| xKathrinexD a întrebat:

Vreau si eu sa imi spune-ti niste glume si bancuri. Dau fundita si vot!

2 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

1/ Lamurire
_________

- E adevarat ca primavara se pupa pasaricile?
- Da, e adevarat, toate pasaricile se pupa, cu o singura exceptie: cucii se sug.

2/ Protectie
__________

Ursul, abia a iesit de la bulau, se plimba prin padure si are chef de sex. Il vede pe iepuras si, salivand, il prinde si i-o trage.
Dupa ce urrsul termina, printre lacrimi, iepurasul ii zice:
- Auzi, ursule, dar tu alta treaba nu ai decat sa umbli prin padure si sa violezi animalute neajutorate, nici macar prezervativ nu folosesti?
Dar ia zi-mi, macar ai certificat ca nu ai SIDA?
- Am, iepurasule, uite-l aici.
La care iepurasul:
- Poti sa-l rupi!

3 / Doriti punga?
____________

- Buna ziua, dati-mi 15 pachete de prezervative, va rog.
- Da, domnule, imediat! Doriti si punga?
- A, nu, fata e chiar draguta.

| oana2002 a răspuns:

"-De ce isi bat ciobanii oile?
-Ca sa dea lapte batut!"
Trimite pe e-mail
Trimite pe messenger
postat de Rikysor
"Un copil merge cu mama lui la gradina zoologica. Copilul vede un paun:
- mama, mama, gaina aia a inflorit!"
Trimite pe e-mail
Trimite pe messenger
postat de Rikysor
"-Bula, treci in fata si prezinta-mi globul pamantesc
-Globu`, D-na invatatoare, D-na invatatoare, globu`."
Trimite pe e-mail
Trimite pe messenger
postat de PrintesaRalu
"Un profesor catre elevii sai:
-In primul semestru, toate notele dumneavoastra au fost ata de slabe, incat ati ajuns la marginea prapastiei.Insa,datorita eforturilor depuse in al doilea semestru,ati facut un mare pas inainte!"
Trimite pe e-mail
Trimite pe messenger
postat de Celesiac
"-Am impresia ca te-a ajutat tatal tau sa-ti faci temele la matematica!
-Nicidecum,domnule profesor, le-a facut singur!"
Trimite pe e-mail
Trimite pe messenger
postat de Celesiac
"Profesorul, exasperat de cunostintele lui Bula la matematica:
-Am avut 7 pere. Dupa ce am mancat 2 dintre ele,cu cate pere am ramas?
-Nu stiu, domnule profesor, acasa am rezolvat numai probleme cu prune."
Trimite pe e-mail
Trimite pe messenger
postat de Celesiac
"Merge Bula la posta si ii spune postasului
-Nu va suparati, astept o scrisoare!
-Nu ma supar, asteptati!"
Trimite pe e-mail
Trimite pe messenger
postat de Elyz
"La examen un student ia un bilet – nu stie. Ia altul – iarasi nu stie. Al treilea – de asemenea… Si asa al patrulea, al cincilea… Profesorul il opreste si ii da nota "5″.
Ceilalti studenti se revolta:
- Pentru ce?
- Cum pentru ce? Dupa cum cauta, inseamna ca stie ceva."
Trimite pe e-mail
Trimite pe messenger
postat de Nicoleth
"Un om se duce la medic:
-Doctore,doctore, am inghitit un sambure!
-Roaga-te sa nu creasca un copac!"
Trimite pe e-mail
Trimite pe messenger
postat de Bakuganvs
"Anunt in ziar
"Angajam clovn, rugam seriozitate""
Trimite pe e-mail
Trimite pe messenger
postat de DeeaKida97

