| Liliana1981 a întrebat:

Sunt praf, dar praf rau. Dupa ce ca am o gramada de probleme acasa pe care nici eu nu stiu cum le-oi rezolva, m-am mai certat si cu prietenul.
Il cunosc de cativa ani, e dulce, romantic, destept, educat.dar ieri nu stiu ce naiba a avut ca numai fite facea. Ba ca mancarea nu are gust, ceaiul nu e cald, pastilele nu-si fac efectul...Numai asa, TPU, toata ziulica. M-am suparat putin dar n-am vrut sa ma cert cu el. Asa ca i-am aruncat o mana de sare in ciorba, i-am clocotit ceaiul plus ca i-am mai dat si o aspirina de i-o trimisese o amica de-a lui.
Bun. Cand si-a mai revenit putin din starea aia m-a chemat sa ma asez langa el ca are ceva sa ma intrebe. Stiti voi cum FAC barbatii cand sunt raciti si cred ca alea sunt ultimele lor cuvinte. Bine, si eu speram la fel in timp ce ma indreptam spre el.
Si zice: -Auzi, fata, tu ma mai iubesti pe mine?
Pai asta-i intrebare, TPU? Adica dupa cate facusem pentru el doar in ziua aia. In fine, asa-s oamenii.
Si continua-
-Pai daca ma iubesti asa tare, ia sa-mi explici de ce bombaneai pe aici ca daca ciorba ta nu-i buna n-am decat sa mananc de-aia de-mi faceam eu dintr-un baton de salam si doua pateuri cand eram singur? Si sa beau ceai facut cu apa fiarta de la robinet? Si cu sor-mea ce-ai avut de ai zis ca mai bine acceptam tricoul ala de la ea cu cap de mort, ca oricum la ce fata am ma incadram perfect in peisaj?
Am zis ca mor, TPU! In momentul ala am explodat. Prea isi batea joc de mine! Si ii zic:
-Auzi, da' tu de ce ai zis ieri ca ma iei de nevasta si azi nici nu mai pomenesti de asta?
Ei bine, TPU, din cat de imbujorat era el la fata cand ma certa, dintr-o data l-au taiat toate caldurile, a devenit palid si s-a lungit pe pat. Mi-a zis ca vrea sa se odihneasca si sa vad eu cine ciocane la geam.
Si sta la etajul 6, TPU!
Voi ce credeti? Se prefacea sau chiar a luat-o pe aratura?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand trebuie neaparat sa vezi cine-i la geam, ala face eforturi acolo.
Lasa c-o sa te ceara, important e sa ai tu mana pregatita si sa fi gata sa-i arunci ceva sub genunchi, in caz ca te cere in pozitia clasica, macar atat sa faci si tu.

| Liliana1981 explică (pentru anonim_4396):

Pentru tine pastrez funda, ca am uitat sa ti-o dau la intrebarea ai'lalta. Dar mai astept poate imi da cineva niste idei cum sa raspund la intrebarile alea alé lui. Ca eu chiar asa am bombanit.

16 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

rolling on the floor Sunteţi geniali, fraţilor!

Încep să mă simt foarte norocoasă şi să cred în minune. Aşa îmi place când lucrurile bune se înmulţesc... love struck
Nu vă opriţi!

| Liliana1981 explică (pentru NOname):

Tu razi, NOname. Dar EU sunt sigura ca de la aspirina aia a ta i se trage. Si voiam sa te rog sa-mi trimiti si mie una. Ca nu stiu ce sa-i raspund acum cand m-o intreba de ce n-am calcat teancul ala de rufe care zace de o saptamana pe fotoliu.

| NOname a răspuns (pentru Liliana1981):

Mai bine bagă-i un somnifer.hee hee

| Musique a răspuns:

Praf rău?
Hmm, pot să te trag pe nas?

| Sn4k3 a răspuns:

Cea mai tare intrebare din categoria asta laughing) Deci nu mai pot de ras rolling on the floor))))))))))). Esti tare!laughing)))))))))

| Sn4k3 a răspuns (pentru Sn4k3):

Poate i s-a bulit windowsul laughing.

