| mariuseu12 a întrebat:

Albert Einstein si Issac Newton se jucau dea v-ati ascunselea in rai. Newton nestiind unde sa se ascunda...deseneaza nu patrat si se aseaza pe el.
Einstein vine si ii zice: gata te-am gasit e randul tau sa numeri.
dar Newton zice: Newton nu e aici eu sunt Pascal laughing

de ce a zis Newton ca e Pascal? cine stie primul ia fundita big grin
bafta!happy

Răspuns Câştigător
| Cosmotel a răspuns:

In pascal este egal cu un newton pe metru patrat? laughing

8 răspunsuri:
| mariuseu12 explică:

Ne pare rau dar nu ati raspuns corectlaughing mai incearca laughing

| casulschi a răspuns (pentru mariuseu12):

Newton pe metru patrat

| imaqtpie a răspuns (pentru mariuseu12):

Daca cauti pe net imediati afli :p. Totusi nu o sa zic raspunsul. happy

| mariuseu12 explică:

Nu conteaza ca a fost ultimul da raspuns corect big grin soarta happy

| わたなべ久美子 a răspuns:

Deci Newton a zis ca e Pascal ca asa au vrut muschii lui tongue. Neeee... pai a zis ca e Pascal pentru ca vroia ca Pascal sa fie mort?big grin

| roxyb97 a răspuns:

Fiindca pascal a studiat presiunea iar newton forta e pe mtru patrat

| casulschi a răspuns:

Newton pe metru patrat inseamna Pascal cv de genu

| casulschi a răspuns:

Newton pe metru patrat inseamna PAscal