sadrian46
| sadrian46 a întrebat:

Am văzut pe Internet că cică ar fi Zilele Babelor, și zice să-ți alegi o zi și o babă, și nu știu ce.
Eu m-am gândit ca anul acesta să o aleg ca babă pe Dăncilă și ca babalâc pe Dracnea.
La babete și babeți, pe Elena din Troia ( pardon, din Costa Rica) și pe Traian cel cu - să trăiți bine - care trăiește bine mersi.
Dar voi ce vă alegeți, asta a propos de alegeri de primăvară, că parcă o să fie ceva euro- parlamentare. Dar dolar-parlamentare de ce nu se țin, că Deveselu e cu noi?
Dar fiindcă tot vorbim discuții, unde e Europa, că eu m-am uitat pe hartă și n-am găsit-o. Granițe peste tot.

3 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

Ţaţa Grapini, desi nu-i mai merge mana ca-n tinerete la alba neagra si Tudorel Roboţel ca e simpatic cum ne vorbeste el noua de parca am fi toti in clasa a patra.
Europa e la ei, la bogatani, noi nu avem nevoie de "boala"asta big grin

| sadrian46 explică (pentru danbnz):

Chiar nu avem nevoie, doar ca boală.
Dar dacă Europa nu se unește, pe bune, o mănâncă Marele Urs bucățică cu bucățică. Transnistria e terminată pe veci, Crimeea la fel, Ucraina e pe butuci, o să mănânce jumătatea estică ( deocamdată). în țările baltice unde rusofonii sunt majoritatea, doar un referendum lipsește, să iasă lată.
Așa că e o boală Europa, dar una necesară, cu armată europeană și toate cele de trebuință.

| danbnz a răspuns (pentru sadrian46):

Romania e mereu undeva la mijloc. Nu prea conteaza ce vrem noi... soarta noastra o decid americanii si rusii, asa cum au facut-o la Yalta in '45.
Suntem buni pentru Europa ca piata de desfacere pentru toate "saraciile" lor...
Si daca ne iau rusii nu cred ca e mare inginerie, macar cu astia stim pe ce picior stam, americanii au fost sunt si vor fi mereu niste zdrente ipocrite.