| Elle2117 a întrebat:

Aveti o intamplare amuzanta pe care vreti sa ne-o impartasiti?
Daca, da atunci spune!
O sa dau funda la cea mea funny povestire, dupa numarul de voturi de la "Amuzant".

Răspuns Câştigător
| VisezInNonCulori a răspuns:

Buna, hazlie intrebarea 10 pentru ea big grin

- a fost odata cand iesise o baba la balcon. Se uita la noi cu o privire de mort, dupa ce am observat asta, a inceput sa tzipe la noi, ca de ce stam la balconul ei, si ca de ce facem prostioare, ca cica ne ia de ureche si ne duce la mami, atnci ne amintiseram ca cineva aruncasera cu niste cartofi in noi, cartofii inca erau pe jos. Luam noi cartofu, si dam in geam la baba, pana cand iesise, si atunci cand venise iar la balcon, Andrei daduse cu un cartof, crezand ca nu mai venea baba, si a nimerit-o in cap rolling on the floor mama ce am ras, ce se vaita baba laughing

- Treceam pe aleea unei prietene, cand observam noi vechea fabrica de legume ( care ziceau multi ca e bantuita ) Stam si ne uitam la ea, pe cand se deschide un pic geamu si au iesit niste porumbei laughing mama am facut infart laughing

Era o baba, care are probleme pshihice, si mergem noi la ea( era imbracata ca de iarna (era vara ) iar iarna se imbraca de vara ) ( e pe invers ) laughing)))))))))))), asa si, o intrebam noi, cati ani ai babuto?
Baba: Am 81 de ani si 98 de luni rolling on the floor
Noi : Aoleo, ce batrana sunteti, da nu va e cald?
Baba : Sa fiti iubiti cum sunt eu, eu sunt vedeta la strainatate, acolo.
Noi: ( avea niste sacose in maini ) Vreti sa va ajutam cu sacosele?
Babe: Ce pistoale? eu nu am pistol. Sunt nevinovata rolling on the floor) mama, inca traieste baba si azi radem de ea laughing)

5 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Saptamina trecuta, in Bucuresti, la Lacul Morii. Find in trecere pe acolo, faceam o baie, si pe moment ma oprisem la mal, in apa, cind, o tinara aflata intr-un grup ce statea linga mine s-a apropiat inotind cu ochii inchisi de mine, si am atentionat-o, caci era sa dea peste mine. Simtita, fata, s-a scuzat zicind: "Scuze, eu inot cu ochii inchisi ca sa nu-mi intre apa in gura"!happyhappyhappy

| sellyyy a răspuns:

Poi incepuse intr-o zi ploaia si o fata a zis:ploua ploua si eu am continuat cu babele se oua fara sa-mi dau seama ca era o baba langa mine. S-a uitat foarte urat la mine, dar pe mine ma bufnit rasu!
Sau o data o fata m-a pus sa bat din palme nu stiam dc.Era un mos care era mut dar daca bateai din palme era ca si cum l-ai fi jignit.SI cand am batut din palme, aolo ma alergat mosu o tura de bloc putin spus.Greu am scapt de el!laughing
Sau in loc sa-i spun doamnei invatatoare(acum mai multi ani) doamna i-am spus mami!laughingrolling on the floor

| djnino a răspuns:

Aveam mai demult o Dacie bleu. Intr-o zi am parcat masina in fata unui restaurant. Nu am intrat acolo ca sa beau ci doar sa mananc. Dupa vreo jumatate de ora am iesit, am scos cheia am intrat in masina si ...surpriza! cheia nu se mai potrivea in contact! Cand ma uit mai cu atentie, alta surpriza. volanul era altfel! Cand ma uit cu si mai multa atentie, interiorul masinii era altfel! Abia atunci mi-am dat seama ca m-am urcat in alta masina. O faza de toata jena! Primul gand care mi-a venit in minte a fost acela daca nu cumva proprietarul masinii este prin apropiere. Ma uit eu asa cu coada ochiului in stanga si in dreapata si nu observ pe nimeni revoltat. Terenul fiind liber, folosind gesturi pe care ma straduiam sa fie cat mai naturale ma dau jos si ma indrept spre masina mea care era parcata ceva mai in fata.

Pai eram in clasa a 5-a si intr-o zi ii zic dirigintei in loc de Doamna Diriginta Doamna Horicalaughing...(Horica este un prieten bunbig grin)

Eram in clasa a 4-a, la ora de limba romana. Primisem tema sa facem o compunere despre primavara.Colegul meu de banca tocmai imi explica ca betivanul de taica-su, mort de beat fiind si crezandu-se Shakespeare l-a cam obligat sa includa in compunere o fraza cam ciudata. De frica sa nu ia cafteala a scris in caiet si "geniala" fraza a lui taica-su care suna cam asa: "E primavara, natura se trezeste la viata si ghioceii te apuca de picioare."
Spre ghinionul lui, profesoara l-a chemat in fata clasei sa-si citeasca compunerea.Incepe el si citeste, cand termina de citit si celebra fraza, toata lumea era pe burta de ras impreuna cu profesoara. De atunci i-a ramas porecla "Ghiocel"laughing

Eram in clasa a 4-a, la ora de limba romana. Primisem tema sa facem o compunere despre primavara.Colegul meu de banca tocmai imi explica ca betivanul de taica-su, mort de beat fiind si crezandu-se Shakespeare l-a cam obligat sa includa in compunere o fraza cam ciudata. De frica sa nu ia cafteala a scris in caiet si "geniala" fraza a lui taica-su care suna cam asa: "E primavara, natura se trezeste la viata si ghioceii te apuca de picioare."
Spre ghinionul lui, profesoara l-a chemat in fata clasei sa-si citeasca compunerea.Incepe el si citeste, cand termina de citit si celebra fraza, toata lumea era pe burta de ras impreuna cu profesoara. De atunci i-a ramas porecla "Ghiocel"

veam mai demult o Dacie bleu. Intr-o zi am parcat masina in fata unui restaurant. Nu am intrat acolo ca sa beau ci doar sa mananc. Dupa vreo jumatate de ora am iesit, am scos cheia am intrat in masina si ...surpriza! cheia nu se mai potrivea in contact! Cand ma uit mai cu atentie, alta surpriza. volanul era altfel! Cand ma uit cu si mai multa atentie, interiorul masinii era altfel! Abia atunci mi-am dat seama ca m-am urcat in alta masina. O faza de toata jena! Primul gand care mi-a venit in minte a fost acela daca nu cumva proprietarul masinii este prin apropiere. Ma uit eu asa cu coada ochiului in stanga si in dreapata si nu observ pe nimeni revoltat. Terenul fiind liber, folosind gesturi pe care ma straduiam sa fie cat mai naturale ma dau jos si ma indrept spre masina mea care era parcata ceva mai in fata.

Pai intr-o zi la diriginta in loc sa o strig doamna diriginta am strigato Doamna Horicalaughingbelea fazalaughing

| codyalex a răspuns:

Am diaree si in 5 min trebuie sa ma intalnesc cu una worried

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ds