| Kijk a întrebat:

Vreau sa invat si eu sa innot! Spuneti-mi si mie cum se innoata ce trebuie sa fac? Dau funda!

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ai nevoie de un profesor de înot, aici noi nu te putem ajuta cu nimic.
Pa, pa.

| gabi45 a răspuns:

Prima data incearca sa inoti ca si catelul caa sa inveti sa te ti la suprafata apoi uitate la altcineva cum inoata si fa ca el

| harciog a răspuns:

Stai naibii cit mai mult in apa adinca de la jumatate pina pa umeri.

| RedHair a răspuns:

Eu chiar acum fac un curs de inot.Mai am 4 sedinte big grin dar nu reusesc sa stau deasupra apei sad. Cel mai bune ar fi sa faci si tu un curs. O sa inveti sa inoti pe spate, pe sub apa si deasupra apei si nici nu costa chiar asa mult ( in jur de 150, dar depinde si de locul in care inveti).
Bafta!

| madyunik a răspuns:

Intrebarea ta m-a facut sa zambesc,pentru ca eu ador sa innot! In primul rand ai nevoie de curaj,pentru ca daca iti e frica,nu vei reusi sa inveti. Urmareste si tu pe altii cum fac, o metoda usoara ar fi caineasca, adica sa dai din maini rapid sub apa si din picioare.Ideea e sa n-ai frica, daca te duci la fund, te ridici si faci iar si iar...Incepi la apa pana la brau, ceva de genul, adica sa nu risti sa te inneci. Daca ai si pe cineva langa tine care sa stie sa innoate e.perfect! Bafta!