| HelloKitty88 a întrebat:

As dori sa imi spuneti cele mai tari bancuri pe care le stiti... Dau funda celui mai bun banc!

Răspuns Câştigător
| W1z4rd a răspuns:

La ora de gramatică, se analizează propoziţia "Iată, vaca are coadă". Cum analizeaza Bulă:
- Iată este subiect pentru că este scris cu literă mare şi este început de propoziţie. Vaca este atribut pentru că aşa îi zice mama fiicei ei. Are este conjuncţie pentru că leagă cuvîntul vacă de coadă. Coada este predicat pentru că se mişcă.

La şcoală, la ora de fizică, îi întreabă profesoara pe elevi de unde vine curentul. Toată lumea rămîne liniştită, numai Bulă cu mîna pe sus. Profesoara îl întreabă:
- Spune, Bulă, ştii de unde vine curentul?
- Da, din cocină.
- Cum aşa, Bulă, din cocină?
- Păi, de fiecare dată cînd ni se ia curentul, tata spune: "Iar ne-au oprit porcii ăia curentul!"

Un puşti vine revoltat de la şcoală şi îi spune tatălui său că acolo îl pun să înveţe numai inutilităţi. Tatăl îl întreabă uimit:
- Cum adică?
- Păi la istorie ne pune să memorăm nişte ani: 1848/1877-1878/1907/1944/1989. Cică sînt importanţi!
- Altceva...
- Păi la geografie tot aşa trebuie să reţinem tot felul de denumiri, ca de exemplu: Carpaţii "Scurburii", Strîmtoarea "Fosfor" şi Dardanele, de parcă mi-ar folosi la ceva chestiile astea! Dacă mă întrabă careva merg repede la un Internet Cafe, dau search pe Google şi aflu... simplu, nu?
- Da, fiule, da' să zicem că ieşi şi tu cu o fată, şi cum vă ţineţi voi aşa, de mînă, ea te întreabă ce înălţime are vîrful Chomolugma?
- Nu-i problemă! Merg repede la un Internet Cafe, că-i deschis non-stop, dau search pe Google, aflu şi mă întorc să-i spun...
- Da, da' pînă te întorci tu să-i spui că are 8848 m s-ar putea să o găseşti ocupată!
- Cu cine?
- Păi, tot cu un prost aşa ca tine, da' care are laptop!

Un barbat suna la pompieri:
- Alo, pompierii?
- Da! Care este problema?
- Imi arde de joaca!

Un baiat suna la o anumita familie:
-Alo,familia calu'?
-Nu!
-Ma scuzati,am gresit grajdu'!

Invatatoarea il intreaba pe Bula:
-Bula, cine a scris iarna pe ulita?
-Da' cum sa scrii iarna pe ulita ca iti ingheata degetele?

Invatatoarea il intreaba pe Bula:
-Bula, tu unde mergi in vacanta?
-Merg in Turcia sa vizitez Turnul Eiffel din Londra.

Ion si Maria sunt in luna de miere la un hotel. Deodata suna telefonul Mariei.Era mama ei.
Mama: Maria, ati facut si voi ce fac tinerii?
Maria:Nu
Mama: Dar voi ce faceti acolo?
Maria:Eu ma uit la televizor si Ion citeste ziarul.
Mama:Spune'i lui Ion sa bage ce are el mai gros in gaura unde faci tu pipi.Va sun mai incolo!
Maria:Bine.Pa!
Maria si Ion fac in tocmai. Dupa o ora suna din nou mama Mariei:
Mama: Ati facut ce am zis eu?
Maria: Da.
Mama: Si cum e?
Maria: Ion e de o ora cu piciorul in WC.

1 răspuns:
| monsterhighstardoll a răspuns:

La televizor era "loredana apa„ apa apa apa și băiatul a vârsat apa pe televizor mama:de ce ai udat televizorul? copilul: păi dacă cerea apă