cand pleci sa ti se para ca te-ai intors pe tera dar de fapt, esti pe aceeasi planeta in viitor si ramai blocat acolo.ma dani ce am avem de scris la fizica?

1 răspuns:
| Puffy_1082 a răspuns:

O poveste stiintifico-fantastica inseamna o poveste care are elemente de magie sau nu numai(fantezii) si care contine si termeni stiintifici precum:intervenirea savantilor in poveste sau unele fenomene fantastice care au legatura cu stiinta. Exemple de carti(filme) sunt:Avatar, cartile cu vampiri ar putea fi, The Nibiru si altelebig grin