| Lexii a întrebat:

Am citit la aceasta categorie o intrebare legata de o baba pe care ti. o alegi in functie de data de nastere. Care e faza cu chestia asta? thinking

6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Shift a răspuns:

Eu mi-am pierdut baba pe drum. sad
Imi imprumuta si mie careva o baba? :d
De preferat pe 6. :]]

| AndradaAndradaAndrada a răspuns:

Eu stiam asa :
Ca in luna martie trebuie sa iti alegi o baba (zi) de la 1 la 9 (fara sa tii cont de ziua de nastere sau chestii de acestea - o alegi pe care vrei tu). Dupa aceea astepti sa vina ziua de 1, 2, 3,4,5,6,7,8,9 martie si cum e in ziua aceea asa iti va merge tot anul.
Succes!

| PaPi a răspuns:

Deci: Daca tot suntem la T/A uite ce iti spun eu:
Scrii pe o foaie numerele de la 1 la 9. Ia un stilou si incepi a numara: Ala Bala Portocala... Astfel stergi incetu cu incetu numerele. Ultimul numar care ramane nesters il alegi ca "Baba". Ce trebuie sa faci in acea zi?
DISREAZA-TE!
Daca o sa te distrezi bine in acea zi ajtunci tot anul va consta doar din distractiewinking

Faza cu vremea eu nu o prea inteleg. Adica daca in ziua aia ninge asa va fi tot anul? Adica va ninge?

| thunderbird a răspuns:

Cine n-are baba sa-si cumpere

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intre 1 si 8 Martie trebuie sa-ti alegi o zi, sa zicem 6 martie ( de obicei se alege ziua de nastere. Daca esti nascut pe 24 aduni 2+4 = 6 sau daca esti nascut pe 27, 2+7 = 9 si alegi cel mai apropiat numar adica 8 ). Eu te sfatuiesc sa te iei dupa instinct, nu dupa ziua de nastere pentru ca e plictisitor sa ia aceeasi zi in fiecare an. Acum, chesti cu faza asta : ziua pe care ti-ai ales-o este,, baba " ta si se spune cum va fi vremea in ziua aceea vei fi si tu tot anul. Sper ca ai inteles! Eu mi-am ales ziua 4! Ceau ceau :* Imi dai te rog frumos fundita!