| anonim_4396 a întrebat:

Apelez la cei care stiu despre aceasta traditie : De ce se baga o gaina in fundatia unei case? La ce folos?

Răspuns Câştigător
| Croampa a răspuns:

Pentru ca gaina sa ciuguleasca din pereti si sa faca excremente si de aia se lauda oamenii ca au case de ca-ca-Tractor!

Ai inteles?

| anonim_4396 explică (pentru Croampa):

Nu prea...laughing)... ca-ca- Tractor, zici?rolling on the floor))))

| Croampa a răspuns (pentru anonim_4396):

Atunci mai citeste odata ca nu mai explic, atata-ti zic: Ca-Ca-T-ractor!

13 răspunsuri:
| AirănMeidăn a răspuns:

eu am auzit ca se baga oameni in fundatia casei
la ce folos?

| anonim_4396 explică (pentru AirănMeidăn):

Ascunderea cadavrului, de catre criminal? laughing
S'au bagat multi in PP ...cand s-a construit. Ceausescu stie mai bine...

| syd2 a răspuns:

Nu am auzit de asa o traitie big grin

| anonim_4396 explică (pentru syd2):

Nici eu, dar ma macina intrebarea asta adica in ce loc uitat de Dumnezo' se practica asa ceva? Tre' sa sunam la protectia animalelor...laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai tot tu mi-ai zis de gaina laughing, eu de unde sa stiu?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu, mi-am dat cu parerea ca pentru noroc, dar nu stiu ...la ce foloseste, ma macina intrebarea asta ...de aceea apelez la experti :::::

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ca sa...Fie fundatia tare precum coaja oului de gaina? confused

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ca sa...stai, ce?!

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Stiu, stiu ...deci ce parere ai, ma ajuti?
Caut raspunsul asta de zile intregi...laughing

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

O s-o intreb pe bunica-mea dar nu cred ca stie, n-am auzit de asa ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Orice găină se bagă la fundația unei case pentru că ele vor să fie stâlpul ce să pezească lumea de invazia șerpilor ce folosesc lămâie pe copii.