| syscom a întrebat:

Vreau si eu statusri...de orice fellove struck...preferabil de dragostelove struck

funda pentru cele mai frumoaselove struck

multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| Sheungii a răspuns:

Vad blocurile, toate locurile.toate cladirile imi trezesc amintirile.nu mai esti la scoala.numai e dimineata. desi nu esti aici te am in fata.

Si poti sa tipi ca nu te aud, si poti sa plangi ca nu te vad, poti sa pleci ca nu te caut si poti sa mori ca nu`mi pasa!devil

Fii cu curaj! Şterge-ţi ochii. Adesea, căderea e un mijloc de a te ridica mai sus. (W. Shakespeare)

Am vrut s uit tot ce a durut.s intorc pagina si sa spun : A treqt.nu'mi mai pasa ce a fost candva. Alta sunt acum si alta e viata mea...:X:X
Cu un cuvant trebuie sa ai curaj sa spui ''da am pe altcineva'' oricum el nu o sa faca altceva decat sa-ti dea cea mai stupida replica ''aha''.smug

Am invatat ca cel mai rau fel in care simti absenta cuiva este sa stai langa ea si sa stii ca nu va fi niciodata a ta

Fata destepta! Saruta dar nu iubeste, Asculta dar nu crede, Si pleaca inainte de a fi dezamagita!:*

Si sunt Constienta ca nu iti face bine, dar orgoliul meu e mai presus de iubire!

Stiti ca am puterea sa merg mai departe, vorbele le las in spate. orice ar fi EU kad tot in picioare si treaba asta va irita cel mai tare.:-J

"Zicetzi ca sunt perversa... Bine...Asa o sa fiu si in continuare.Inca nu s`a nascut baiatu`. care sa ma calce in picioare"tongue

Pot sa uit cuvintele pe care mi le-ai spus, pot sa uit chiar si lucrurile pe care mi le-ai facut, dar nu pot sa vindec sentimentele pe care le-ai ranit

Cand te uiti la mine eu ma uit la altcineva, cand vrei sa ma saruti eu sarut pe altcineva, cand vrei sa ma parasesti eu parasesc pe atlcineva.mereu esti in urma mea.laughinglaughing

Doar mi-am pierdut putin timpul, dar in privinta ta, n-am pierdut nimic.Tu in schimb ai pierdut incredibil de mult.M-ai pierdut pe mine.Pentru ca eu nu m-as fi pus in veci pres in fata ta!

Fraierele ma huiduie, adevaratele ma aplauda, ratatele ma rad pe la spate iar pe fata ma lauda. Unele nu ma`nghit deloc si cand ma inghit nu ma digera, dar cand am nevoie de sclave tot ele se ofera

Iar dacă voi reuşii vreodată să pot iubi pe altcineva ca pe tine, îţi jur că nu voi uita niciodată că ai fost totul pentru mine

Cand o vei imbratisa te va durea. Pentru ca in ochii ei se va reflecta doar imaginea mea., stai linistit nu ma ranesti. Chiar ma amuza sa realizez cat de putin GANDESTI!

Oare Fără ea ai fi la fel? Da` Oare Fără ea te`ai simţi altfel? Căci dacă e departe nu te mai simţi întreg` Spui: `Pune-o într-o mie de fete că tot pe ea o aleg.

Respectu` este ceea ce primesti • Pentru ceea ce faci • Si o faci bine • Tu ma barfesti pe mine • Deci din respect ma pis` pe tine

Toti avem probleme • Conteaza cum le facem fata • Nu le da prea multa importanta • N`ai decat o viata •

Cu tine in gandlove struck, stau noapte si zilove struck, si nu stiu viata fara tine cum ar filove struck.

Ce te face sa crezi ca el era "The one"? Ai crezut ca stai o viata? Dar n-a trecut un an? Ai pus prea mult suflet? Nu-ti face corectie!? N-ai gresit cu nimic? Deci ia-o ca pe o lectie!?

M'ai atras cum ai stiut numai tu • Si'am ramas doar a ta cu sufletul • M'ai atras cum nu a facut'o altcineva • Si de atunci locul tau e in inima mea love struck

» Ce spun acum bagati la cap: Eu va iubesc cu adevarat. Pe tine surioara mealove struck. Si pe tine dragostea mealove struck »

Multi cred ca pot gandi pentru noilove struck? Dar noi nu inseamna mai multilove struck? Noi inseamna doar 2love struck

Du`te.somn usor. Fa bine.in viata mea sa nu te mai strecori. Daca vrei sa mai dai ochii cu mine. sa stai. retine. Ramai cat vrei dar nu incerca sa gandesti pentru mine.

pfff.Ce sa-ti Fac? asta e Firea.cReDeai Ca n Viata Te inseala Doar privirea?

