| mishu_4386 a întrebat:

Vreun sfat sau nu stiu ceva mai bun cum sa fac ollie si din mers si mai inalt? da nu dinalea de pe youtube ceva practic big grin. pot de pe loc da vreau si mai inalt si vreau si din mers sa pot.si ce alte scheme asa mai simple ca ollie mai sunt care pot sa le invat nu dinalea gen kickfliplaughing flamingo de ex da nu prea pot sad si am doar 11 ani big grin

16 răspunsuri:
| eububu a răspuns:

Esti foarte mic pentru a da ollie din mers... mai ai muuuulte de invatat":d"http://www.tpu.ro/design/images/emoticons/4.gif dar incearca manualul... mie personal mi-a reusit din prima

| Nita a răspuns:

O sa inveti pe parcurs. stai linistit. Incearca sa faci manualwinking E si mai simplu decat ollie.

| mishu_4386 explică:

Da nu am cu cine sa invat ca nu e nimeni aici care se pricepe si in tulcea nu-s nici macar parcuri de skateuri cai oras mic sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fi atent...esti tanar ca sa dai un ollie din mers si mai inalt.tr sa dai popu tare sa sari si u in acelasi timp cat mai sus...practica si vei reusii pana la urma

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sal ma dau cu placa de 1 an si deja am acumulat ceva dar sa stii ca cel mai bine e sa te tuci la un skatepark si sa faci practica un unu care stie cu atat te pot ajuta daca nu ne intalnim apropo eu m-am apucat de la 11 ani sal mai vorbim

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu tot incerc sa fac ollie dar bravo tie ca poti face macar de pe loc eu nu prea pot ca eu tot lovesc nose-ul skate-ului si de abia ca ma ridic. IMi poti da tu mie ceva explicatii?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Apasa mai tare de pop

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pot sa te invat eu am 12 ani si practic skate-ul de 3 ani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu tias putea da niste sfaturi dar e grueu prin scris sa-ti explic cum se da ollie din mers nu e chiar asa de usor stau pe placa de 3 ani si pot sari o banca prin ollie nu vreau sa ma dau mare dar nu pot explica prin scris asta depinde de tine cum te descurci tuwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Frate eu am 9 ani ma dau pe skate de 1 lunu si ma dau pe bara
daca vrei sa faci olie mare trebuie sa apesi cat mai tare pe coada skatelui si daca vrei sa faci si din mers incearca sa stai pe skate cat poti de mult e foarte usor eu am invatan in 5 zile

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sall stiu eu
Sfat: te pui pe skateboard pui un picior pe partea din spate a placi piciorul din fata il pui in spatele suruburilor din fata iti indoi genunchi si mainile le pasi cat mai jos apoi apesi dupa 5 sec pe parte din spate a skateboardului si cu exteriorul piciorului din fata lovesti placa si asa tia esti ollie mare lucru

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca cu http://www.youtube.com/watch?v=CIMtoHia164

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai intai invata sa mergi pe grind

| horysk8 a răspuns:

Nu ii asculta pe astia ca esti prea mic pentru a da ollie din mers eu am vazut copii care la vreo 8 ani dadeau kikflip, hrdflip...etc deci ca sa dai un ollie mai inalt trebuie ca sa pui piciorul din fata mai inspate si necesita sa apesi mai tare de tail si sa sari mai sus cu corpul si incearca sa dai shavet sau pop-shavet ca sunt usoare ca sa sari din mers este la fel cum dai ollie normal numa trebuie sa ai mai mult echilibru pe placa si crede-ma ma dau cu skateul de 8 ani si am 21 de ani sper ca te-am ajutat funda?

| raduraducodrin a răspuns:

Deci,ca sa dai un ollie trebuie mai intai sa iti pui un picior pe tail si unul pe langa suruburile din fata apasa pe tail sterge cu piciorul din fata si sari in sus in acelasi timp.

| hory_7895 a răspuns:

Ca sa dai un ollie mai inalt trebuie ca piciorul din fata sa fie mai aproape de cel din spate dar asta necesita sa sari mai mult sper ca team ajuat daca vrei sa ati mia spui da add la:zahan_horatiu noroc big grin