| anonim_4396 a întrebat:

Apropo de napii lui spiritu, dati prin gard.sotia lui strul se ducea la gard se dadea cu sare la pasarica si vaca vecinului bula o lingea. bula o vede si trece siel sa vada de ce tot vine vecina la gard la vaca lui.can vede .hop si el cu meseria prin gard la pasarica vecinei. dar ea de colo...hooo joiana, cu limba nu cu cornul.acum voi stiti intamplari ---petrecute .la gard? ca eu mai stiu.

Răspuns Câştigător
| Leea1234 a răspuns:

Sfantul Petru vrea sa puna un gard in rai si cheama trei constructori pentru a estima costul.
Primul, un negru, zice ca lucrarea face 5 000$. Sf. Petru intreba:
- De ce?
- 2.000 pentru materiale si 3.000 manopera.
Al doilea, un italian, spune ca totul costa 10.000$, la care Sf.Petru intreaba:
- De ce?
- 2.000 pentru materiale si 8.000 manopera, doar sunt cel mai bun constructor din lume!
Al treilea, un evreu, cere 25.000$. Sf. Petru intreaba scandalizat:
- De ce asa mult?!
- 10.000 pentru tine, 10.000 pentru mine si 5.000 pentru negru, sa faca gardul.

5 răspunsuri:
| Leea1234 a răspuns:

A adunat Leul toate fiarele si le-a spus:
- Cine sare, iata, de-acolo din varful dealului, poate s-o reguleze pe leoaica mea.
Fiarele s-au cocoţat in vârful dealului, iar Leul a ramas jos si asteapta. Aşteapta, aşteapta si deodata un punct coboara in jos, marindu-se mereu. TROSC! Ursul căzu lat, dar imediat incepe sa urce dealul inapoi. Leul ii striga:
- Ei, Ursule, treci si reguleaza leoaica!
Ursul insa urca! si urca! Leul striga din nou:
- Ei, Ursule, incotro?!
- Mai întâi eu îl voi regula pe cel care mi-a facut vânt!

| Leea1234 a răspuns:

Asta e taree de tot!

O soparla si un urs koala stateau intr-un copac, fumau marijuana. Soparlei i se face sete, coboara din copac si se duce la un rau sa bea apa. La rau, crocodilul vede soparla cam confuza si-i zice:
- Ce-i cu tine soparlo, ce esti asa de ametzita?
- Eeeee, eu si koala fumam marijuana in copac.
Crocodilul se duce la copac si urca sa o certe pe koala; ajunge la koala, iar asta uimita se uita la crocodil si-i zice:
- Cata apa ai baut, faaaaaa?!

| sorin a răspuns:

Aaaaaaaa laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai nu inteleg de ce isi mai dadea pasarica cu sare cind...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La Bucuresti, pe garduri nu mai scrie "Avem ciine rau", scrie "Este moldovean in gazda".