Nu ma crezi in stare? Nici o problema, nu ma cred nici eu! d.aia ferestate de ziua in care o sa prind tupeu!

Am luat palme după palme, acum dau pumni înapoi

Prin definitie, omul NU este diferit. ci indiferenta este cea care face diferenta

Crezi Ca Ma Faci Geloasa? Nu Fraieree! Nu Ma Intereseaza Oricum Te Doare Inima Cand Te Uiti La Poza Mea Asa Ca Ai Grija De Nasoala Ta! Te PuPa Sora TA! •

straight face invata`ma s ma port sau invata`ma s suport mirosu de porc imbracat in haine d import!

n`ai inteles tu a inteles altu a 2`a zi! :X acum e randu meu.sti ca trebuie s contez euwinking

"Ea simpatica foc, tu simpatic deloc. Ea o tanti de top si d`asta practic iei foc. O plac baieti mai buni ca tine, mai mult ca tine. Mai mult de`atat sti ca tipei ii convine

Am intentii bune, pe bune // n-ai tu idee // Cate cuvinte frumoase pot spune[smug]. // Am nevoie de-un minut // Ca sa-ti stric buna dispozitie

|I need an angel, to break me from falling down,
An angel, to show me the right way now

vai tu ce gesturi ai in tine; imediat imi intorci spatele cand ceva nu e bine; vrei ca toate sa fie cum vrei tu; da nu nu ma iei de proasta sa-ti fie clar ca nu; asa ca du-te dracu si lasma'n pace; ca atunci cand deschide gura fata asta nu mai tace [te sti laughing]

Vrei sa ma copiezi? Nu'ti sta bine; Vrei sa te dai mare? Nu vei fi ca mine; Vrei sa ma dobori in toate? Du-te fa dracu si citeste o carte laughingrolling on the floor

1. te exprimi în lacrimi vãrsate, asculþi o melodie ºi te laºi uºor pe spate în acelaºi pat plin de pãcate =p~
2. nu-þi pierde capul, sã nu cumva sã te îndrãgosteºti. deja ai una acasã pe care trebuie sã o iubeºti! smug
3. nu ai timp sã simþi dacã te doare, eºti un mare norocos dacã ºi mâine ai sã cazi tot în picioare! =p~
4. nu mã mai îndrãgostesc nici dacã mã loveºte cupidon în cap!

...Am Invatat Ca Dureaza ani Sa Castigi incredere
Si Ca Doar In Cateva secunde poti sa o Pierzi...

Va veni o data vremea cand in urma vei privi. ai vrea sa reinvie toate bucurii si nebunii. dar trecutul se ascunde, nu mai vine NICIODATA numai amintirea spune ca. "Asa a fost o data!"

Cum e cand persoana iubita te ignora, cum e cand cel pe care il iubesti o iubeste pe alta? inima iti plange dar n-ai ce-i face! iti vine sa urli dar te abtii, taci, plangi.

cand iti va fi dor de mine, aminteste-ti un singur lucru.ma-i lasat sa plec

Am invatat ca nu poti face pe cineva sa te iubeasca. tot ce poti face este sa fi o persoana iubita, restul depinde de ceilaltzi.

Am invatat ca nu conteaza CE ai in viata ci PE CINE ai

Cel mai trist este sa te indragostesti d baiatul p care il iubeste cea mai buna prietena a ta, stiind ca n-ai nicio sansa, dar asta-i dragostea nu te poti abtine, e dureros sa stii ca nu -l poti avea... Doare, trece. Trece oare? Doare si nu trece.

Cel Mai Dureros Mod De A`ti Fi Dor De Cineva E Sa Stai Chiar Langa El, Stiind Ca Nu Il Poti Avea

cand omul drag te-a parasit nu regreta ca te-a iubit a fost un las si te-a lasat nu regreta ca a plecat se va intoarce intr-o zi si eu din nou iti va vorbi.nu-l asculta inselator cu glasul lui nemuritor.ca el sin nou v-a pleca si tu din nou vei suferii cum ai facut din prima zi
E posibil ca unele sa se repete scuze

5 răspunsuri:
| Iuliiikkk a răspuns:

Http://sweety-things.weebly.com/

ai multe statusuri de ori ce fel... cele mai multe sunt de dragoste.

Funda!

