| piticka a întrebat:

Vreau status noi de tristetze. dau fudaaa love struck

3 răspunsuri:
| Panteraa a răspuns:

Statusuri de suparare:

E atat de frig … lacrimile mi-au inghetat si nu mai pot sa zambesc … traiesc un vis demult apus si nu-mi mai revin la viata …

A cazut si ultima petala de trandafir … s-a uscat si s-a pierdut mandra in toiul unei nopti tarzii de toamna. (statusuri triste)

Toate neputintele se reduc la una: aceea de a iubi, aceea de a evada din propria tristete.

Iubirea te inalta, iubirea te coboara, iubirea iti da aripi, iubirea te omoara. Nu ma ucide, iubeste-ma!

Statusuri triste:

A iubi inseamna a suferi si cum multi fug de suferinta putini stiu sa iubeasca!

Imi cade o lacrima de suparare din ochi si nu stiu ce e cu mine. dar un singur lucru insa stiu mi-e tare dor de tine…

Ce frumosi sunt ochii tai albastri, cand pictez totul in negru si suspin in noapte fara sa te stiu aproape (statusuri triste)

Azi esti orbit de fericire si ai uitat ca cineva traieste doar pentru tine. Dar maine vei cadea dintre nori si vei privi in urma… ma vei vedea acolo si vei sti ce inseamna regretul…

Stau in camera mea rece… Privesc in jur si mi se pare Ca pereti se strang in jurul meu… Ma simt singura… Totul e intunecat si rece, intocmai ca inima mea… Inchid ochi si incerc sa uit de tot de suparare

Mi-ai furat inima de suparare si ai luat-o cu tine … m-ai lasat undeva, deunde nu mai pot privi, de unde nu mai pot scapa! Ajuta-ma si tine-ma in brate …

| Zendayya a răspuns:

• * Mii de voci in capu` meu imi spun :''Heyy! Incearca sa te aduni!''.Si promit din nou, sa nu mai cred in promisiuni!; x *

• Ea mai crede si-acum in iubiri ce nu dor. Dar stie ca-n zori toate visele mor. Ea plange in somn si rade prea rar. Dar ea vrea si acum sa te vada macar:X

• Mai tin minte cum spunea ca nu o sa plece. ca o sa stea langa mine!
• E trist ca nu e ce’ti doresti, si crezi ca niciodata n`ai sa mai iubesti!"
• Hei! hai sa iti mai spun cevaa;;]`! Taci si asculta asaa:X. Mi-e dor de privirea ta!
• ♥ Mii de nopți amare, așteptând raze de soare. Mii de zile în alb-negru, sperând la pete de culoare! (:
• ♥ Căci la sfârșit rămâne știrea că am plecat, dar amintirea arde încă în piept adâncă precum jarul unui foc. Nu o să uit niciodata cum statea în fața la bloc! (:
• ♥ A ramas cenușa speranțelor stinse! (:
♥ Te`ai dus prea departe, n`am putut să te`ajung. Acum plâng în memoria celui mai puternic gând! (:
• ♥ Unde ai dispărut? Când? De ce? Cu cine? Îmi rămâne o imagine și doar niște suspine!
• ♥ Lucrurile privite cu dispreț cer multă voință. Cu ușurință poți cauza cuiva suferïnță!
• ♥ Te trezești din vis, și vezi, totul e schimbat, copacii s.au vestejit, și cerul e înnorat.
• Viaţa este o piesă de teatru, iar noi suntem actorii ei. Jucăm cu rolul neînvăţat şi nu e nimeni să ne sufle când ne-am încurcat.
• E prea tarziu sa`mi para rau…Stiu binee!
• Spun ca sunt Ok cand de fapt nu mi`e usor
Amintirile m-apasa si ma dor
• Si imi amintesc de noi, imi amintesc de tine. De zilele in care totul mergea bine
• Înţelege că trecutul nu mai vine niciodată, numai amintirea mai poate spune : aşa a fost odată!
• Am invatat azi ca viata nu e roz [:X ].DAR pensula e in mana ta[:X].de TINE depinde cum o colorezii!
• Am invatat sa plang cu zambetul pe buze…
• M'Am Obisnuit Sa Ador O Iubire Care M'A Ucis. •
• ma simt prost.mi-aduc aminte dar fara rost. o copilarie. o chemare. o fata.o strigare.si`un baiat oarecare.
• Cate s`au spus, Cate s`au dus, Nu` ma mai doare, Orice zi`n plus, Sunt mai sus!, Restu`, Doar vb`e goale!
• Spun ca nu mi-e dor, sincer mi-e dor. Spun ca sunt ok, cand de fapt nu-mi’e usor.
in ciuda aparentzelor d fata rea.ea are o inima. iubeste cu ea. pune suflet.dar nu dovedeste.stie ca oriqm.EL o dezamageste.
Cateodata puR si simplu iti vine sa renunti. Iti vine sa pleci draq si sa uiti sa mai anunti.ai vrea sa te ascunzi dar stii ca lumea e mica Si niciodata nu poti scapa de ceea ce`ti e frica!

