| anonim_4396 a întrebat:

MAMAAAA!
- Da?

- Nu mi-ai vazut telefonul?

- Il ti in mana!

- Ahh, da...

- Ce ai patit? Azi dimineata nu ti-ai gasit tricoul si blugi, si a fost in dulap in fata ta dar tu tot nu ai vazut, si acuma telefonul. Deci?
- Mami azi vine...

- Cine?

- Nu pot sa cred ca ai uitat!

- Azi vine Zayn! * am zis deodata cu mama*
- Draga mea nu am cum sa uit, toata saptamana doar asta ai zis ca vine Zayn. Hmm, simti ceva mai mult pentru el?

- Mamaa! Cum poti sa zici asa ceva? Nu! Eu cu Zayn suntem doar prieteni foarte buni, si nu simt nimic mai mult pentru el! Si plus ca el o are pe Perrie si eu il am pe Ben.

- Bine...daca tu zici.

- Na bine, hai ca eu am plecat la scoala!

M-am dus si am pupato pe obraz si am plecat, am iesit din casa, am bagat castile in urechi si am ascultat muzica, si am mers pe drum si dintro data am simtit cum cineva ma ia de mana si cand m-am intors am simtit buzele cuiva lipite pe ale mele sarutanduma incet si dulce, am stiut ca el ii si i-am raspuns.

- Neatza iubito!

- Neatza!

- Ce facii?

- Hmm, in momentu de fata imi amintesc de sarutul nostru pe care lam primit mai inainte.

- Da tu mi-ai raspuns, si daca nu eram eu?

- Da tu ai fost. * si i-am scos limba*
- De unde ai stiut ce eu am fost?

- Pentru ca ti-am recunoscut buzele! Si cine naiba mar mai lua asa si sa ma saruta?

- Nimeni.

Am plecat spre scoala si pe drum am mai vorbit. App, daca va intrebati, da baiatul care ma sarutat a fost Ben, iubitul meu. Suntem impreuna de un an, si suntem in aceleasi clasa. Cand am ajuns la scoala m-am intalnit cu prietena mea cea mai buna Ali si am mai povestit si noi si am avut ore si asa a trecut si ziua de azi... Cand am iesit de la scoala.

- Eu am plecat, ne vedem maine Anne. Pa la voi!

- Ceauu * am zis deodata cu Ben*

- Decii, ai chef sa mergi acasa?

- Ahm sincera sa fiu nu prea, dar trebuie.

- De ce? Ce treaba ai?
- Ahm pai il sti pe Zayn, nu? Defapt cum sa nu il sti... faimoisul Zayn Malik.

- Mda... Ce ii cu el?

- Ii prieteni meu din copilarie, dara sti si tu. Si azi vine din turneu si in seara asta vine la mine. Desigur dupa ce isi petrece aprope toata ziua cu Perrie.

- Aha, si seara lui isi petrece cu tine nu? Ziua cu Perrie si seara cu tine. mda.

- Hei! Nu esti gelos asai?

- Nu de ce as fi? Dara iubita mea isi petrece noaptea cu un baiat, de ce as fi gelos?

- Aww, sti ca esti dulce cand esti gelos? *si am facut fata de catelus*

- Da nu is gelos!

- Ba da. Si esti dulce, dar sa fiu sincera chiar nu ai motiv sa fi gelos pe Zayn!
- Ooo serios?

- Da!
- Bine.

- Hei!

M-am pus in fata lui si ma uitam in ochii lui si el in a mei, si iam zis.

- Te iubesc Ben! Si Zayn ii prietenul meu cel mai bun, din copilarie! Si de un an nu l-am mai vazut sti foarte bine si tu! Ca el inainte sa ne combinam noi a plecat.

- Bine.

- Deci esti chiar naspa! Eu ma pun in fata ta, iti zic in ochi " Te iubesc! " Si care ii treaba cu Zayn, si tu doar un amarat de " bine" poti sa zici?
- Aha...

- Bun! Atuncea ramai cu gelozia asta pe care il ai!

Am dat sa plec da el ma prins de mana si cand m-am intors, ma sarutat lung si pasional!

- Si eu te iubesc! Si scuze ca is gelos, dar va cunoasteti de mult...

- Si? Care ii treaba cu asta?

-...

- Bine sti ce? In seara asta eu, tu si Zayn, o sa il petrecem impreuna!

- Nu! Am incredere in tine! Chiar am! Poate in alta zi, bine?

- Mbine, dar imi promiti ca altadata o sa vi? * si am facut fata de catelus*

- Da, iti promitt!

- Asaa!

Si ne-am sarutat, ne-am dus mai departe spre casa, si pe drum i-am mai povestit de Zayn, el a vrut sa ii povestesc despre Zayn. Si cum am povestit si am povestit, nici nu am observat ca am ajuns deja in fata casei.

- Vi inauntru?

- Nu, ma duc si eu acasa.

- Okey, cum vrei!

- Hai sa iti dau un sarut!

M-am apropiat de el si ne-am sarutat lung! Aww, cat il ador eu pe baiatul asta! Dupa ce ne-am mai sarutat de cateva ori. A plecat. Si eu am intrat in casa, si cand am mers in sufragie am vazuto pe mama cu zambetu pana la urechi, prima data am inceput sa rad de ea.

- Ce ai patit? Ca ai zambetu asta pana la urechi?

- Nimic. Ma bucur ca ai venit acasa.

- Aha... Na bine eu ma duc la mine in camera sa ma schimb.

- Hei nu ai uitat ceva?

- Ahh da.

M-am dus si am pupato pe obraz. Si dupa m-am dus la mine in camera si cand am deschis usa si am inchiso dupa mine, m-am dus direct la birou geanta am aruncato pe acolo pe undeva pe jos si am aprins laptopul si dupa cineva sia pus mana pe ochi mei si am pus mana pe mainile ce imi acoperau ochii, si am zis.

- Bunn ii clar ca nu ii mama, deci Josh dute naibii nu te mai prosti!

- Hellou Josh nu auzi?

Si dupa asta mi-a dat drumu, si cand m-am intors l-am vazut pe...Z.

- ZAYNNNNNNNNNN!

Dupa ce i-am strigat numele am sarit direct la el in bratee.

- Doar un lucru te rog, nu ma omora!

I-am dat drumu.

- Scuzee. Ce dracu cauti aici? Ai zis ca vi seara!

-Si eu care credeam ca te bucuri ca ma vezi...

- Da ma bucurr! Dar parca ai zis ca vi seara, de ce nu esti la Perrie?

- Perrie fix azi a pelcat in turneu fara sa stie... Si doar ne-am vazut putin, ne-am sarutat si atat.

- Off, fara sa faceti fufu? Ce tristt!

Zayn a inceput sa rada, si dupa aia sa uitat la mine si a zambit.

- Mi-a fost dor de tine Anne!

2 răspunsuri:
| AtateaConditii a răspuns:

Tu inventezi povestile astea?laughing Macar de am invata ceva dar de aici ce sa inteleg?

| EvelinutzaEvelinEvelinaEvelaynEvelineEvelinEve a răspuns (pentru AtateaConditii):

Am terminat povestea si am vrut sa il postez pe wattpad dar a venit cineva la mine si am zis la soramea sa il posteze si ea proasta o postat aici! Ca am avut deschis si TPU-ul!