| Ella_6549 a întrebat:

Vreau niste povesti de groaza reale...sau niste rezumate la filme de groaza... Funda

12 răspunsuri:
| CrysaCrysy a răspuns:

Nu-ti pot da rezumat dar iti dau o idee de film de groaza: PAPUSA CHUCKIE.Pa pa!

| LaChatte a răspuns:

O data cand mergeam seara, complet noapte la o prietena, am vazut pe cer o ceata alba care trecea repede cand la dreapta cand la stanga in fata mea.muream de frica dar dintr-o data s-a auzit o vocecall meine calca pe taramul mmeeeeeeeeeeeu?
si ce crezi ca am facut? am luat-o la sanatoasa.se auzea voci inspaimantatoare dar norocu' a veni pentru ca am vazut-o pe prietena mea fugind.eu am intrebat-o:
- ce cauti u aici?-ba nu ce cauti u aici?:-u mi-ai spus sa vin la tine noaptea asta.
-pai da bine e ca ai venit! in fiecare seara vad...-da stiu o ceata alba...-da
si noi doua am luat-o la picior si eu nu m-am intors acasa deloc de frica nici ziua!
si tatal meu m-a luat de acolo.
dar oare ce s-a intamplat cum prietena mea?

| valentingb a răspuns:

Sora mea s-a dus intr-o dimineata la scoala.Iarna.Frig.Toti copiii erau inghetati de frig, batea un vant ascutit de trecea prin haine, zapada pocnea sub piciorusele lor. Mai aveau 6 km pana la scoala. Apropiindu-se de o intersectie, au vazut venind din partea dreapta un ...nor negru. Un nor care venea usor, usor, catre intersectie. Era mai inalt decat cei doi tei din apropierea intersectiei. Apropiindu-se tot mai mult, au inceput sa vada ca norul avea forma de caine, un caine negru, care venea spre ei.Incepea sa fie tot mai cald, desi cerul se intunecase. S-au oprit cu totii in loc, la vreo 50 metri de intersectie. Cainele a intrat in intersectie si a privit catre ei. avea ochii goi... imitand miscarea gurii unui caine care latra, norul isi misca ceata. groaza puse stapanire pe copii.Parul le ridica in sus caciulile de pe cap.Cainele privi in sus si o lua la goana tot inainte, disparand in zare, iar apoi soarele rasari.
asta e pe bune, a venit sora mea acasa cu parul maciuca.

| MariaO a răspuns:

Http://www.scaryforkids.com/ Dar toate sunt in engleza :)

| JeffRider93 a răspuns:

Cand eram mai mic, cam pe la 9-8 ani, mersesem la bunica mea din partea mamei.Eram in camera de zi si ma uitam la TV.Ma plictisisem si mi se facuse sete.La un moment dat, am vazut ceva alb, complet palid, care zbura deasupra mea.Eram copmplet inspaimantat.Nu mai stiam ce sa spun. Nu uita! Asta chiar mi s-a intamplat si crede-ma ca nu vreau sa se mai repete inca odatahappy

| LoredanaLori a răspuns:

Poi...sa va spun eu niste fenomene strani care mi sau intamplat cu adevarat si aici nu mint ca alti care iau povesti de pe nu stiu ce siteuri.Deci sa incep asa. Aveam 7-8 ani fratemiu ma necajise in fata pritenilor si am intrat plangand in casa si mi-am spus cu voce tare "De ce mi'ai dat doamne un frate asa ca alex mai bine nu as fi avut nicioadat un frate"deodata (si nu mint)s-a auzit de undeva din bucatarie o voce care spunea lin si duios "Nu mai plange fata mea" am inghetat complet inca imi aduc si acum aminte vorbele acelea ...prima oara ma speriesem ca ma auzit mama dar am cautat in toata casa si nu era nimeni in casa.A si sa va mai zic ceva legat de aceasta intamplare vocea era a bunici mele care murise in urma cu un an, nu pot uita nici acum senzatia inspaimantatoare pe care am avut'o

| LoredanaLori a răspuns:

Inca o intamplare adevarata care i s-a intamplat tatalui meu ...Deci avea vreo 13 ani era pe timpu lu Ceausescu si asa cum era atunci toata lumea fura de nevoie iar intr'o seara tata impreuna cu mamaimea, tataie si soru lu tataie tanti dorina asa cum ii zicem noi au plecat cu caruta la furat cei trei adica mamaie, tataie si dorina merse la cules porumbu la vreo 30-40m de caruta iar tata ramasesera in caruta si se uita sa nu care cumva sa vina cineva ..cand o vede pe tanti dorina apropriinduse de caruta. Tata ii zice "ce faci bre? nu esti la furat cu mama si tata?" aceata (dorina) incepe a rade cu un ras malefic si cu o expresie de speriat pe fata. tata o mai intreaba inca odata "ce ai bre?" si cand rade inca o data mai tare sare speriat din caruta si fugise pana la parinti lui acolo unde culegeau porumbul.Acolo sa inghete de frica mai rau.o vazuse pe tanti dorina care culegea porumb alaturi de parinti lui si o intreaba pe aceasta "ce faci bre nu erai acum cateva clipe la caruta?" iar aceasta i-a spus:"ce ai patit copile am fost aici tot timpu" iar mamaie si tataie iau confirmat ca e adevarat. tata a ramas cu sechele si acum dar prefera sa nu'si aduca aminte.

