| anonim_4396 a întrebat:

Acum chiar ca mai sunt doua saptamani pana la ziua indragostitilor- nu cum a scris unu' pe site acum vreo 3 zile, dar cred ca ori nu a socotit el bine, ori era putin confuz ca-l lasase iubita. Da' nu are importanta.

Ce voiam eu sa povestesc.Aseara iubitul meu m-a cerut de nevasta, adica mi-a trimis un mesaj in care scria: "daca si cu daca si cu daca= love, plus daca ne mai si intelegem, te iau de nevasta." Prima parte nu prea am inteles-o, dar e bine ca a fost mai direct intr-a doua.

Bineeee...si m-am trezit eu dimineata si am fost sa-i cumpar cadou. I-am luat o pernuta din aia in forma de inima, PE care o sa lipesc o poza doar cu mine si doua cutii de bere cu pahar, de-alea de se gasesc acum la oferta prin hipermarchet.

Am zis ca poate asa intelege si el sa nu mai bea cu sticla. Dar nu stiu, ca e si oleaca needucat. In fine... Ma gandeam sa ma imbrac frumos si sa ma prezint la usa lui aproape de SF Valentin, ca chiar pe 14 nu pot eu, am niste treaba. Numai ca nu stiu daca e o idee buna- vad ca azi nu mai zice nimic de nunta si mi-e teama ca aseara sa nu fi delirat de la pastilele alea de le-a luat pentru raceala. Si apoi sa creada ca fortez eu lucrurile.

Bine, adevarul e ca m-am ai uitat dimineata la vreo doua rochii de mireasa, ca am zis sa nu ma prinda nepregatita.

Intrebarea mea era- cand calesc merele pentru placinta, pun zaharul de la inceput sau nu? Ca acum m-a rugat sa-i fac un tort cu portocale- dar n-am, si nici nu vrea sa coboare sa cumpere ce trebuie. Cica " tot el"?
Nu stiu, dar il banuiesc si de un pic de lene.
Dar ce sa fac, TPU, cand ma ia in brate si ma mangaie pe par asa parca ma topesc, nu stiu cum sa explic.

Va rog, sa raspunda cei care stiu cu merele alea.

18 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Sigur nu eşti sora lui?hee hee

| Kaℓi a răspuns (pentru NOname):

Recunosc stilul asta! a revenit amicul nostru? de fapt, re-re-re... big grin

| NOname a răspuns (pentru Kaℓi):

Da, a revenit de ceva vreme http://bit.ly/1EyvfrO iar Lilianamd ori îi seamănă teribil ca stil (de aia am şi insinuat că ar putea fi rude), ori poate a primit o întrebare scrisă direct de Cancelled sau editată de el. În orice caz, amândoi sunt simpatici. :)

| Liliana1981 a răspuns (pentru NOname):

NOname, nu stiu de ce da' tie iti raspund mai tarziu.

| Liliana1981 a răspuns (pentru NOname):

Eu nu stiu cine e Cancelled, am crezut ca te referi la baiatul ala de l-a lasat iubita. El nu mi-a trimis nimic, ca de-abia mai misca- stii ca era racit, plus ca mai era si praf cu corasonu' In fine...
Ce voiam eu sa rog comunitatea TPU- daca e careva din zona de la el de acolo, sa se duca sa-i duca si lui o sticla de otet ca are febra mare plus ca mai ii trebuie ca sa puna si peste niste ardei iuti pe care i-a daruit o vecina cand se alinta el ca ar manca dar ii e lene sa se duca la piata.
Femeia, saraca, i-a adus dar asta se plange ca-s pusi la murat in apa....si ca ar manca si el dar n-au gust...
Si cand se miorlaie el asa ma simt rau, adica as zbura sa-i duc eu, dar in seara asta a picat naspa ca trebuie' sa ma uit la filmul ala de mi l-a recomandat el mai demult.
Dieci, TPU, daca reuseste careva sa-i duca si lui niste otet raman indatorata. Ca el nu cred ca plateste.

| NOname a răspuns (pentru Liliana1981):

laughing Băi, eşti leită el, numai în varianta feminină.
Ne puneţi la bănuieli: ori eşti el, ori trăiţi în aceeaşi casă, ori aveţi minţi gemene, ori eşti sora sa imaginară şi reîncarnată...