~ Viata nu'i roz, eu o vopsesc in Verde! am pierdut tot, Deci numai am ce pierde!
~ TiMpuL vinDEk ranii Da' ucidE SpeRanTzE! ~

il sun, trimit mesaj nu`mi raspunde. ma gandesc ca poate telefonul nu-l aude trebuie sa renunt numai e cum a fost. sterg nr, dar nr il stiu pe de rost.

Ea? S`a indragostit! El? Iji bate joc!

Sute si mii de iluzii fara folos ` `Si sute si mii de motive fara niciun rost`!

" Sunt doar realistaaa...Stii bine cuvantul "noi" nu mai existaaa! "

• Si'as vrea s'o vad pe'aia mica cum zambeste.Chiar daca zmeul a plecat si ea boceste!
si cu o simpla vorba tu ma linisteai! iaR eu ca un copil credeam ca ma iubeai!
Si nu mai e nicio culoare. Si plang in incolor si doare.
[] E greu cand iti repeti in gand "capu sus trebuie' sa zambesti" [] Si subconstientul iti dicteaza "cand plangi sa nu te mai opresti" []
Culoare, soare, parea ca nu-o mai doare.

"• Ma inalt sa zbor • Din nou • Dar uit ca aripile le-am pierdut • Cad si dau cu capu' de trecut • Si doare iar • Cum a durut demult • Da' trece • Si-o iau de la inceput •

Las in spate amintiri ce dor, n-am nevoie de aripi sa zbor!

sper ca te'am ajutat :*`

| Madalina_7862 a răspuns:

Nu sunt aici pentru tine, nu sunt aici pentru cineva, sunt doar pentru mine, ma odihnesc in singuratatea mea…

Daca as spune ca nu sunt as minti, daca as spune ca sunt as face la fel, pentru ca o parte din mine e la ea/el, dar el/ea nicaieri…

Ma gandesc la ce a fost si nu inteleg de ce, privesc la cum sunt si nu inteleg cum, ma uit in viitor si vad cum as vrea sa fiu… doar ma uit…

Sunt aici, caci acolo unde as vrea sa fiu nu sunt…

M-am asezat pe genunchii singuratatii mele…

Plang odata cu ploaia, zambesc odata cu soarele, iubesc soarele, dar e mereu ascuns printre nori…

As spune ca sunt trist, as spune ca nu sunt, nu vreau sa spun nimic, doar scriu: azi e o zi putin mai urata decat ieri…

Maine va fi frumos, mai va fi mult mai bine, azi … e doar azi…

Colorand zilele mi-am dat seama ca am o pasiune pentru nuante: negru, mai inchis, foarte inchis…

Azi e doar o zi din sirul nesfarsit al tristetilor mele…

Frumusete …exterior, zambet …exterior, inauntru…

Status pentru cel ce-l citeste, eu nu mai trebuie sa il citesc pentru ca il scriu si il traiesc in fiecare zi: tristetea e sora mea geamana, ma iubeste si nu ma lasa singur/singura niciodata…

Iarna noptile se maresc iar zilele se micsoreaza, in sufletul meu e de mult iarna, o iarna polara…

Viata mea e simpla: ma trezesc, lucrez, mananc si adorm intr-un ritm aproape nesesizat de tristete….

Priveste, citeste si invata, sa nu crezi ca viata e usoara.A mea s-a simplificat mult in ultima vreme, am ramas doar cu durerea inimii mele…

Daca plang …lacrimez, daca iubesc … te iubesc

O secunda as vrea sa te privesc, sa-ti vad ochii tristi de dorul meu si mi-ar fi de-ajuns sper ca te-am ajutat funda plssbig grin:X