| Ionela_7274 a întrebat:

Vreau si eu niste statusuri nu cntza despre ce sunt ( viata, dragoste etc ). Funda

Răspuns Câştigător
| Girl a răspuns:

Http://annamarya15.wordpress.com/
\

sper sa iti placa:*

3 răspunsuri:
| dayanalove12 a răspuns:

Proverbe - cuvinte frumoase :X

"Timpul nu rezolva lucrurile, dar le face sa para mai simple."

"Trebuie sa inveti sa mergi, inainte sa incepi sa alergi!"

"Traiesti o singura data, doar daca faci lucrurile asa cum trebuie, o singura data este de ajuns."

"Cel mai bun lucru pe care il poti da dusmanului este IERTAREA, unui adversar TOLERANTA, unui prieten INIMA, copilului UN BUN EXEMPLU, tatalui tau RESPECTUL, mamei tale O CONDUITA de care sa fie mandra, TIE ITI DATOREZI RESPECTUL DE SINE, tuturor oamenilor GENEROZITATEA."

"Norocu orb ajuta indrazneala oarba!"

"Curajul inseamna sa fi singurul care stie ca ti-e frica!"

"Valoarea unui lucru o observi numai dupa ce ai pierdut acel lucru."

"Glumeste în iubire dar nu iubi în gluma!"

"Dragostea e mai puternica atunci când te face sa suferi mai mult."

"Acela care nu a iubit niciodata, inseamna ca nu a trait niciodata."

"O viata fara dragoste este asemenea unui an fara primavara."

"Dragostea nu inseamna a privi unul spre celalalt, ci a privi amandoi in aceeasi directie."

"Cand iubesti puternic, gasesti intotdeauna ceva nou in persoana iubita."

"Dragostea e speranta si fara speranta lumea nu ar exista."

"Traieste pentru prezent, viseaza pentru viitor, invata din trecut."

"Viseaza la ceea ce vrei sa visezi,du-te acolo unde vrei sa mergi,fii ceea ce vrei sa fii,ai doar o viata pentru a face ceea ce vrei sa-ti propui!"

"Viseaza ca si cand ai trai pentru totdeauna, traieste ca si cand ai muri azi."

"Yesterday is history, tomorrow is mistery and today is a gift, that is why we call it present."

"Ca sa intelegi ca esti prost trebuie totusi sa-ti mearga mintea."

"Chiar dacă în spatele unui vis se ascunde un coşmar nu uita să crezi în tine şi toate problemele dispar !"

"Viata e scurta, incalca regulile, iarta repede, saruta incet, iubeste cu adevarat, razi necontrolat, si nu regreta nimic care te face sa zambesti!"

"Pentru toate lucrurile pe care le-ai ratat , ai castigat ceva, iar pentru tot ceea ce ai castigat, ai pierdut cate ceva."

"Dragostea este ca vantul… nu o poti vedea, dar o poti simti."

"Fiecare lucru are frumusetea lui, dar nu oricine o vede."

"Ce este greu? A te cunoaste pe tine. Ce este usor? A da altora sfaturi."

"Rasul este soarele ce alunga iarna de pe chipurile oamenilor."

Statusuri amuzante:

nu deranjati ca-mi speriati pestii

Prietenii falsi sa imi dea un Buzz, astazi fac prezenta.

Cumpar droguri! pentru relatii sunati-ma la numarul 112/955. ofer cazare pe termen lung dupa incheierea contractului. rog seriozitate!

ca mine nu gasesti nici pe google ca tine gasesc si in recycle bin.

Daca intr-o zi femeia pe care o iubesti iti e infidela si-ti trece prin cap sa te arunci pe geam, adu-ti aminte ca ai coarne, boule, nu aripi !

Vreau sa sti ca prietenia ta inseamna mult pentru mine. Plangi tu, plang si eu. Razi tu, rad si eu. Sari pe geam de la etaj , ma uit in jos si atunci , rad din nou.

I love you , I like you , I need you , ai vrea tu!

Da asta este viata mea, este si buna si rea, dar e mai buna fara tine în ea .

Statusuri triste:

Deseori zambetul celui care sufera e mai dureros decat lacrimile celor ce plang!

Cand iti vine sa plangi, adu-ti aminte de clipele in care zambeai, cand simti ca viata nu are nici un rost gandeste-te la cei ce mai au doar o zi de trait, cand simti ca vrei sa mori gandeste-te ca altii ar da orice sa traiasca.

Va veni o data vremea cand in urma vei privi, ai vrea sa reinvie toate bucuriile si nebuniile, dar trecutul se ascunde, nu mai vine NICIODATA numai amintirea spune ca "Asa a fost o data!"

