| alindoolce a întrebat:

Acum doua saptamani a fost ziua mea. Cand m-am trezit dimineata nu ma simteam prea bine dar speram ca sotia o sa-mi cante "Multi ani traiasca..." si eventual o sa-mi dea un cadou, dar ea nu mi-a zis nici macar buna dimineata... Copiii si ei s-au asezat la micul dejun fara sa ma felicite.

Am ajuns deprimat la birou, cand am intrat pe usa, secretara plina de euforie mi-a zis "La multi ani!"... M-am simtit un pic mai bine, macar ea si-a adus aminte de ziua mea...

Am lucrat normal si spre dezamagirea mea nimeni din prieteni sau rude nu m-a sunat sa ma felicite. Aprope de pranz secretara a intrat la mine in birou si mi-a zis: " Ce ar fi sa mergem sa mancam impreuna " I-am raspuns ca e cea mai buna propunere pe care am auzit-o in toata ziua si am acceptat.

Am ales un restaurant intim unde am mancat bine, am baut si ne-am distrat de minune. In masina, in drum spre birou, ea mi-a zis: " Intr-asa o zi speciala de ce sa ne mai intoarcem la birou, mai bine vino la mine acasa si continuam sa ne distram!"... "Bine!" am zis "hai, si asa mai bem cate un paharel"...
Odata ajunsi in apartamentul secretarei mi-a zis: "Sper ca nu te deranjeaza daca am sa ma simt mai 'comoda' "... "Nuuuu, nici o problema" i-am raspuns, iar in sinea mea ma gandeam ca o sa fie o experienta interesanta.

Ea a intrat in dormitor si dupa cate clipe a iesit... cu un tort imens cu lumanari, urmata de sotia mea, copiii, prieteni si rude, care cantau in cor "La multi ani!"... iar eu stateam ca un idiot in chiloti in mijlocul sufrageriei...

Asta e motivul pentru care am dat-o afara pe secretara... Cu sentimentele nu se joaca!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scriu si eu niste bancuri! Sper sa'mi dai fundita thumbs up

Un betiv si o blonda se intalnesc pe strada. Betivul spune:
- Proasto!
Iar blonda spune:
- Betivule!
La care betivul zice:
- Da, dar mie maine-mi trece!

Un tip beat la un bar cere la chelner sa ii serveasca 3 cafele.
- Trei cafele?
- Da, una pentru mine, una pentru tine si alta pentru mama ta.
A doua zi, acelasi tip beat cere la acelasi chelner:
- Trei cafele...
- Trei?
- Da... trei... una pentru mine, una pentru tine si alta pentru mama ta. Chelnerul nu a mai putut sa se abtina, a sarit peste masa si l-a snopit in bataie pe betivan. O zi mai tarziu, apare tipul plin de vinatai la Bar. Chelnerul ironic il intreaba:
- Trei cafele?
- Nu, raspunde betivanul, doar doua: una pentru mine si una pentru mama ta. Pentru tine nu, ca pe tine te agita.

si acum urmeaza cele mai tari 2 bancuri cu preoti:

Un preot locuia langa o manastire si avea 10 gaini si un cocos.
Cocosul din cand in cand disparea, dar aparea pana seara. Ultima data cand a zburat nu s-a mai intors si preotul, primul lucru duminica in biserica, a intrebat lumea:
- As vrea sa stiu daca cineva are un cocos? si toti barbatii s-au sculat in picioare...
- Nu, nu, nu, am vrut sa intreb daca cineva a vazut un cocos? si toate femeile s-au sculat in picioare...
- Nu, nu, nu, nici asta n-am vrut sa stiu, vreau sa stiu daca cineva de aici a vazut un cocos care nu-i apartine? si jumatate din femei s-au sculat in picioare...
- Nu, nu, nu, nici asta n-am vrut sa stiu, vreau sa stiu daca cineva a vazut cocosul meu? si toate maicutele s-au sculat in picioare.

