| pepenerosu a întrebat:

1. Este un cocotier, iar sub el sunt o maimuta, o veverita, un leu si o girafa.Care ajunge primul sus ca sa manance banane?

2. Exista un bananier, care e inconjurat de o apa mare, iar apa de un zid care nu se poate trece. Tu esti in afara zidului, dar vrei banane. Iar in bananier sunt maimute. Cum faci rost de banane?

Cine raspunde la amandoua are funditabig grin Sa va vad.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Astea doua is tot la categoria stii si castigi, la care facea referire Ruxandra, nu? Frate, astea le-am invatat la gradinita, acum consideram totusi ca am evoluat.
La primul, cocotierul nu face banane, iar la a doua, tu arunci cu pietre in maimute, iar ele se presupune ca daca nu iti arata fundul va arunca cu banane.Insa la cum gandesti... tare frica imi este ca vei vedea ceva rosu in fata ochilor. laughing

8 răspunsuri:
| alexdop21 a răspuns:

Pai la prima leul mananca maimuta si veverita pentru ca nu mananca banane, deci o sa o manance girafa

si la a doua, maimutele au instinctul de a copia, deci te faci ca arunci in ele cu ceva si ele vor arunca cu banane in tine big grin

| BAd-RoMaNcE a răspuns:

La prima ajunge leul si la doua nu faci rost de banane pentru ca ai zis ca nu se poate trece.

| nuamnuvreau a răspuns:

1-cocotierul nu face banane
2-ma duc la alimentara si cumpar banane laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lobenita

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand cocotierul nu face banane si a doua maimutele cum au ajuns acolo daca ii apa mare si ii inconjurata de un zid? faine intrebarilebig grinbig grinbig grinhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1.girafa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La prima intrebare cocotierul nu face banane iar la a doua
arunci cu pietre in maimute iar ele o sa arunce cu banane in tine
happy

| MrJungle a răspuns:

1. Girafa.
2. Arunc cu pietre in maimute, iar ele vor arunca cu banane in mine.