| anonim_4396 a întrebat:

4 ciori stau pe un gard. Una este impuscata. Cate raman?batting eyelashes Fundaaa :X

Răspuns Câştigător
| mirunix a răspuns:

0, pentru ca celelalte zboara la auzul impuscaturii. happy

13 răspunsuri:
| Bya132 a răspuns:

Niciuna, se sperie toate.

Răspuns utilizator avertizat
| NoChanceForUs a răspuns:

@mirunix : Poate sunt surde și nu aud împușcătura...deci avem:
X1= 3 păsări surde
X2= 0 păsări.

| NoChanceForUs a răspuns:

@ĄŇÐİ : Nu știu nene,mie-mi plac ciorile,sunt inteligente, de-aia trag mereu să bârfească pe școala mea, vor s-o distrugă.

| NobodyHeree a răspuns:

Din punct de vedere matematic:4-1=3(ciori)

Din punct de vedere logic:0 ciori, deoarece ele se sperie la auzul impuscaturii si zboara.

| Deyutza a răspuns:

Nu-i împuşcată nici una, ca ai tras pe lânga laughing

| Malphas a răspuns:

Pe chestia asta am luat eu un 10 la sport. Nu ştiu cum, nu întreba. laughing

| andragrigoras2000 a răspuns:

Niciuna pentru ca toate zboara.laughing

| ĄŇÐİ a răspuns:

Poi...De ce sa impusti o cioara?! laughing

| visatoarea01 a răspuns:

Una pentru ca celelalte trei zboara si ramane doar aia impuscata

| djrobby a răspuns:

Dar si varianta cu 3 ramane in picioare, daca folosesti o arma cu amortizor.

| alisha19 a răspuns:

0 pentru ca celalalte se sperie si zboara.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Niciuna