| Liliana1981 explică (pentru Sn4k3):

Cum ai ajuns tu la concluzia asta?

| Kaℓi a răspuns:

Eu nu ma amestec ca-s patita, stiu cum e cu amorul asta cu nabadai, dar as vrea reteta la ciorba aia de salam si doua pateuri. Sau nu era ciorba? era doar o "aia", o mancare nefluida? oricum, as vrea reteta, daca se poate. Sunt tare curioasa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O sa-ti spun mai intai ca intrebarea ta mi-a placut,e simpatica,iar tu te alinti foarte frumos,numai ca trebuie sa fiu sincer cu tine si sa-ti spun si ceva care sigur o sa te supere putin…
E adevarat ca aici nu suntem decat niste anonimi(mai mult sau mai putin) si ca maine daca vrem putem fi altcineva, dar totusi din respect pentru prietenii nostri virtuali de aici nu trebuie sa spunem lucruri care nu au nimic in comun cu realitatea si nici sa-i facem sa intelega altceva, si asta doar ca sa ne distram noi…
In fine, n-are rost s-o mai lungesc - ai inteles ideea, cred.Acum o sa lamuresc eu lucrurile si sper ca pe viitor sa nu mai fie nevoie sa intervin.
Asa cum ti-am spus in urma cu cateva zile (si ti-am repetat-o si aseara la telefon) esti o fata frumoasa si inteligenta, si eu am inceput sa te plac.Dar nu inteleg de ce a trebuit sa minti si sa spui ca stau la etajul 6, cand eu imi amintesc bine ca ti-am zis ca stau la 3…
Nu vad motivul pentru care ai facut asta si sa stii ca m-ai dezamagit foarte mult…
Ca sa nu mai spun ca si secretul cu ceaiul de la robinet trebuia sa ramana numai al nostru…

| AinştainIsBack a răspuns:

Stiu ce sa faci. Daca sari vreun pas, vei muri. Daca imi vei respecta pasii, se va insura cu tine.

1.Trage-i o palma
2. Du-te la el si spune-i ca iti ceri scuze. Daca comenteaza incepe sa plangi. Sa plangi pana iti cere scuze.
3. Cand se duce in camera intri peste el. Acum sunt 2 variante:
a)Te observa: Spune-i "Barbatie, hai sa nie futiem" si sex.
b)Nu te observa: Sari pe el(ai grija sa cadeti in pat amandoi) si sex.
4.a)Daca ii place, continua
b)Daca nu ii place, intreaba-l ce are(lol sigur ii va placea glm)
5. Daca dupa ce terminati inca e suparat, pune-i Windows 8.2 pe PC/Laptop(daca nu are deja) si instaleaza-i imediat Assassin's Creed Unity si cumpara-i Prototype 3.
6.Sex din nou
7.Te va cere in casatorie

P.S.: Atentie! In cazul in care nu respecti toti pasii sau ii faci in alta ordine, vei fi pierduta pe viata!
P.P.S: Atentie si mai mare! Daca nu te cere in casatorie, trage-i o palma(si da o replica din aia smechera de genul "asta pentru ca m-ai mintit") si pupa-l(tot cu replica de genul "asta tot pentru ca m-ai mintit"). L-ai cucerit, nu se va desparti de tine pentru toata viata.

| wwast a răspuns:

Da' tu ce crezi?

| Liliana1981 explică (pentru wwast):

Pai EU chiar nu stiu ce sa cred. Ca daca stiam, nu ma mai faceam de ras aici.

| Wordofthanks123456 a răspuns:

Mdaaa asa sunt toți bărbații, da.i una poate isi revine.

| Madalin_Girleanu_1948 a răspuns:

Cred ca l-a luat paranoia..eu zic sa te calmezi..este un stadiu prin care barbatii trec cand sunt bolnavi...devin foarte recalcitranti si nu le intri in voie nici cum...e temporar. Sper ca ti-am fost de ajutor.

| Liliana1981 explică (pentru Madalin_Girleanu_1948):

Da, m-ai ajutat. Iti multumesc.

Întrebări recente