Să-i spui că nu e bun oţetul la răceală, că o să-şi irite gâtul şi mai mult.
Să ia cu lapte cald aspirina lăsată de mine şi îi trece, deşi mi-e că de atunci deja trebuia să fie sănătos.

...aoleu, ce mister fain ne-aţi servit! Acum ne e plin capul de scenarii...şi-mi place, numai să nu ne ţineţi aşa la nesfârşit, ok?

| Liliana1981 a răspuns (pentru NOname):

IMI zice ca trebuie sa deschida laptopul ca sa ia aspirina aia de la tine, dar cred ca aiureaza, ca si mai devreme zicea ca sta intr-un pat mare, cu ochii inchisi si ca aude pe cineva la fereastra. Si el cica sta la 6.
Hai ca mai stau si eu putin sa se termine filmul si chem salvarea.

| NOname a răspuns (pentru Liliana1981):

laughing

| Kaℓi a răspuns (pentru NOname):

Da... mi-ai dat ceva de lucru! happy adica, de cititwinking
Foarte simpatici intr-adevar happy

| LoveSleep a răspuns:

Nu pune zahăr, pune și tu niște bere.

| Liliana1981 a răspuns (pentru LoveSleep):

Eu cred ca tu vrei sa nu ma ia baiatul asta de sotie...de-aia ma inveti la prostii.

| LoveSleep a răspuns (pentru Liliana1981):

Eh, te-aș lua eu da. aștept să treacă Valentine's-u că n-am bani să-ți iau cadou.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cu merele nu stiu daca te pot ajuta exact.Incearca si tu ceva biblic cu ele, adica, in loc de porc cu mar in gura(observi, eviti si orice apropo in legatura cu starea naturala a barbatilor) incearca un sarpe.
Promite-mi ca niciun animal n-a fost chinuit sau maltratat in incercarea ta de a fi utila de Vanlenlalablabla(nu pot pronunta), ca mai sunt si astia cu protectia animalelor.
Nu stiu fata ce sa zic, ramane dilema deocamdata. stii, ca in Praslea cel voinic.Lui nu stiu la ce i-au folosit, dar zmeul trebuie sa stie, ca el fura din gradina, parca asa era...

Răspuns utilizator avertizat
| DroGhys a răspuns:

Da, zaharul il pui de la inceput sa se topeasca, dar merge si mai tarziu. Sa nu uiti sa storci merele de zeama!

In legatura cu cererea, da e adevarat ca baietii mai delireaza dar nu in domenii asa mari cum ar fi o nunta. Parerea mea este sa mai astepti poate inca nu este pregatit sau poate in seara aia si-a facut putin curaj. Mai lasa-l, dai timp.winking

| DroGhys a răspuns:

Daca vrei mai multe detalii pentru placinta intra pe facebook. laughing

| AinştainIsBack a răspuns:

Mi s-a intamplat si mie.

Intr-o zi senina de ploaie ma plictiseam si am zis sa trimit SMS-uri la persoane pe care le urasc.

Dar am dat de o persoana care parea interesata de SMS-ul meu care era "daca si cu daca=love, plus daca ne mai si intelegem, te iau de nevasta"

Am inceput sa vad ca ma place si ca se uita pe net la rochii de mireasa

Acum mereu cand ma intalnesc cu ea ii mangai parul(ca vad ca se topeste) si fug cat de repede pot de-acolo.

Dupa o rog sa imi faca un tort cu portocale ca eram mahmur de prea mult timp, dar nu avea si m-a pus sa ma duc jos. Cum nu ma puteam tine pe picioare, am zis "tot eu?"

Acuma vrea sa vina si la casa mea de Sf. Valentin. Cred ca atunci va fi momentul bun sa ne despartim, deoarece nu stie cand sa puna zaharul pe merele pentru placinta.

oh wait

| Liliana1981 a răspuns (pentru AinştainIsBack):

Eu zic sa nu mai amani momentul asa mult. I-ai aflat intentiile, las-o. C-asa-i in real life.