| DenizaVonDe a întrebat:

Vreau sa stiu niste carti/romane politiste, horror... Funditaza celor mai variate raspunsuri

Răspuns Câştigător
| anotimp2 a răspuns:

Agatha Christie- No.1 la romane politiste. Titluri: Misterul crimei fara cadavru; Oglinda sparta; Trenul de Paddington; Zece negri mititei; Crăciunul lui Poirot; Moarte pe Nil; Misterul de la Sittaford; Cei patru mari; Omul în costum maro; Misterioasa Afacere de la Styles; Oracolul din Delphi.

4 răspunsuri:
| fularrosu a răspuns:

Apuca-te de Agatha Christie!

| Roxanne_4260 a răspuns:

Eu am citit zilele trecute o carte, super cute. Am citit-o tare repede. În două zile şi cu muuulte pauze.
Se numeşte Castelul cu monştri.
E vorba de o familie care are o casa imensa, care angajează fete la lucru, ca "fete de casă", şi pe care le omoară. Apoi le face bucăţi şi le pune în pungi, dându-le de mâncare celor trei câini lupi. Apoi vine altă tipă, căreia vor să-i facă aceaşi chestie, numai că ea scapă într-un final. Cum? Afli dacă citeşti cartea!
Baftă.
Muhaha big grin.

| Corina_6907 a răspuns:

A cincea fiola big grin. E foarte frumoasa happy