Am invatat ca dureaza ani sa castigi incredere si ca doar in cateva secunde poti sa o pierzi.

Nu merita sa plangi pentru nimeni, iar cei care merita nu te vor face sa plangi.

Cel mai dureros mod de a-ti fi dor de cineva e sa stai chiar langa el, stiind ca nu il poti avea.

E greu sa mergi pe culmea vietii cu inima pustie, e greu sa suferi in tacere si nimeni sa nu stie.

Nu plange ca s-a terminat ci zambeste ca te-ai scapat!

Nu dispera cand soarta te apasa si nici nu plange de-al tau destin, caci dupa un chin viata-i mai frumoasa, cum dupa ploaie ceru-i mai senin.

In dragoste, sa nu faci din durerea altuia fericirea ta.

Am visat prea mult ce nu trebuia, am vrut prea mult ce nu trebuia…acum toti sunt fericiti, iar eu plang printre zambete si rasete.

Stau in camera mea rece. Privesc in jur si mi se pare Ca peretii se strang in jurul meu. Ma simt singura. Totul e intunecat si rece, intocmai ca in inima mea.Inchid ochii si incerc sa uit totul.

Cel mai trist lucru in viata e sa-l vezi pe cel pe care-l iubesti iubind pe altcineva.

Se intampla in viata sa iubesti dar sa fii ranit iti iei viata de la capat, vrei sa uiti tot, dar amintirile sunt mereu in inima ta amintindu-ti ca iubirea este cel mai frumos lucru care te poate condamna la suferinta .

E atat de frig. Lacrimile mi-au inghetat si nu mai pot sa zambesc, traiesc un vis demult apus si nu-mi mai revin la viata.

Ma gandesc la ce a fost si nu inteleg de ce, privesc la cum sunt si nu inteleg cum, ma uit in viitor si vad cum as vrea sa fiu. doar ma uit!

Dragostea iubeste zilele insorite, cand cuvintele aduc in suflete noaptea linistita, o dragoste puternica nu are nevoie de semne.

Am invatat ca nu poti face pe cineva sa te iubeasca. tot ce poti face este sa fi o persoana iubita, restul, depinde de ceilalti.

Cine rade si glumeste Sa nu crezi ca te iubeste Cine pare mai tacut Te iubeste cel mai mult!

Am invatat sa nu fac pe nimeni o prioritate in viata mea, atata timp cat eu in viata lui sunt doar o optiune!

As vrea sa cred, sa pot visa, sa te aduc de partea mea. As vrea ca timpul sa-l opresc sa-ti spun de fapt cat te iubesc.

O simpla aventura trece in doua luni. O dragoste la prima vedere trece in 2 ani. O iubire iti schimba total viata.

Sa iubesti inseamna sa doresti in fiecare clipa sa-i auzi glasul, rasul. sa iubesti inseamna sa tremuri de neliniste si sa tresari de bucurie. sa iubesti inseamna sa te oferi din toata fiinta ta celui care-ti tine loc de soare.

Iubirea inseamna sa dai cuiva sansa sa te distruga si sa ai incredere ca nu o va face.

As vrea sa fiu tot ce-ti doresti. Vreau sa fiu tot ce iubesti. As vrea sa simti cat te iubesc. Sa intelegi cat de mult imi doresc. Sa crezi in mine!

I love you not only for what you are, but for what I am when I am with you.

It`s weird how you go from being strangers to being friends to being more then friends to being practically strangers again and it all happens so fast.

Never take a person for granted hold every person close to your heart cause you might wake up one day & realise that you’ve lost a diamond while you were too busy collecting stones.

Every time we touch/I get this feeling/Every time we kiss/I swear I can fly/Can`t you feel/My heart beat, so/I can`t let you go/Want you in my life.

Never say I love you,if you really don’t care. never talk about feelings,if they really aren’t there. never hold my hand,if you are going to break my heart. never say you are going to,if you don’t plan to start. never look into my eyes,if all you do is lie. never say hello,if you really mean good bye,if you really mean forever. then say you will try. never say forever,cause forever makes me cry!

You can’t break a girl who is already broken!

Statusuri despre prietenie:

Un iubit te poate injunghia in inima, un strain in fata, un prieten pe la spate, dar prietenii adevarati nu poarta cutite la ei.

Prietenia este un ocean pe care multi ar vrea sa-l traverseze, insa majoritatea se ineaca inainte de a ajunge la celalalt mal.

Nu rupe firul unei prietenii pentru ca, chiar daca il legi la loc…nodul ramane.

Adevarata prietenie este asemenea unui trandafir: nu-i realizezi frumusetea pana ce nu se ofileste.

