| cnvv a întrebat:

Vreau sa merg vara asta undeva, insa nu vreau la mare, vreau undeva la munte sau intr-un oras medieval (Sighisoara, Cluj, Brasov, Biertan etc)
Ce-mi puteti recomanda?

5 răspunsuri:
| DrGoogle a răspuns:

Brasovul e super ai o gramada de locuri de vizitat, in plus poti urca pe varful Piatra Mare daca iti plac drumetiile, prin canionul 7 scari.

| justanotheruser99 a răspuns:

Recomand Brașov si Sighișoara.

| mihai69 a răspuns:

Eu recomand Sibiul (nu degeaba a fost Capitală Culturală Europeană!) și Alba Iulia.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sibiu si tot ce tine de zona denumita Marginimea Sibiului, sunt niste sate superbe prin zona.

Apoi Brasovul

Si drumul de la Brasov la Sighisoara plina de biseri fortificate si sate sasesti extrem de frumoase precum Viscri

In final Sighisoara si de ce nu si o fuga pana la Biertan care e in zona

| Aasdfghj a răspuns:

Brasovul e superb. Iti pot recomanda si cazare in centru si chiar ai de toate. Eu m-am simtit ca acasa acolo. Ai ce sa vizitezi si sunt apropiate. Biserica neagra, Bastioanele, poti merge cu telecabina pe Tampa, strada Sforii, prima scoala romaneasca, turnul alb si turnul negru, Cetatuia, etc. Poti chiar sa dai o fuga si pana la Bran. Urmatorul oras ar fi Sighisoara.