| anonim_4396 a întrebat:

Daca maine ar fi alegeri prezidentiale pe cine ati vota dintre:
Crin Antonescu
Mircea Geoana
Traian Basescu
Elena Udrea
Dan Diaconescu
Vadim Tudor
?

Răspuns Câştigător
regis
| regis a răspuns:

Strict dintre cei amintiti l-as alege pe Crin Antonescu, fiind probabil cel mai apropiat de liberalism, doctrina in care din pacate cred doar declarativ cei care au folosit acest cuvant in denumirea partidelor. Dupa cum si nationalismul nu caracterizeaza partidele declarate nationale.

29 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca numai acestia ar fi candidatii, nu m-as duce la vot. Numai bine!

| myrazvy a răspuns:

Da buna intrebarea, cu toate ca pana in 2014 nu o sa mai avem alegeri prezidentiale, am fost la vot, am votat am facut parte din staful de vot ca sa-i zic asa din partea biroului electoral central.si acum as vota dupa cum urmeaza, bineinteles daca ar fi posibil:lista de la cel mai putin pregatit pentru functia respectiva pana la cel mai bine pregatit, dintre ei, asta nu insemna ca toti sunt pregatiti bine. da sa incepem:
Locul 6 Dan diaconescu Direct "meritam sa traim senzational" dar nu cu el.
Locul 5 - Vadim Tudor, mai bine scrie niste poezi despre cum e sa te videci de boala numita "infrant intotdeauna din totdeauna"
Locul 4 - Mircea Geoana, ok cu toate ca locul lui era ultimu, pacat ca exista alti mai slabi decat el, imi pare rau pentru domnia sa Geoana asta e, totusi "Mihaela te iubesc, mama mea tatal meu ma vedeti de acolo de sus de ce sunt in stare" sa sar in sus in picioare
Locul 3 - Elena Udrea, o femeie de nota 10, ma refer ca femeie, din politete si bun simt o clasez pe locul 3
Locul 2 -Crin Antonescu, cu toate ca nu stie nici ideologia partidului sau, nu o cunoaste pe indelete, dar merita locul doi fiinda e ascultator
Locul 1 - Traian Basescu, pentru ca e presedintele actual, si atat tot, si nu o sa mai poata candida.

Deci, dupa cumj urmeaza locul 1 nu l-a ocupat logic niciun candidat, doamnne de ce pe toti cei sase candidati nu ii chema Angela Merkel.

| hominid dreak a răspuns:

Ultimii 5 nici n-ar fi trebuit sa-i pui pe lista, locul lor e la puscarie sau la balamuc.

| cîrne a răspuns:

Nu mi-o lua in nume de rau, dar de ce te aventurezi in domenii pe care nu le stapanesti? mai lipsea sa-l pui pe lista si pe becali.plus ca e prematur sa vb de acum de prezidentiale. dar sa-i luam pe rand:
basescu nu mai are voie sa candideze ca-i la al doilea mandat,
lui geoana nu cred ca-i va mai da nimeni voie, e terminat politic,
in ceea ce o priveste pe madam udrea, lasand la o parte afacerile tenebroase ale personajului in cauza, e cam devreme pentru Romania sa candideze o femeie la presedintie,
dan diaconescu e doar un mascarici,
iar pe vadim tudor il mai pot lua in seama doar niste nostalgici, si ei la randu-le, de mult plecati de acasa.
singurul prezidentiabil din lista ta e crin, un personaj cu o retorica sublima, dar lipsita de consistenta
de luat in seama mai e si ponta, dar si lui ii presimt un sfarsit chiar mai lamentabil decat al lui gioana.

| florin1979 a răspuns:

Crin antonescu categoric! sunt pnl-ist cu acte in regulahappy

| nellyneliana a răspuns:

Crin Antonescu

| adriangabor92 a răspuns:

Crin Antonescu

| Iuliaana a răspuns:

In niciun caz antonescu, geoana la fel, basescu incepe sa ma enerveze, udrea este cu turismul si nici acolo nu se descurca prea bine, diaconescu as zicewinking

| Zenithf a răspuns:

Intrebarea asta imi aminteste de melodia aia, adica de refrenul: "hai sa emigram in america" big grin
Din principiu eu nu votez daca nu am pe cine.

| pauladrian a răspuns:

Crin Antonescu.

| ceco a răspuns:

Pe nici unu...nu mai merg la vot in viata mea!

| Quiss a răspuns:

In primul rand, Base-prost nu ar mai avea drept de vot.
Si dintre cei enumerati de tine, cel mai acceptabil e Crin Antonescu. Sau pe Vadim thinking

| oanecorleone a răspuns:

Pe Vadim Tudor nici el nu cred ca va face mare lucru dar cred ca la ora actuala este cel mai indicat si cei lalti pe care i-ai spus sunt de tot rahatul

| Jeremy1 a răspuns:

Crin Antonescu.

| AidaAmaranta a răspuns:

Gigi Bekali laughing nu nu,--glumeam!tongue
Parintii mei datat trecuta au votat pe Mircea Geoana, si tot pe el las vota

| RфZaημtzα a răspuns:

Eu il aleg pe Crin, candidatul cel mai fin.hee hee

| ChocolateDroid a răspuns:

P Diaconescu ca bunamea ii fan nr 1 laughing

| banzicarul a răspuns:

Dan Diaconescu Directhee hee

| Claudiu_6708 a răspuns:

Crin Antonescu

asta cu Partidul Poporului e facuta sa se imbogateasca DD.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu tot pe Crin l-as vota.Sunt PNL-ista 100 %
@ florin1979 give me five talk to the hand

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Scuza-ma "crne" dar era doar o intrebare.Cand o sa depun lista aceasta la Biroul Electoral Central poti sa te iei de pregatirea mea din domeniul politicii.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Crin Antonescu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Elena Udrea

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Badeaaaa

| alexa007 a răspuns:

Pe nici unul pentru ca nu-mi plac si nici nu am varsta corespunzatoarehappy

| Byclick a răspuns:

Crin

| koool a răspuns:

Niciunu.

| BeatriceKnowles a răspuns:

Dan Diaconescu bineinteles.big grin u?

| DareToKnow a răspuns:

Nici unul.