| anonim_4396 a întrebat:

Am 10 intrebari capcana pentru cei mai destepti

1. de ce "prescurtare" este un cuvant asa lung?

2. de ce se sterilizeaza acele cu care se fac injectiile condamnatilor la moarte?

3. care este sinonimul cuvantului " sinonim "?

4. de ce nu exista mancare de pisici cu gust de soarece?

5. de ce balerinele merg mereu pe varfuri? Nu ar fi mai simplu sa angajeze balerine mai inalte?

6. vreau sa imi cumpar un bumerang nou. Cum pot sa scap de cel vechi?

7. de ce avioanele nu sunt fabricate din acelasi material din care sunt facute cutiile negre?

8. daca Superman este asa de destept, de ce isi ia chilotii peste pantaloni?)

9. daca o pisica pica mereu in picioare si o bucata de paine cu unt cade mereu pe partea unsa, ce se intampla daca legam o felie de paine unsa cu unt de spatele unei pisici si o aruncam pe fereastra?

10. ce culoare are un cameleon cand se uita intr-o oglinda?

sper ca va placut
primul sosit primul servit

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

1. "de ce "prescurtare" este un cuvant asa lung?"
Ca sa se dea si el mare. laughing
2. "de ce se sterilizeaza acele cu care se fac injectiile condamnatilor la moarte?"
Ca sa nu se infecteze asistenta medicala, in caz daca se inteapa din greseala. laughing
3. "care este sinonimul cuvantului " sinonim "?"
a) Sinonimul cuvantului "similar". laughing;
b) Unul cu un sens asemanator.winking
4. "de ce nu exista mancare de pisici cu gust de soarece?"
a) De unde stii, ai gustat-o? laughing;
b) Pisicile sunt tot mai aristocrate, nu mai mananca ori si ce mortaciune. laughing;
c) N-au gasit degustori pentru a o pune in fabricatie, nu s-a oferit nimeni. oh go on;
d) Pisicile s-au imprietenit cu soarecii si nu mai vor sa-i manance nici in ruptul capului, au facut greva nationala. oh go on;
e) Nu mai sunt soarecii la moda. rolling on the floor
Mai vrei? big grin O pot tine in ritmul acesta mult si bine. laughing
5. "de ce balerinele merg mereu pe varfuri? Nu ar fi mai simplu sa angajeze balerine mai inalte?"
a) Cele inalte au urmat exemplu' Monicai Columbeanu. laughing;
b) Si-au distrus calcaiele la repetitii. oh go on;
c) Ca sa ne faca in ciuda ca noi nu putem. laughing
6. "vreau sa imi cumpar un bumerang nou. Cum pot sa scap de cel vechi?"
Il trimiti prin posta unui prieten si omori 2 iepuri dintr-o lovitura, la anul nu va mai trebui sa-i iei cadou de ziua lui. laughing
7. "de ce avioanele nu sunt fabricate din acelasi material din care sunt facute cutiile negre?"
Companiile aeriene au semnat un contract cu pompe funebre. rolling on the floor
8. "daca Superman este asa de destept, de ce isi ia chilotii peste pantaloni?"
a) Pentru a avea succes si la barbati (unii dintre ei). oh go on;
b) S-a uitat si el prea mult la FASHION TV.winking;
c) A apelat dupa sfatul lui Fitz la stilistul lui Tarki (sau cum dracu' il cheama pe nebunul ala). rolling on the floor
9. "daca o pisica pica mereu in picioare si o bucata de paine cu unt cade mereu pe partea unsa, ce se intampla daca legam o felie de paine unsa cu unt de spatele unei pisici si o aruncam pe fereastra?"
Indiferent de rezultat, nu e nevoie sa ne ingrijoram, felia de paine va ramane teafara, fara accidentari grave. oh go on
10. "ce culoare are un cameleon cand se uita intr-o oglinda?"
Una fericita - ii place ce vede in oglinda. oh go on

Mersi, @laurentiu! M-am distrat copios! thumbs up applause

P. S. intrebarea este postata la Triviale/Amuzante (pentru cei care n-au fost pe faza).winking laughing

63 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

1sa se mire prosti care intreaba
2 poate acele au vreun microb care poate sa invie detinuti si ar fi un dezastru

