| Angie12 a întrebat:

Vreau sa va intreb ce va mai ciudat. Exista VRAJI? Adica astazi 12.01.2012 ma plimabam pe afara cu cainele si cateulul sa oprit langa un om imbracat la patru ace adica avea costum negru si palarie mare si neagra si avea si barba putin lunga. Eu cred ca era un vrajitor pentru ca magician eu stiu ca inseamna doar niste trucuri inventate de care oamenii nu-si dau seama. Deci la final exista vraji sau oameni vrajitori? Eu stiu ca diferenta intre magicean si vrajitor este magician v-am spus cu cate va randuri mai sus iar vrajitor stiu ca inseamna om care este maginc adica poate sa faca vraji si chestii din astea.

16 răspunsuri:
| misterioaѕa a răspuns:

Bună
Nu există vrăjitori.Sunt doar minciuni spune de rromi sau de alte persoane care susţin că practică magia.

| Mus1k a răspuns:

Vrajitor = Persoana care face vraji,vrajeste,poti spune vrajitor unui baiat care te-a facut sa il placi "vrajindu-ti inima",acelasi lucru aplicandu-se si cu o persoana de sex feminin.
Magician = Persoana care face TRUCURI magice, si se foloseste de diferite obiecte,exemplu Carti,bile,maneca de la camasa.
Poti spune despre un moment ca este magic, de exemplu cand ai primit primul sarut de la persoana iubita.
Nu conteaza cum este imbracat vrajitorul sau cum este imbracat magicianul.

Exista oameni cu puteri "paranormale" care nu au nicio denumire din cele 2, pur si simplu au puteri magnetice, care i s-au daruit la nastere, exemplu :poate aprinde/stinge televizorul cu puterea mintii, ridica obiecte (extrem de rar) sau sa poata vedea creeaturi paranormale sau diferite simboluri.

Sper ca te-am ajutat

| DrunkenRat a răspuns:

Este posibil sa existe, dar nu in secolul actual. Spre exemplu, pentru a ridica o bila 'cu puterea mintii' necestia energia cat aproximativ pentru o statie radio pe un intreg oras. Un creier uman nu poate face asa ceva (inca). Sau poate, nu va putea niciodata. Depinde de evolutie.

| TheBloodyRoses a răspuns:

Stii ce e amuzant? Toti isi ocupa timpul sa nu creada in asa ceva. Dar avem o viata si e bine sa exista vrajitori. Acum in legatura cu omul daca nu a facut nu a inceput sa spuna nimic ciudat atunci stai linistita era doar un om. Da' totusi unde`i dovada ca nu exista? smug Imi place sa fiu tacanita si sa cred. Ramane la alegerea ta daca crezi sa nu in ei.

| Devonys a răspuns:

Bine,nu sunt magii, de fapt sunt chestii pe care oamenii chiar cred ca le pot face si incearca atat sa le faca incat reusesc. SIMPLU.(nu vreau funda).(daca-mi dai ma supar big grin)...

| AlexCrb a răspuns:

Eu cred ca te-ai uitat cam mult la desene...

| KeshaTikTok a răspuns:

Da exista! Langa mine s-a oprit o femeie intr-o zi, era imbracata cu o rochie alba si avea palarie mica, ca un joben. Ea avea si o geanta pe mana. Ceea ce mie mi s-a parut ciudat este faptul ca desi ea era o persoana tanara si foarte frumoasa, nu avea un iubit, doar o pisica, ea desemenea fiind alba. Ceea ce m-a facut pe mine sa ma gandesc ca ea era o vrajitoare MAGICA, a fost pisica, care mieuna.

| Anonymus123 a răspuns:

Cu siguranta nu. Funda?

| Kidooooo a răspuns:

E adevarat ce spui dar nu exista asa ceva.nu/ti mai face probleme.

| hfkjgkjfg a răspuns:

De ce ar fi vrajitor daca are barba si e imbracat la patru ace? Pentru mine inseamna ca e om respectabil. Nu exista vrajitori, cum nu exista nici vampiri sau sirene sau orice alte inventii. Unii pot practica diferite "ritualuri" in care se incred, dar nu sunt vrajitori. happy

| Joker92 a răspuns:

Hmm eu cred in asa ceva, gen t-i s-a intamplat ceva ciudat in ultimul timp? sau ai facut anumite chestii fara explicatie care te-au surprins? sau ai avut vreodata Dejavou?

| SmarandaBolea a răspuns:

Da, exista! Si sunt sigura, am si vazut., amsi facut! Insa e secret cum...iti jur ca exista!

| dulcica904 a răspuns:

Nu exista din astea

| Radu_Tudor_1997 a răspuns:

Singura explicatie logica este Harry Potter si Dynamo

| Radu_Tudor_1997 a răspuns:

Singura Explicatie logica este Harry Potter si Dynamo!

| vallya a răspuns:

Buna,,,am si eu o intrebare,,,,intr-o zi ma simteam rau, cu mine era fostul prieten vb despre noi 2,, el imi spunese ca ma iubeste enorm demult si ca toata veata vom fi imreuna,,unde eu am inceput sa zimbesc,,, el me-a zis ca o sa fim imreuna chiar ce nu seva intimpla intre noi 2,,, nul credeam,,el mea spus ca daca mea da dumnezeu macar un semn sati demonstrezi ca asa va fi,si in momentul asta a intrat o rindunica in casa asezinduse in fata noastra privindune,atunci numai aveam cuvinte,,,,,, oare ce inseamna asta?, va rog mult rs la intrebare...mersi mult