O zi minunata!

PS.Da un clik : http://fripta.com/u.php?user=iuliana4u

| DidiLovesYou a răspuns:

Http://sweety-things.weebly.com/
Statusuri de dragoste 201 " As vrea sa colorez padurea, Sa pot s`o fac in mii de feluri, Sa pot sa intalnesc iubirea, Ce se coboara dinspre ceruri… "

Statusuri de dragoste 202 " Acum cand apa ne desparte Desfac pasii clatinati de clipe Ce ne mangaiau simturi ispitite

Statusuri de dragoste 203 " Daca vei sta pe gandurii si te vei intreba, de ce traiesti un tainic glas iti va raspune :sa lupti, sa speri si sa iubesti… "

Statusuri de dragoste 204 " As vrea sa fiu zapada, sa ma topesc pe trupul tau, sa ma evapor si sa ajung in cerurii sa le spun ingerilor ca si si pe pamant exista raiul! "

Statusuri de dragoste 205 " Tu boca a lado de la mia se transforme en un beso! Un beso de ti es un sueno, un sueno que eu lo amo! Te quiero y te voy amar siempre, mi amor, mi dulce amor… (vers. spaniola)"

Statusuri de dragoste 206 " Se spune ca vremea e frumoasa atunci cand in suflet e soare.Se spune ca ploaia e mai rece cand in suflet te doare. Se spune ca vantul bate nu atunci cand iubesti? ar cand frunzele se misca, sa stii doar, ca, TE IUBESC! "

Statusuri de dragoste 207 " Daca ma iubesti de ce ma faci mereu sa plang? "

Statusuri de dragoste 208 " Cand ai plecat ai luat cu tine si sufletul meu… Intoarce-te! "

Statusuri de dragoste 209 " Y will always love the false image i had of you… "

Statusuri de dragoste 210 " Nu arunca nici o vorba in vant, traieste intens fiecare cuvant… "

Statusuri de dragoste 211 " Chiar nu vad cum ar fi o noapte fara zi, chiar nu-mi imaginez cum as fii eu fara tine! "

Statusuri de dragoste 212 " Dragostea e ca un fulg de nea, coboara usor si te face sa tremuri de placere, iar apoi se pierde si se topeste… "

Statusuri de dragoste 213 " A day without you is a lost day… "

Statusuri de dragoste 214 " O lacrima am varsat pentru tine, o lacrima ce pe obraz a curs usor, si s-a prefacut intr-un vis de-amor "

Statusuri de dragoste 215 " Distanta ne desparte si totusi ne apropie? raman singura, aud doar bataile inimii care ma asurzesc, totul se topeste odata cu tristetea sufletului tau… "

Statusuri de dragoste 216 " Esti lacrima ce aluneca pe obraz si mi se sparge in palma… esti IUBIREA! "

Statusuri de dragoste 217 " Ma culc cu tine-n gand si tot cu tine-n gand ma si trezesc! Lasa-ma sa te iubesc asa cum si visez… "

Statusuri de dragoste 218 " Dimineata e o alta senzatie, o alta vreme, o alta ora, la care eu te-as saruta fara oprire… "

Statusuri de dragoste 219 " Noaptea e lumea noastra luna e stapana Universului, iar stelele ne privesc atunci cand ne sarutam… "

Statusuri de dragoste 220 " Ai aparut in viata mea ca o puternica raza de soare ce mi-a adus in suflet caldura si gingasia nesfarsita, cu zambetul tau m-ai invatat sa cunosc blandetea pana atunci necunoscuta, sarutul tau mi-a daruit dulceata nemaintalnita, ochii tai senini mi-au aratat ca dragostea exista, iar tandretea si frumusetea sufletului tau mi-au cucerit inima… "

Statusuri de dragoste 221 " Iubirea este o stofa a naturii, brodata de sentimente… "

Statusuri de dragoste 222 " Strig la cer si fug departe, strig continuu si ma pierd in noapte, acolo unde tu ma astepti sa ne iubim ca doi nebuni! "

Statusuri de dragoste 223 " O inima am, un singur suflet si o petala de trandafir, tie iti apartin toate trei… "

Statusuri de dragoste 224 " Daca vreodata Luna nu-ti va fi aproape, daca Soarele va disparea, sa stii ca a mai ramas ceva: Iubirea mea, care niciodata nu te va lasa! "

Statusuri de dragoste 225 " Visez si nu ma mai pot opri, oare cum te-am cunoscut? Cum m-ai facut sa ma indragostesc de tine? TE IUBESC! "