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Super tare

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Raspuns la intrebarea 6.il arunc pe cel vechi simplu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Raspuns la intreabarea 6.il arunci pe cel vechi simplu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ca asa la lasat dumnezeu.nam ideee.sinonim.pentru ca le place sai manance vanati de ele nu de altcinevalaughing. asta e rostul lor.aruncal la gunoi sau oferale unor copii sarmani. poate ca sunt dar cutiile sunt vopsite.ca sa se dea mare. o manca pisica in zborlaughing. culoarea verde.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

3-antonim
6- îl arunci

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

7.Deoarce cutiile negre sunt proiectate ca sa reziste dupa caderea avionului

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La 9 daca o pisica cu o felie de paine usa cu unt pe spate aruncata pe fereastra pica pisica in picioare pentru ca e mai mare si mai grea.nus faine intrebarile leai scris cam seci din ce oras esti de curiozitate

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Intrebari stupide!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai gandeste-te

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ne place malaughing) aci de la Nelutu~

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La intrebarea nr 7. Deoarece materialul din care sunt facute cutiile negre este unul foarte dur si nu poate lua foc asta insemnand ca oricum motoarele sa nu fie facute cu acelasi material pentru a putea lua foc! iar flapsurile nu s-ar mai putea misca deoarece ar fi mult prea grelewinking Din cauza asta!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De ce la om i se pare usor ceva simplu. si de ce cand e ceva greu se instaliaza an ore ce probelma

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

dc mala mea e mica

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

1. fiindca are doua cuvinte
2 fiindca inainte de a muri au drepturi
3. cu acelasi inteles
4. pentru ca soarecii... ehhh nu stiuhappy
5.fiinca astfel nu ar mai fi balerine!
6.sa-l lasi la usa,, prietenei'' tale...
7.pentru ca materialul e prea greu.
8.pentru ca a facut pe el si doarea sa ascunda...happy hi hi
9. pisica in picioare si felia de paine cu unt legata de spatele ei
10.identica...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Plictisitor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ma cam enervezi am vazut intrebarile astea pe alte siteuri inteligentulevrei s ate dai in spectacol ce sa zic mai spart hai dispari

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nici una\

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cele mai tari intrebari care le-am auzit pana acum

| bebin a răspuns:

Frumoase intrebari! lucrezi pe santier? sau mergi mult cu trenu?

| alex_9641 a răspuns:

Cred ca esti destul de Boc
Pt numai Boc poate sa puna niste intrebari de astea
Adica fara raspuns concret

| yonut98 a răspuns:

1. pentru ca el exprima ceva scurt si vrea sa fie ironic
2.Ca sa n-aiba vreo problema in mormant
3.sinonim=cuvant asemanator
4.pentru ca vor ca pisicile sa manance doar soareci naturali, nu cu conservanti laughing
5.a)(dc merg pe varfuri)pentru ca vor sa se dea mari ca sunt inalte
b)(dc nu angajeaza balerine inalte) pentru ca sunt mai ieftine alea scunde laughing
6.il arunci la gunoi
7.ca sa nu le confunde lumea
8.ca asa poarta "desteptii"
9. pisica o sa manance felia asa ca o sa cada in picioare
10. oglinziu sau transparent laughing

| stepfania a răspuns:

Esti destept. citeste legile lui murphi, sau le-ai citit pentru ca este o mare legatura in intrebarile pe care le-ai pus cu aceste legi.o sa-ti raspund la intrebari dar maine.

| Aless667 a răspuns:

1. Deoarece trăim într-un univers paradoxal
2. Ca sa nu se îmbolnăvească in lumea cealaltă ( daca tot mor, sa aibă o alinare. Cel puțin vor fi sănătoși într-un alt univers) laughing
3.Același, identic
4. Pisicile trebuie educate sa devină vegetariene deoarece se vor înmulți si vor ajunge sa ne mănânce happy
5.Si fetele scunde trebuie sa se dezvolte ca sa nu mai existe discriminări happy
6. Il arunci in foc... Sigur nu se va mai întoarce
7. Deoarece un avion trebuie sa fie alb pentru a nu fi confundat cu un dric zburător happy
8. Superman nu e deștept ci doar puternicwinking
9. Depinde de unde o aruncăm. Încearcă să dai cu una bucată pisică de la etajul 10 sa vezi cum o ia Hades happy
10. Un cameleon nu se va uita într-o oglindă dar dacă totuși o va face, cu siguranță va spune : "Vai, dar ce colorat si frumos sunt! Oamenii nu vor avea aceleași abilități si același farmec!"