Prietenia este punctul cel mai inalt al pamantului si puntea catre cer! Tradarea prietenului nu este decat un nou inceput. Totul depinde de cum intelegem termenii "prieten", "prietenie" si "tradare" .

Un prieten iti este un ajutor atunci când nu iti merge bine, un confident cand esti singur, un ghid cand cauti un zâmbet atunci când esti trist, un cântec când esti fericit.

Ma pot increde mai mult in dusmani cinstiti decat in prieteni falsi.

Cand simți că te doboară, e bine să știi că e cineva care face durerea să nu mai doară, care te face să zâmbești, un prieten scos din file de povești.

Statusuri smechere:

Zambeste celor care te urasc, sa simta ura ta. Zambeste celor care te iubesc, sa simta dragostea ta. Iar daca cei pe care ii iubesti, te ignora, zambeste sa simta indiferenta ta.

Viata-i scurta merita sa o traiesti. Confrunta toate greutatile ce le intalnesti. E foarte important sa inveti cum sa trisezi. Sa nu abandonezi un joc pe care il pierzi.

Priveste-ma atent si poate cu regret! M-ai vazut cu el si te-ai uitat insistent. Credeai ca voi suferii?! Acum nu mai plang, acum rad, sa stii !

Te iubea, fraiere, chiar te-a iubit candva! Priveste-o…dar stai departe, acum nu te mai vrea!

Nu prea ma mai intereseaza. devin indiferenta si ma simt super asa.

As vrea peste 2-3 ani sa-mi apari in calelove struck si sa-mi spui: "Aveai dreptate cu vorbele alea ale tale !"

Si daca el nu o sa-mi mai zica "Noapte buna!" si daca nici pe strada nu o sa-mi mai zica "Buna!", am prietene care ma suna sa-mi spuna.

Versuri din melodii:

If you ever loved somebody Put your hands up. And now they're gone and you wish You could give them everything. {Nelly-just a dream}

It's so hard to find someone Who cares about you But it's easy enough to find someone Who looks down on you. {Three Days Grace-someone who cares}

I'm not a perfect person There's many things I wish I didn't do But I continue learning I never meant to do those things to you. {Hoobastank-the reason}

If you were dead or still alive, I don't care, I don't care. {Apocalyptica-i don't care}

I hate everything about you! Why do i love you? I hate everything about you! Why do i love you? {Three Days Grace-i hate everything about you}

Why do i love you? You hate everything about me! {Three Days Grace-i hate everything about you}

I'll never make you cry, make you cry, make you cry You give me sunrise with your smile. {Deepside Deejays-never be alone}

What are we suppose to do After all that we've been through Where everything that felt so right is wrong Now that the love is gone. {David Guetta-love is gone}

But hold your breathe Because tonight will be the night that I will fall for you Over again Don't make me change my mind Or I wont live to see another day I swear it's true. {Secondhand Serenade-fall for you}

I remember when we kissed I still feel it on my lips I remember the simple things I remember til I cry But the one thing I wish I'd forget The memory I wanna forget Is goodbye. {Miley Cyrus-goodbye}

I've said it so many times I would change my ways No, nevermind God knows I've tried. {Shinedown-call me}

Sa fii ce vrei tu sa fii, nu ce vor altii Sa faci ce vrei tu sa faci, nu ce fac altii Sa gandesti cum gandesti tu, nu cum o fac altii N-o sa ma vezi sa uit cine sunt da’ o sa-i vezi p altii. {Vescan-n-o sa ma vezi}

In jurul meu totul e pe dos As da orice sa fie mai frumos Stiu ca in doi, doi, doi reusim Pentru ca noi doi chiar ne iubim. {George Hora-i need somebody}

I guarantee you miss me Cause you changed the way you kiss me. {Example-changed the way you kiss me}

Thought I couldn’t want you, more than I did before But everyday I love you a little bit more Find myself asking what are you waiting for Cause everyday I love you a little bit more. {Jls-love you more}

But now it's over, it's over. Why is it over? We had the chance to make it. Now it's over, it's over. It can't be over. I wish that I could take it back, But it's over. {Secondhand Serenade-it's not over}

Tonight, we're gonna party right We'll dance for love, we'll dance for love We're gonna party Tonight, we gonna dance on the floor We break the dancefloor We're gonna party. {Residence Deejays feat Frissco-echo}

What can I say, What can I do This is who I am and I am hurting you What can I say, what can I do No matter how strong my feelings are I always end up hurting you. {Dead By April-what can i say}

This time I believed in you, in me When I gave it all This time I could see it all perfectly, I guess I was wrong. {Dead By April-what can i say}

Sper ca ti-am fost de ajutor si ca o sa-ti placa.happy :-s