| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre Monstrul Zburator din Spaghete?

https://ro.wikipedia.org/wiki/Monstrul_Zbur%C4%83tor_de_ Spaghete

20 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Eu am impresia ca nu ai incarcare cum se spune, adica o activitate utila, fa ceva constructiv, spala podele, marura pe strada, lasa scrisul pe net ca nu-i pentru cei ce pun asemenea intrebari, te faci de ras.

| anonim_4396 explică (pentru danut):

Nu,eu am impresia ca esti un pocait care nu vede mai departe decat ii spune cartea.
Ti-am citit raspunsurile si intrebarile, dai impresia unu om psihopat, altceva in afara de religie nu poti dezbate.Iar,, dezbaterea'' ta e formata din injurii si din faptul ca tu esti singurul care stie si restul sunt prosti.Sa stii si tu ca daca iti spui singur ca esti destept inseamna ca nu esti, pentru ca nu trebuie sa-ti reamintesti ceva daca esti sigur de acel lucru.Lasa pe altii sa te aprecieze si o sa vezi cat de valoros esti cu adevarat.
Cum tu crezi ca Dumnezeu te-a facut din lut si flegme eu cred ca monstrul din spaghete ne-a facut. Poti sa dovedesti ca nu te-a facut monstrul din spaghete? Cu ce e mai bun Dumnezeu decat monstrul meu din spaghete?
Tu crezi in balauri, serpi vorbitori, monstrul Leviatan, pomi fermecati, dar ti se pare prostesc sa existe un monstru din spaghete? laughing
Hai sa ne gandim ce ar fi mai frumos sa fie adevarat crestinismul sau pastafarianismul? Eu zic ca pastafarianismul si orice om integru ar raspunde la fel.
Eu ma duc la,, marurat''domnule scriitor. Oricine are dreptul sa foloseasca siteul asta, dreptul asta nu il dai tu.
Cat despre viata mea persoanala nu ai habar de nimic, simplul fapt ca iti permiti sa vorbesti despre ceva ce nu cunosti catusi de putin denota cam cat de inteligent esti, e probabil o influenta nefasta a religiei asupra creierului.
Am alte 1000 de intrebari interesante si nu te-am vazut sa raspunzi la ele. Daca lui Dumnezeu i-ar placea ipocrizia ai fi fost deja in rai bucurandu-te de niste ingerasi.

| anonim_4396 explică (pentru danut):

O poza cat o mie de cuvinte.
Https://www.facebook.com/......783663524/

| Inferno a răspuns (pentru danut):

Ipocrizie fara margini.
FSM e creatorul tau si tu asa ii multumesti?

| danut a răspuns (pentru anonim_4396):

Vorbele goale nu aduc rezolvarea ci studiul aprofundat. Nu mie trebuie sa-mi demonstrezi ceva, si nici ce sunt eu nu importa in problema ta, RASPUNDEREA este strict individuala, asa ca eu sunt exclus din ecuatia ta. Cand te prezinti in fata unui judecator pentru a fi judecat prea putin importa ce se va intampla cu x sau y atata timp cat TU esti judecat si condamnat.

| danut a răspuns (pentru Inferno):

Iar faza cu musca si spatele calului, tot prin spate? :rolling on the floor

| anonim_4396 explică (pentru danut):

Ai dreptate, chiar imi cer scuze pentru purtarea mea.
Am invatat sa-l accept pe Domnul Isus Hristos in viata mea si de atunci parca vad totul altfel.Nu stiu cum am putut sa fiu atat de orb incat sa imi inchipui ca Dumnezeu nu exista,el e peste tot,sper ca voi ajunge in rai dupa toate pacatele mele.
Ti-am distras atentia in timp ce monstrul Leviatan se furisa in spatele tau fraiere, fa-l praff, omoara-l, asa, daiii, musca-l, hahaaa.

| danut a răspuns (pentru anonim_4396):

Esti inteligent si foarte spiritual, multumesc pentru sfaturi.

| anonim_4396 explică (pentru danut):

Sa stii ca flexibilitatea in gandire si intelegerea punctelor de vedere ale celuilalt sunt marci ale inteligentei.De multe ori omul vrea sa aiba dreptate indiferent de subiect,e o satisfactie a fiecaruia dintre noi sa avem dreptate.Dar putini oameni sunt aceia care nu vor sa aiba dreptate, ci poarta o polemnica strict pentru aflarea adevarului.Tu vrei sa afli adevarul sau vrei sa iti aperi argumentele? Un om inteligent intelege ca poate e altfel decat i-a fost bagat in cap ca e,gandirea ta e la fel de flexibila ca o bara de fier. Orice lucru poate fi parodiat,inclusiv religia,sau tu ii intelegi pe cei care au dat atacul de la Charlie Hebdo?
Tu crezi in Dumnezeu,ceva ce nu vezi, ceva ce nu e dovedit, ceva ce nu da semne ca ar exista, ti-ai pus vreodata intrebarea de ce in carte se zbenguiau serpii vorbitori, se aratau ingerii, inviau omaneii? Pentru ca in carte poti scrie orice, dar realitatea e asta in care traim.Imi place sa citesc, e o evadare din lumea asta, dar eu realizez cand sunt in lumea reala si cand sunt in lumea unei carti fantastice. Intrebarea mea e, cum poti sa numesti pe altul prost pentru ca nu crede intr-un Dumnezeu care nu vrea sa arate ca exista?

| Mecanic a răspuns (pentru anonim_4396):

Aia de la Charlie Hebdo erau si prosti si fara simtul umorului.
Nu meritau atata publicitate.

| anonim_4396 explică (pentru Mecanic):

Asa e, toti cei prosti si fara simtul umorului merita sa moara.

| danut a răspuns (pentru anonim_4396):

Studiaza si ai sa vezi de ce Dumnezeu nu bate toba in piata si chiar daca o bate, parca mai toti au obeuri in urechi. Inteligenta nu se raporteaza la o cantitate de cunostinte ci inceputul intelepciuni este acela de al recunoaste pe Creatorul acesteia.

| Duucu a răspuns:

Nu-l cunosc, dar e drăguț și pare de treabă. 10

| zurick a răspuns:

Îmi place de el, am fost prieteni în copilărie.

| sublime89 a răspuns:

Cred in el cu mare tarie, si m-a pedepsit ultima data cand am mancat spaghete, pentru ca m-a durut burta apoi. De atunci n-am mai mancat, din respect pentru el. A fost dovada suprema ca exista si ca ne influenteaza vietile.

| TrăieşteClipa a răspuns:

Daca as fi obligat sa-mi aleg o religie pe aceasta as alege-o.
Are tot ce trebuie.

P.S.
Genial raspunsul dat lui danut.

| drutzix a răspuns:

Macar asta nu te injunghie ca sa iti vanda bandaje ca zeul crestin laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mult mai gustos decât plăcinta cu Yahwe.
We wish you a Merry Christmas \m/

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ca e un personaj mistic, fantastic, si care zboara catre iubitorii de spaghete, ducandu-le mese imbeelsugate din paste, la rugaciunile lor.Care merita primeste, care nu sa-si mai puna pofta in cuiu.

| MistretulPufos a răspuns:

Cea mai buna religie, imi plac piratii buni