| WolfSRain a întrebat:

Vreau sa imi cumpar un laser pointer verde.

mW= miliwatt corect?

Atunci teoretic este mai puternic cel care are mai multi mW

Care este diferenta intre 50 mW 100mW 150mW 200mW 1000mW 2000 mW.

Teoretic cel cu 2000 mW este cel mai puternic de ce au cam acelasi pret?

Imi poate explica cine cum sta treaba?

Vreau sa cumpar ceva puternic sa bata cat mai mult si sa pot sparge baloane.

1 răspuns:
| adyady54 a răspuns:

\laserele cu mai multi mW sunt mai puternice dar ai grija. Daca vrei unul care sparge baloane cauta unul de 100mW.E foarte periculos.Eu mi-am bagat unu de 15mW in ochii ca prostu si acum nu mmai pot sa citesc pentru, ca vat un punct verde oriunde ma uit.