| mispis a întrebat:

Zilele trecute eram imbracata intr-o bluza mov si unul mi-a zis asa:"Ce faci, flacara violet?"Adica? La ce s-a referit? Am mai auzit pe la TV de flacara mov dar n-am inteles despre ce era vorba.

5 răspunsuri:
| Nicoleta a răspuns:

La televizor se vorbea de "flacara violet".
Flacara Violeta este un cuvant ce apare in vechile texte egiptene sacre sub numele de Saqqara (sau Sakara – in traducere Focul Sacru) ce a fost folosit in antichitate in interiorul scolii Misterelor. Flacara Violeta reprezinta esenta uneia dintre cele sapte mari raze de vindecare. La fel cum lumina soarelui trece printr-o prisma refractandu-se in cele sapte culori ale curcubeului si lumina spirituala se manifesta sub forma a sapte raze fiecare avand culoarea, frecventa si calitatea Constiintei Hristice. Raza violeta este cunoscuta sub numele de "a saptea raza", iar atunci cand o invocati, ea va cobori in inima dumneavoastra unde va forma Calitatile Hristice ale compasiunii, iertarii, dreptatii, libertatii, dar si transmutarii.
Eu personal nu cred in asa ceva si nu cred ca baiatul a facut vreo aluzie la altceva decat la culoarea bluzeiwinking.

| Диана a răspuns:

Înseamnă că ăla e piroman. Run run run!

| lemmon a răspuns:

Flacara mov, mai bine zis flacara violet despre care se tot discuta intr-un timp la tv s-ar spune ca aduce noroc.de aceea de curand mi-am redecorat camera iar tata a insistat sa fie movlaughing. deci ceva ce aduce noroc. bucuta-te, ca el te-a vazut ca pe o zana aducatoare de noroc...

| MangoGirl a răspuns:

Da...toata lumea stie de ea de la basescu. el e cu flacara violet :d serioshappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E vorba de flacara -violet- o tona de aberatii cum caa se pot sterge amintiri din trecut, se poate aduce iertare si mari bucurii folosind acea flacara. la tv au facut caterinca pe subiectul asta spunand ca folosind flacara te umplii de bani. probabil baiatul respectiv a vrut sa faca misto.winking.