| MagicalUnicorn a întrebat:

Mama a doua surori a decedat. La inmormantarea acesteia a aparut un baiat de care una dintre surori s-a indragostit nebuneste. A incercat sa afle cine e acest baiat dar nu a aflat nimic deoarece nimeni nu l-a vazut si nu stia nimic despre el. Saptamana urmatoare sora ei a murit.
Care crezi ca e logica?

Se spune ca daca dai un anumit raspuns (pe care numai 2% il dau ) esti predispus sa omori.

Răspuns Câştigător
| Diabolique a răspuns:

Cea îndrăgostită și-a ucis sora în speranța că bărbatul visurilor ei va veni la înmormântare.
Seară faină!

| MagicalUnicorn explică (pentru Diabolique):

+ ca fata era schizofrenica, de aceea era singura care a vazut barbatul. Felicitari!

| Diabolique a răspuns (pentru MagicalUnicorn):

Știam eu că e ceva în legătură cu testul ăsta. Uite ce am găsit pe net:
„Răspuns: Ea spera că tânărul va veni şi de data asta la înmormântare.
Dacă acesta e răspunsul pe care l-aţi dat, atunci gândiţi ca un psihopat.
Acest test este utilizat de un celebru psiholog american pentru a verifica dacă o persoană are mentalitate de asasin. Un număr mare de ucigaşi în serie au dat acest răspuns la întrebare. Dacă aţi dat alt răspuns, cu atât mai bine pentru dumneavoastră. Dacă unii din prietenii dumneavoastră au dat răspunsul consemnat mai sus, ar fi mai bine să păstraţi o distanţă prudentă faţă de ei."
Acum sunt curioasă, tu ce ai răspuns inițial? laughing

28 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

S-a indragostit de moarte? ...sunt plictisit

| valentingb a răspuns:

El a omorat-o? Stiu ca sunt psihopat, confima-mi parerea.

| MagicalUnicorn explică (pentru valentingb):

Nu, nu el a omorat-o laughing

| valentingb a răspuns (pentru MagicalUnicorn):

Cea care s-a indragostit a omorat-o? nu mai are logica.Si daca poti sa imi dai un mesaj in care sa imi spui care e raspunsul care te face psihopat...merci!

| Musique a răspuns:

Cea care s-a îndrăgostit și-a omorât sora.

| MagicalUnicorn explică (pentru Musique):

De ce?

| Musique a răspuns (pentru MagicalUnicorn):

Nu mai țin minte și "de ce".
Chestia asta am auzit-o acum 2-3 ani laughing) am înțeles atunci, dar cu memoria mea scurtă. big grin

| MagicalUnicorn explică (pentru Musique):

Pai asta e cheia raspunsului, incearca sa-ti amintesti.

| Apache a răspuns (pentru MagicalUnicorn):

Fiindca erau gemene si baiatul si baiatul le-a confundat intre ele?

| Fridăm a răspuns:

Primul lucru care mi-a venit în minte este că fata îndrăgostită şi'a omorât sora de teamă să nu se îndrăgostească băiatul de ea, dar conştiinţa îmi spune că altul e răspunsul laughing

| OskarRM a răspuns:

Valetu' e de vină!

| ILoveTacos a răspuns:

Una din teorii ar fi ca baiatul era Moartea si surorile erau gemene.Cea care l-a vazut trebuia sa moara, dar Moartea a confundat-o cu cealalta?

| MagicalUnicorn explică (pentru ILoveTacos):

Nu chiar. dar buna logica

| ILoveTacos a răspuns (pentru MagicalUnicorn):

Stai sa mai incerc atunci. Baiatul era preotul de la inmormantare,a vazut cat de multi bani s-au platit petru ca mama sa fie ingropata,si a omorat-o si pe sora fiicei ei ca sa castige mai multi bani?

Sauu... avand in vedere ca baiatul era la inmormantare, poate era o ruda de-a lor.S-a indragostit si el de fata, dar pentru ca relatiile dintre rude sunt interzise, a omorat-o pe sora ei, ca sa nu le fie nimeni impotriva?

| MagicalUnicorn explică (pentru ILoveTacos):

Pentru primul raspuns : fata a incercat sa afle cine e baiatul da NIMENI nu l-a vazut, preot sigur nu putea fi.

| ILoveTacos a răspuns (pentru ILoveTacos):

Sau poate fetele erau gemene si baiatul o placea pe cealalta, asa ca ea s-a hotarat sa-si omoare sora, ca sa fie cu el?

| ILoveTacos a răspuns (pentru MagicalUnicorn):

Atunci fantoma ramane.Hmm...poate ca si sora ei il iubea si fata isi iubea sora, asa ca a omorat-o ca ei doi sa poata fi impreuna? Totusi pare prea frumos din partea ei...

OFFF vaaii nu o sa mai pot dormi din cauza ta laughing ce mi-ai facut?!

| MagicalUnicorn explică (pentru ILoveTacos):

Haha laughing mai gandeste-te. raspunsul e destul de logic daca analizezi bine fiecare propozitie

| Xtal a răspuns:

Stai,mama deja decedata a incercat sa afle cine era baiatu
? Sora mamei a murit sau copilul mamei.

| MagicalUnicorn explică (pentru Xtal):

Mama avea doua fiice. mama a murit. una dintre fice s-a indragostit de baiatul de la inmormantarea MAMEI. sora ficei care s-a indragostit a murit dupa o saptamana

| Xtal a răspuns (pentru MagicalUnicorn):

A,pardon.Sora sorei a facut sex cu baiatu' ala si baiatu' avea hiv si sora a luat si a decedat.

| MagicalUnicorn explică (pentru Xtal):

Esti foarte inteligenta

| Xtal a răspuns (pentru MagicalUnicorn):

Esti sarcastic?

| MagicalUnicorn explică (pentru Xtal):

Da

| missoriginalitate a răspuns:

Raspunsul corect este scriis de diabolique

| Năstase_Delia_1990 a răspuns:

Voia sa reapara necunoscutul.