o alta intamplare adevarata este despre mama care in urma cu mult timp a locuit in satu meu natal cu parinti ei la o femeie batrana (Maia acea fameie mamaimea despre care am mai mentionat'o in alta intamplare mai sus aflata). Maia o iubea extraordinar de mult pe mama avand grija de ea de mica (de cand s-a nascut) pana la 7 ani cand parinti mamei au hotarat sa plece inapoi in moldova.Maia ia trimis scrisori mamei sa vina sa stea la ea la care intr'o zi mama stiind ca maicasa nu o lasa sa plece inapoi la maia si'a intrebat tatal daca poate pleca sa stea la maia (mama avand pe atunci 12 ani)tata a fost de acord iar la urmatoarea vacanta in familie tataie i-a facut semni maicami ca plece in trenu care ducea la gara in care statea Maia a plecat a ajuns la Maia pe parcursul anilor Maia imbatranise si era asa cum se zice cu un picior in groapa si tot visa serpi care se invarteau in jurul mesei. Mama era intr'o relatie de mai bine de un an cu tata si statea la el dar in fiecare seara o vizita ..intr'o seara cand sa plece mama si tata Maia le spuse nu plecati ca nu mai am mult de trait si o sa mor si nu sa va mai vad, mama ii spuse hai bre culcate ca vin maine sa te vizitez si cu toate ca Maia tot incerca sa-i faca sa mai ramana aceastia au plecat cand sa treaca gangu care era la vreo 3 strazi departare de casa Maiei vine un var vitreg de al mamai si ii spune sa vina repede ca Maia a murit. Mama a inteles de ce aceasta ii spuse sa mai stea ca nu mai are mult de trait.Peste 1 an cam asa parintii mei au vandut casa Maiei unor oameni. Peste cateva zile chemati de noi proprieteri ai casai au venit sa vada ce au facut prin casa.Mama a fost surprinsa in camera Maiei era toate obictele asezate asa cum le avea si Maia, adica un ceas mare pe peete in acelasi loc patul in acelasi loc asezat spre fereastra si toat obiectele care erau in camera Maiei fusese inlocuite noi proprieteri nevazand niciodata cum a aratat camera ei dar cu toate astea ceva ia indemnat sa pozitioneze obiectele asa cum la avea si Maia. Sfarsit.Mai am cateva intamplari cu totul adevarate daca vreti sa le auziti nu ezitati sa imi spuneti.As mai scrie dar trebuie sa plec afara cu prietenele.Ne mai auzim :*

| damasc23 a răspuns:

Intr-o seara de vara, eu cu prietenii mei ne plictiseam de moarte, noi stateam foarte aproape de cimitir si ne-am hotarat sa spunem povesti de groaza, dar nu oriunde ci in cimitir. Fiind intuneric afara si luminile stinse pe strada era si mai misto, pentru ca in felul asta ne speriam unii pe altii mai rau.
Am Inceput sa povestim... dupa un timp se sparge grupul, mai ramaseseram numai 15 copii din 30, fiindca nu mai stiam nici o poveste ne-am gandit sa jucam ascunselea, deodata o prietena vede in spatele meu niste maini infioratoare albe, va dati seama k toti au zis ca e nebuna si nimeni nu a crezut-o. Noi linistiti am inceput sa ne jucam dar ni se facuse frica, pe la ora 1 ne-am hotarat sa mergem acasa eu am ramas la verisioara mea peste noapte. Deodata ea se uita inspre cimitir si imi spune ca a vazut ceva deasupra bancii unde am stat si am povestit.

Era o creatura alba imbracata foarte elegant, ca si cum s-ar fi dus la o nunta, noi intoarcem capul neinteresati dar cand ne uitam a doua oara nu mai era, atunci am inceput sa ne speriem, verisoara mea isi aminteste ceea ce a vazut in spatele meu. Mainile acelei creaturi semanau cu ale omului din cimitir.

A doua zi ii spunem bunicii noastre ceea ce am vazut in cimitir si in spatele meu si a spus ca pe banca pe care am stat si am povestit noi a fost omorat un om care urma in acea seara sa se insoare dar venise la mama lui la mormant care murise in urma cu doi ani.

| Marin_Alina_1979 a răspuns (pentru LoredanaLori):

Loredana mai vreau niște întâmplări adevărate de groază. plzzzzzz

| Cosmin33petcos a răspuns:

Uita-te la Saw (6 parti), The conjuring, Mama, Carrie sau Constantine! carrie e mai putin infricosator!