"Un om merge la un centru de inchiriat schiuri.
- Aveti schiuri si clapari marimea 56?
- Ce marime?
- 56.
- Dar la ce va mai trebuie schiuri?"
Trimite pe e-mail
Trimite pe messenger
postat de DeeaKida97
"Sotia ii spune sotului:
- Mai bine ma casatoream cu dracul!
- Aiurea, scumpo! Casatoria intre rudele de sange e interzisa!"
Trimite pe e-mail
Trimite pe messenger
postat de DeeaKida97
"Prin oceanul Pacific trecea un vapor. Unul dintre pasageri ii arata capitanului ca pe o insulita e un om zdrentaros, care sare si da din maini. Il intreaba pe capitan:
- Cine e tipul?
- Nu stiu, dar de cate ori trecem pe aici se bucura nespus."
Trimite pe e-mail
Trimite pe messenger
postat de DeeaKida97
"Sotia catre sot:
-Merg la vecina pentru 5 minute... Te rog sa mesteci in oala la fiecare sfert de ora!"
Trimite pe e-mail
Trimite pe messenger
postat de DeeaKida97
"Sotia catre sot:
-Dragul meu, hai sa cumparam o masina, eu voi invata sa conduc, vom vedea lumea...
-Care, asta sau cealalta?"
Trimite pe e-mail
Trimite pe messenger
postat de DeeaKida97
"Un scotian aduce acasa un cos cu capsuni. Ia una din ele si o da fiului sau zicandu-i:
- Ia fiule! Restul au acelasi gust."
Trimite pe e-mail
Trimite pe messenger
postat de Lara110
"Doi scotieni stateau de vorba. La un moment dat unul dintre ei scoate un pieptene si, dupa ce si-l trece prin par, il arunca. Al doilea, mirat, il intreaba:
- De ce l-ai aruncat?
- I se rupsese un dinte.
- Pai… doar pentru un dinte?…
- Era ultimul."
Trimite pe e-mail
Trimite pe messenger
postat de Lara110
"I: Care animal se ataseaza cel mai tare de om?
R: Lipitoarea."
Trimite pe e-mail
Trimite pe messenger
postat de Lara110
"Ibig grine ce in Romania (socialista) magazinele se faceau la minimum 5 km distanta unul de celalalt?
R:Sa nu se incurce cozile."
Trimite pe e-mail
Trimite pe messenger
postat de Lara110
"Concurs de taiat lemne. Primul concurent:
-De unde esti?
-Din Anglia.
-A, da, aveti multi copaci acolo. Da-i drumul!
Scoate omul drujba si se apuca… dupa o ora a facut 30m cubi. Vine al doilea:
-Tu de unde esti?
-Din America.
-Da, paduri multe….
Scoate americanul drujba, dupa o ora se face masuratoarea: 50m cubi! Apare la un moment dat si un pitic:
-Ha, ha! Hai sa-i dam si lui o sansa….
Scoate piticul un topor, taie, taie, dupa o ora…. 100 m cubi!
-Wow! Cum ai facut?
-Pai…antrenamentul…
-De unde ziceai ca esti?
-Din Groenlanda!
-Pai cum, ca acolo nu sunt pomi!
-Nu MAI sunt pomi!"
Trimite pe e-mail
Trimite pe messenger
postat de Filtro

"-Bulisor treci si spala vasele!
-Care-s cuvintele magice?
-Te las fara net!
-Ok...vin acum!"
Trimite pe e-mail
Trimite pe messenger
postat de Asul455
"Marian si Andrei se cazeaza la un hotel cu 100 de etaje iar liftul era stricat de trebuiau sa urce pe scari. Ajung ei la etajul 15:ba Mariane trebuie sa-ti spun neaparat ceva!
Lasa ma ca-mi spui cand ajunjem!
La etajul cinzeci aceeas vorba, iar la 100 Andrei spune ca a uitat cheile la receptie, coboara ei si ajung la receptie:ba Mariane tu nu sti ce-i aia glumalaughing"
Trimite pe e-mail
Trimite pe messenger
postat de Asul455
"Ursul statea si se uita la iepuras, care striga la o prapastie:
-Lupuleeee, lupuleeee... Se apropie de iepuras...acesta mai departe:
-Lupuleeee, lupuleeee... Se mai apropie un pic...iepurasul tot asa:
-Lupuleeee, lupuleeee...
Vine pe marginea prapastiei si il intreaba pe iepuras:
-Ma iepurasule, ce faci tu aici?
Iepurasul, nici una, nici doua il impinge in prapastie si incepe sa strige:
-Ursuleeeee, ursuleeeee..."
Trimite pe e-mail
Trimite pe messenger
postat de Deea-sabrinaxx2000
"Doua femei in rai vorbeau.Una o intreaba pe cealalta:
-Fata tu cum ai murit?
-Pai am murit inghetata.
-Si cum e sa mori inghetata?
-Pai nu-ti mai simti degetele dupa picioarele dupa iti vine sa adormi.Dar tu cum ai murit?
-Pai am facut infart.
-Cum asa?
-Pai sotu meu se intalneste cu o alta fata.Si am cautat-o peste tot :in camera copiilor,sub pat, in dulap, peste tot.
-E daca cautai in frigider poate muream amandoua inghetate."
Trimite pe e-mail
Trimite pe messenger
postat de KityDy
"Stiind ca ma tin toata ziua de bancuri, seful meu mi-a trimis un sms:
- Trimite-mi o gluma buna.
- Acum lucrez sefule, o sa-ti trimit mai tarziu, i-am scris.
- Ha-ha-ha, fantastic! Mai trimite-mi una! mi-a raspuns"
Trimite pe e-mail
Trimite pe messenger
postat de Andreea07032001
"Cand femeile vad inscriptia "reduceri 50%" creierul lor inceteaza sa functioneze exact cu atat!"
Trimite pe e-mail
Trimite pe messenger
postat de I_love_myself
"Doi tatici pe holul unei maternitati:
-Fiul meu imi seamana leit.
-Nu e nicio nenorocire, important este sa fie sanatos."
Trimite pe e-mail
Trimite pe messenger
postat de Fluturasul0024
"Ce faci cand o blonda arunca o grenada spre tine?
Raspuns : Scoti cuiul si arunci grenada inapoi!"
Trimite pe e-mail
Trimite pe messenger
postat de Andy-Baa
" Stiti ce au facut ardelenii cind au vazut prima data un vapor? Au bagat capul snb apa sa-i vada rotile…"
Trimite pe e-mail
Trimite pe messenger
postat de Cory22
"- De ce are ciocanitoarea cioc?
- Ca sa nu dea cu capul de copac."
Trimite pe e-mail
Trimite pe messenger
postat de I_love_myself
funda?