regis
| regis a întrebat:

Am vazut ca unora le plac enigmele. Iata una dintre putinele care mi s-au parut interesante:
Doua surori isi pierd mama. La inmormantare participa un barbat bine, insa putin cam enigmatic. Una dintre surori se indragosteste nebuneste de acest barbat, insa dupa inmormantare fata nu reuseste sub nici o forma sa ia legatura cu el. Dupa numai cateva saptamani, aceasta isi ucide sora. Care a fost mobilul crimei?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa se intalneasca la inmormantare cu individul.

8 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Bravo Cecilia. Asta e raspunsul. Enigma asta, din cate stiu eu, se foloseste si pentru a detecta tendintele psihopatelaughing Fara apropo, cecilia, si eu am ghicit prima oara cand am auzit-o.

auran
| auran a răspuns:

Clar barbatul
ori cum a spus cecilia ori, la gasit cealalta prima si, de aceea a mierlit-o

| maryana5 a răspuns:

Eu cred ca ala era groparul rolling on the floor

| andi a răspuns:

Mai aveau un frate vitreg...si sora...

| nellyneliana a răspuns:

Ca sa vina iarasi tanarul necunoscut la inmormantare...(era psihopata)...

| alexxx_3182 a răspuns:

Sal mai vada pe handralaul ala odata... e fff simplu
winking dragostea asta ce tie si cu ealaughing

| claw_4117 a răspuns:

Logic ca sa il vada iar pe ala happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca este raspunsul Ceciliei... mi se pare macabru rau sad