| lenutzyk a răspuns:

1.pentru ca de la acest cuvint totul se ''prescurteaza'', restul sunt cuvinte scurte big grin
2.pentru ca sunt toxicewinking
3.acelaribig grin
4.pentru ca daca ar fi pisicile ar deveni criminalebig grin
5.pentru ca le frig talpile, cele inalte nu sunt la modabig grin
6.il folosesti pentru un act de caritatehee hee
7.a)pentru ca sa se deosebeasca de gastele negre))
b)pentru ca nu se ocupa de servicii funerarebig grin
8.pentru ca sa-i fie mai comod sa salveze lumeabig grin sau pentru ca nu se tin pantalonii pe elbig grin
9.cade pe diagonalabig grin
10.nu mai apuca sa vada culoarea, pentru ca crapa oglindabig grinbig grin

| LauraOT a răspuns:

Copy / Paste...toti stim sa facem astalaughingrolling on the floor

| Danÿ_3898 a răspuns:

La 9 Indiferent de rezultat, nu e nevoie sa ne ingrijoram, felia de paine va ramane teafara, fara accidentari grave doar cred ca pisica va manca painea!laughing))

| cristianu2001 a răspuns:

1.pentru ca automobile
2. ------------------------------
3.------------------------------

| emmayhr a răspuns:

1. ca sa para si el "lung"
2. Indiferent de situatie se folosesc intotdeauna ace sterile, conform O.M.S.(Organizatia Mondiala a Sanatatii). Si ei sunt oameni!
3. un cuvant cu sens asemanator.
4. pentru ca exista deja soarecii usor de prins ( pentru pisici )
5. si balerinele inalte ar trebui sa mearga pe varfuri. in felul acesta ar trebui altele din ce in ce mai inalte ( serios asta este intrebare de prosti nu destepti. nu e clar? asa este baletul... ce intrebare!)
6. - s-a inventat cosul de gunoi. de acolo nu se intoarce.
- daca vrei sa scapi de finitiv de el, da-i foc
7. - pentru ca nu ai maia vea ce sa intrebi u apm. ai avea 9 intrebari in loc de 10.
-pentru ca nu ar zbura... presupun
8. Pentru ca la capitolul "haine" nu este destept.
9. depinde de la ce etaj. e normal ca daca o arunci de la parter pisica pica in picioare si felia cu untul in sus. dar daca o arunci de la etajul unu in sus, e logic ca pisica moare si felia nu are nimic.
10. se camufleaza... eu stiu... noncolor.

Dooaamneee! colegul meu. de mai jos are dreptate. ar trebui sa fii destul de Boc s apui astfel de intrebari cu 10.000 de raspunsuri neconcrete.

pai mai... sa raspunzi si tu la intrebarile mele sa vad daca esti boc sau basescu.
1. cum bagi o camila in frigider din 3 miscari?
(camila un cuvant exemplu)
2. cum bagi un elefant in frigider din 4 miscari?
3. cum iese un cal alb din marea neagra?
4. tatal si fiul fac accident de masina. tatal moare pe loc iar fiul ajunge de urgenta la spital. pe masa de operatie chgirurgul spune. nu pot sa il operez deoarece este fiul meu. cine este chirurgul?
5. un avion zboara un caine poate sta pe coada lui?
6. pe sosea este un caine si o baba. o masina trece. ce calca prima data?
7. un caine sta pe sosea langa o farfurie plina de mancare pe care ar vrea sa o manance. totusi, cainele nu o mananca. De ce? ( pe sosea nu sunt oameni si masini pentru a-l impiedica, cainele nu este dresat pentru a nu manca din ce gaseste, mancare nu este ortavita)
8. pentru a supravietui, trebuie sa intri intr-o camera din 3.
prima: e plina cu banditi inarmati cre te vor omora intr-o clipa
a doua : e plina cu tigri si lei morti de foame
a treia : plina gu gaz toxic
Nu se admite raspunsul " in cerinta spune ca pentru a supravietui, deci traiesc in orice camera"
9. Un american care traieste in Florida poate fi inmormantat la New York?
10. Ce se afara intre Soare si Pamant?

ca sa fim egali, 10 intrebari.
Hai sa te vedem!