Statusuri de dragoste 226 " Dragoste si iubire, doar atat e in sufletul meu, si sunt numai pentru tine :X :X :X :X :X "

Statusuri de dragoste 227 " Pe malul Marii Negre statea un copilas si-mi spunea de tine ca esti un ingeras. TE IUBESC! "

Statusuri de dragoste 228 " Pentru mine, noaptea e ziua mea… iar tu esti regina noptii mele "

Statusuri de dragoste 229 " Priveste-ma, tine-ma de mana, tine-ma in brate si apoi, SARUTA-MA "

Statusuri de dragoste 230 " Ceea ce-ti scriu acum nu sunt cuvinte, sunt bucati de suflet si minte, caci dragostea nu se scrie se simte… "

Statusuri de dragoste 240 " Hotaraste-te o data, ce tot stai sa te gandesti? Crezi ca ai sa faci o crima daca-mi spui ca ma iubesti? :X "

Statusuri de dragoste 241 " Daca norii varsa lacrimi si iubirea n-a trecut, poate mai apare o sansa sa pornim de la inceput… "

Statusuri de dragoste 242 " Dragostea e o sageata ce iti face rani de foc… supara cel ce iubeste… cel iubit isi bate joc! "

Statusuri de dragoste 243 " Alfabetul incepe cu litera ‘a’, numaratoarea cu ‘1′, tristetea incepe cu o lacrima, bucuria cu un zambet, iar fericirea mea incepe cu tine… "

Statusuri de dragoste 244 " Din tot ceea ce-ti daruieste viata, pastreaza intotdeauna ceea ce iubesti cu adevarat si atunci vei sti ca inseamna fericirea… "

Statusuri de dragoste 245 " Am plans, am suferit, am pierdut atatea, totul pentru o cauza nobila : IUBIREA dintre noi doi… "

Statusuri de dragoste 246 " Daca drumul catre tine ar fi asternut cu foc eu as trece printre flacari si n`as regreta deloc! "

»Statusuri de dragoste 247 " De-as fi apa n-as mai avea nevoie de lacrimi, de-as fi foc n-as mai avea nevoie de caldura, de-ai fi doar al meu n-as mai avea nevoie de nimic! "

Statusuri de dragoste 248 " Mi te-ai lipit de suflet ca timbrul de scrisoare si nu te pot desprinde caci inima ma doare… "

Statusuri de dragoste 249 " Prin umbra noptii eu incerc sa te privesc in luna, de dormi eu te-am trezit iubit-o sa iti zic noapte buna… "

Statusuri de dragoste 250 " As vrea sa fiu o stea… o stea cazatoare, sa cad in inima ta si sa nu mai pot pleca. Te iubesc, printesa mea "
Sper ca te-am ajutat:)

| Mădu_1945 a răspuns:

Hey.
1.daca m-ar intreba cineva ce as alege intre viata si tine, as alege viata, iar tu ai pleca suparata nestiind ca viata mea esti tu
2. Mi-as dori sa fiu raza de soare sa te pot privi mereu in ochi, sa fiu o picatura de ploaie care sa cada pe buzele tale sa te pot saruta macar pentru. o clipa si apoi sa ma preling pe coarda sensibila a inimii care se numeste DRAGOSTE! TE IUBESC!
3.Pentru lume tu esti cineva, pentru cineva tu esti lumea! Cu multa dragoste, Cineva….
4. Oriunde ma uit vad privirea ta. Oriunde merg, simt atingerea ta. Nu am curaj sa inchid ochii, pentru ca stiu ca ai aparea in fata mea si nu i-as mai deschide…
5. Odata mi s-a intamplat ceva minunat. A fost un vis devenit realitate, a fost o poveste, a fost ziua in care te-am intalnit pe tine…
6.Ai aparut ca un abur si de atunci imi insotesti pasii precum aerul, nu am uitat primul sarut care inca ii mai simt amprenta lui
O alta idei de unde ai putea lua statusuri ar fi din melodii de dragoste ori numele lor.
De exemplu: numele unor melodii: aroma clipelor, el si ea, n-ai fii vrut.
Melodii din care ai putea sa te inspiri ar fi:
Acoustic-El si ea
Mecena:Joc in doi
Mecenatonguerimul prieten ultimu dusman
Mecena:Absent
GeorgE: Ca doi copii.
Si altele daca mai doresti melodii da un mesaj pe privat.Sau un status frumos de dragoste ar fi un "Te iubesc" sau in alte limbi gen in turca "Seny seviyorum"
Bye'byewave