Un tanar preot trebuia sa tina prima lui slujba, drept pentru care era extrem de emotionat, chiar simtea panica. Atunci, superiorul lui, Episcopul, vazandu-l atat de stresat, l-a sfatuit ca inainte sa se urce in amvon pentru predica, sa puna un paharel de vodca in paharul cu apa, ca sa se relaxeze si sa aiba curaj. Preotului i-a mers nemaipomenit in prima lui slujba, dar cind a ajuns acasa a gasit pe masa o mica scrisoare din partea Episcopului in care zicea:
"Draga Parinte, Fiule,
Ma bucur foarte mult ca ti-a mers atit de bine in prima ta slujba si ca ai tinut cont de sfatul pe care ti l-am dat, dar trebuie sa-ti fac anumite observatii:
1. Din acel pahar cu apa trebuie sa iei mici sorbituri nu sa-l dai pe gat dintr-o data.
2. In acel pahar cu apa nu se pune nici gheata, nici felii de lamaie. In plus, eu ti-am spus sa pui putina vodca in paharul cu apa, nu invers...
3. Nu se foloseste Biblia ca suport pentru pahar.
4. Nu poti sa te stergi la gura cu sutana.
5. Poruncile lui Dumnezeu sunt 10 nu 12.
6. Iar apostolii sunt 12 nu 10.
7. Cand vorbesti despre cruce nu poti sa spui ca e acel T mare de deasupra altarului.
8. Cand vorbesti despre Isus si apostoli, nu poti spune ca e "Fiul si banda lui".
9. David l-a invins pe Goliat cu o prastie si o piatra, nu poti sa spui ca "i-a zburat curul cu dinamita"...
10. Cand vorbesti despre Iuda, nu poti sa-l numesti "bulangiu".
11. Tatal, Fiul si Sfantul Duh nu sunt Batranul, Juniorul si Stafia...
12. Nu e frumos sa-l numesti pe Papa - "Nasul".
13. Faraonul i-a trimis pe evrei in pribegie, nu in p... a ma-si.
14. Eva i-a dat lui Adam un mar, nu i-a cedat...
15. Magdalena a fost o pacatoasa nu o curva.
16. Initiativa de a invita publicul sa aplaude a fost buna, dar a fost exagerat sa-l inviti sa danseze Macarena, sa faca trenuletul si sa o inviti pe Sora Daniela sa faca striptease.
17. Apa sfintita se foloseste pentru a binecuvinta, nu pentru. a-ti racori ceafa.
18. "Casuta" aia este confesionalul, nu toaleta.
19. Pasticul se distribuie crestinilor fara Nutella.
20. Cel de pe cruce era Iisus Cristos si nu Che Guevarra.
21. Pacatosii, cand mor, se duc in Infern, nu in aia ma-si.
22. Vezi sa ai mereu chilotii pe tine si, cind e cald, evita sa-ti faci aer cu sutana.
23. Iti amintesc ca slujba trebuie sa dureze circa 1 ora si nu doua reprize de 45 de minute fiecare, iar cel care era asezat langa tine si pe care l-ai numit "travestit cu fusta rosie" eram eu... In rest a fost bine".

16 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Nu inteleg ce vina a avut secretara, ti-a spus ea sa te dezbraci? Ce ai vrut, ai primit...

| Shery a răspuns:

Nu e a ta, dar oricum e tare laughing cand ai 45 de ani(cu burta) si secretara de 25 de ani(90-60-90) te invita la ea acasa sa "sarbatoriti", gandeste-te ca sigur apari la test de fidelitate laughing

| SweetCandy a răspuns:

Si ernest unde era?
urma sa iasa din tort, asa-i?rolling on the floor
draguthappy

| sorin a răspuns:

Prea tare fratelaughing

| vyol3ta a răspuns:

Cat de tare faza cu chilotzii rolling on the floor

| amalyutza a răspuns:

Asta da surpriza.sigur nu o mai uitalaughing... tare nu conteaza d unde il stitongue:*

| adeana a răspuns:

laughing
Cata nedreptate laughing

| diiiiiannnnaa a răspuns:

La multi ani smug minciunica happy

| optimista_5827 a răspuns:

Super tare laughingrolling on the floor

| YLLL a răspuns:

Test de fidelitate

laughing

| Wisdom a răspuns:

Ma indoiesc ca ti s a intamplat asta, ai citit si tu faza asta undeva si ai zis sa o postezi. Dupa nume si poza aia de macho man de la avatar nu ai mai mult de 17 ani, dar sa fii sot si tata domne si sa lucrezi la birou, mare sef cu secretara. Faza e amuzanta, tu nu esti.

| deluxe a răspuns:

esti tare!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doamne fereste e a zecea oara cind apare chestia asta.Sa-i uram la mai multe aparitii?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ti-am spus eu ca tie ti se trage de la telefonul ala ce il tii la vedere.deja am observat ca ''fetili ieste moarte dupa tine''.
traiasca google! laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De la inceputul povestirii mi-am dat seama ca nu se va intampla cv binelaughingsincer imi pare rauwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Multumesc Alin