| Inferno a întrebat:

A inceput prigoana pastafarienilor?
Am observat ca TPU cenzureaza postari legate de aceasta credinta.

Cine este Monstrul Zburator de Spaghete pentru tine?

Răspuns Câştigător
| CastraveteCastravescu a răspuns:

Maretia si dragostea noastra fata de FSM nu se masoare in pixeli portocalii, asa ca stai linistit.
http://freethinking.me/wp-content/uploads/FSM.jpg

9 răspunsuri:
| Dorugar a răspuns:

Pentru mine este singurul Dumnezeu adevarat care iti ofera ceva concret atat in viata cat si dupa viata.
In viata iti ofera un milion de Dolari daca reusesti sa dovedesti ca EL nu exista.
Si dupa viata iti ofera o viata vesnica si fericita cu dealuri de hamburgheri si rauri de Coca Cola, paduri de ciocolata si munti de frisca ...adica un adevarat rai in care nu trebuie sa muncesti niciodata, ci doar sa te delectezi vesnic.
Ceea ce ca oferta este muuuuult mai atragatoare decat crestinismul in care Dumnezeul veacului acesta numit de uni Satan, iti ofera mantuirea prin moarte si o viata vesnica in Imparatia sa care este IADUL!
Oare cat de redus la biblica trebuie sa fi incat sa alegi o viata vesnica in Iadalaturi de Stapanul Iadului numit si Christos, cand Fliyng Spaghetty Monster iti ofera un adevarat Rai plin de bunatati de nerefuzat?
Asa ca nu trebuie sa te mire ca religia pastafarienilor este cenzurata, pentru ca oferta lor este muuuult mai atragatoare decat aceea a popilor ortodocsi si in democratie fiecare are voie sa aleaga ceea ce considera ca fiind mai bun pentru el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Arsenie Cewboca
Te rogi, pupi moaste, mesteci orbit.

| BogdantheDreamer a răspuns:

A inceput prigoana impotriva prostiei si mediocritatii, prietene. Ignoranta nu este cheia. Totii facem parte din aceasta lume.

| Inferno explică (pentru BogdantheDreamer):

Ce s-a intamplat cu toleranta religioasa?

| HowdidIgethere a răspuns:

Poti sa te balacesti. Cu dorugar dimpreuna.

Va puteti da palmute la funduletul gol.

| eXtremeAdy a răspuns:

Asta mergea la Trivia/Amuzante rolling on the floor), buna intrebare D

| CastraveteCastravescu a răspuns:

Adevaratul zeu creator.

| Inferno explică (pentru CastraveteCastravescu):

Discriminarea religioasa e mare.
Nu pot sa iti acord funda pentru ca nu imi apare simbolul cu fundita in dreapta raspunsului tau.
Imi pare rau.

| CastraveteCastravescu a răspuns (pentru Inferno):

Mersi de fundit, frate pastafarian.

| CastraveteCastravescu a răspuns (pentru Inferno):

Maretia si dragostea noastra fata de FSM nu se masoare in pixeli portocalii, asa ca stai linistit.
http://freethinking.me/wp-content/uploads/FSM.jpg