| Cretzule a întrebat:

49 de motive pentru care e bine sa fii barbat
1.- Iti pastrezi buna dispozitie toata luna.
2.- Mecanicii nu te fac p***t.
3.- Nu cari peste tot o geanta plina de rahaturi.
4.- Nu esti furat la coafor.
5.- Ti-e perpendicular daca nimeni nu observa noua ta freza.
6.- La interviu pentru un job corpul tau nu conteaza.
7.- Daca esti criticat la munca, nu gindesti ca toti te urasc in secret.
8.- Nici-unu dintre colegii tai n-are capacitatea de a te face sa plingi.
9.- Lenjeria intima te costa 50.000 in loc de 500.000.
10.- Trei perechi de pantofi sunt destui.
11.- Aranjamentele pentru nunta se rezolva singure.
12.- Haine de nunta: 3.000.000 lei in loc de 9.000.000
13.- Iti pastrezi numele de familie toata viata.
14.- In luna de miere sau in vacanta ai nevoie de o singura geanta.
15.- Faci baie si esti gata in10 minute.
16.- Poti umbla in tricou alb prin locuri unde te poti uda.
17.- Tot ce ai pe fata ramine cu aceeasi culoare
18.- Nu trebuie sa te razi mai jos de beregata.
19.- Poti lasa patul de la hotel desfacut fara mustrari de constiinta.
20.- Parul carunt si ridurile iti stau bine.
21.- Poti participa la un concurs de ragait fara sa-ti fie rusine.
22.- Poti spune orice fara sa-ti pese ce gindeste lumea.
23.- Poti fii Arbitru, Popa, Presedinte.
24.- Te poti plimba seara cu masina.
25.- Poti uita o aniversare sau sa faci alte greseli, florile vor aranja totul.
26.- Poti sa te asezi cu picioarele desfacute, si ce daca!
27.- Mergi la toaleta singur, nu in pereche sau in grup
28.- Cozile la WC sunt cu 80% mai rare
29.- Nu trebuie sa opresti la urmatorul PECO fiindca "WC-ul e prea murdar"
30.- Poti sa-l admiri pe Bruce Willis, fara sa mori de foame ca sa arati ca el.
31.- Luis Miguel, Ricky Martin, Tom Cruise, Brad Pitt si ceilalti nu fac parte din universul tau; nu sunt decit o mana de poponari.
32.- Nu trebuie sa faci curat in apartament de fiecare data cind vine cineva.
32.- Cunosti cel putin 20 de variante de a deschide o bere.
33.- Poti rationaliza orice fraza cu un simplu "da-o in p… m…!"
34.- Nu trebuie sa monitorizezi viata sexuala a prietenilor tai.
35.- Poti trece in vizita la un prieten fara sa-i duci un cadou.
36.- Convorbirile telefonice cu prietenii tai dureaza mai putin de 60 de secunde.
37.- Daca nu suni un prieten cind ai zis ca o faci, acesta nu va comenta cu alti ca te-ai schimbat.
38.- Poti sa te uiti la TV ore intregi cu un prieten, in liniste, fara sa gandesti : "oare-i suparat pe mine?"
39.- Daca cineva uita sa te invite la un eveniment, continua sa-ti fie prieten.
40.- Daca cineva merge la un chef cu un pulover la fel ca al tau, nu te superi.
41.- Daca ai 34 si esti necasatorit, prietenilor tai nu le pasa; din contra, te felicita.
42.- Prietenilor tai nu le pasa daca ai slabit sau te-ai ingrasat.
43.- Nu-ti pasa daca unii vorbesc in spatele tau.
44.- Nu trebuie sa te multumesti mancand numai resturile de copiii tai.
45.- Poti sa te scarpini intre picioare la orice ora din zi.
46.- Daca-i cald poti sa-ti deschizi camasa fara probleme.
47.- Cu 400 de milioane de spermatozoizi la fiecare "partida", ai putea dubla populatia pamintului … cel putin teoretic.
48.- Poti fi tata zilnic daca vrei, fara sa trebuiasca sa astepti 9 luni.
49.- Nu te supara ca cel mai bun prieten de al tau are si alti prieteni
eu unul m-am regasit

21 răspunsuri:
| Ea12345 a răspuns:

Nu trebuie sa te razi mai jos de beregata.
laughing) Asta a fost buna. Ce usor e sa fii barbat...laughing

eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Hey fără misoginism că încep eu cu feminismul şi nu o să'ţi convină dacă nu o să mă mai opresc din bancuri feministe.Btw, ştii de ce bărbaţii preferă femeile inteligente? Deoarece contrariile se atrag.Hai că te'am luat uşor, pot să fiu şi mai realaughing)

| Lora_6439 a răspuns:

Pai da, sunt adevarate toate chestiile laughing unele pentru mine chiar sunt niste cosmaruri. De exemplu, daca fac pe mine, pai pot sa stau asa ore intregi, decat sa ma duc la un jeg de veceu public big grin Part 2: toata lumea imi reproseaza ca imi ia prea mult (o ora) sa ma imbrac laughing. Si multe altele. Deci fratilor, sunteti prea neglijenti si comozi phbbbbt

| andy_3925 a răspuns:

Si eu :l (sunt fata)

| zzzuperman a răspuns:

@eluveitie:
Stii de ce au femeile geam in bucatarie?
Ca sa aiba un punct de vedere big grin te-am luat usor si eu

| Nimeni_7600 a răspuns:

Foarte tarelaughing

| lily09 a răspuns:

Daca mai aveai un singur motiv si ajungeai la 50. poate te batea gandul sa devii femeie-hhahaha-de aia au femeile un motiv in plus sa fie femei-hahahahaha...si de aia sunt barbatii in minoritate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, ti-as da si eu motive pentru care e mullt mai bine sa fi femeie, dar imi este greu deoarece ma duce gandu` ca mai bine te-ai face naomi rolling on the floor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fraierlor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Faci pipi unde vrei. si te intreci cu ptanaii cine mai sus face pipi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Faci pipi unde vrei . si te intreci cu ptanaii cine mai sus face pipi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E amuzant.laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai tru!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar asa... e mult mai bine sa fii fata...totul e mult mai Interesant!
noi vrem mereu sa fim cele mai frumoase, cele mai inteligente, intr-un cuvant perfectelove struck, nu ca voi baieti, treceti prin viata asa, nu luati viata in serios! sunteti prea nepasatori...acum nu vreau sa generalizez.ca mai sunt si alte cazuri:d, dar vorbesc de majoritatea.so...Go Girls!:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Interesante idei waiting dar totusi cate motive ai sa fi baiat atatea motive ai si sa fi fata ca esti una ca esti alta tot fetele iubesc si unele motive ale baietilor dar si baieti iubesc motivele feteleo ( sa fim seriosi carui baiat nu-i place o fata care are bine ) deci eu cred ca bine orice ai fi laughing ca doar... fetele plac baieti si baieti fete tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, ia uite de ce e mai bine sa fii neutru!

1.nu ai nevoie sa te caci, sa mananci, sa te pisi, sa faci sex, etc
2.nu miroase de la tine
3.nimeni nu da vina pe tine
4. puisorii nostri nu trebuie sa fie linsi in c-r
5. putem avea nume si asa
6.nu mergem la scoala
7.suntem inteligenti
8. oferim ajutor
9.nu lasam caca in urma
10.nici pipi
11.nici besini
12.nici ragaieli!
13.suntem laudati
14.nu purtam haine ca nu avem de acoperit o p. a sau o p... a sau sani.
15.navem par la subrat
16.nu nastem
17.nu ****
18. nu suntem ****e
19.nu ne imbolnavim
20. daca ne stricam, putem fi reparati
21. daca murim, suntem prelucrati in altceva
22.navem nici o grija
23.navem dinti
24.nici par
25.nu suntem grasi
26.nu suntem urati/urate
27.aratam fabuloso!
28.nu vorbim
29.ne indragostim si de un *** faa!
30.vedem tot
31.suntem utile
32.suntem cool
33.suntem mari
34.sau mici
35. avem pla da no aratam
36.navem muci!

naa! fericiti pulilor?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Important e ca baietii nu raman gravizi si nici nu tipam cand facem sexwinkingsmug

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foarte faine motivele ii mult mai tare sa fii baiat sa ai ceva intre craci sa ai parul si lung si scurt si altele dar si fata cred ca pare distractiv laughing

| Cretzule explică:

Nu este misoginism sunt adevaruri

| Cretzule explică:

@lily09 ai scris si tu ca sa te bagi in seama nu?

| Abb a răspuns:

laughinginteresant