| Andreea_5022 a întrebat:

BUNA! va roog fooarte frumos sa'mi dati urgent niste intrebari capcana cu tot cu raspunsuri...

1 răspuns:
| Lisa a răspuns:

1. Mama anetei are 9 copii. Ii chema asa : 100 200 300 400 500 600 700 800. Cum il chema pe al 9lea?
R.: Aneta pentru ca e mama Aneteitongue.
2. O pisica alba se urca in copac. Cum se da jos?
R.:Alba pentru ca nu se face neagralaughing.
3. Un taran isi scapa palaria in fantana. Cum o scoate?
R.: Uda, de la apa.
4. Daca in acvariu sunt 9 pesti, si unul se ineaca...cati pesti raman in acvariu?
R.: Pestii nu se ineaca straight face.
5. Daca o vrabie se plimba 100 m intr-o zi, in 3 zile cati metrii va merge?
R.: Vrabia nu se plimba. Vrabia zboarastraight face.
6. Daca un stol de ciori format din 50 pasari migreaza spre Tarile Calde si 10 raman in Tara, cate pasari sunt in total?
R.: Ciorile nu sunt pasari migratoare.
7: Sunetul circula mai repede prin aer sau prin apa? (poti spune ceva gen: "Gandeste simplu, logic")
R.: Prin apawinking

Mai stiam cateva dar mi-o iau altii inaintelaughing oh go on.