| anonim_4396 a întrebat:

Cand avem flatulentze (partzuri, pentru cine nu stie pe deplin limba), inspiram, expiram sau ni se opreste respiratzia?

Răspuns Câştigător
assiris
| assiris a răspuns:

Ti se opreste respiratia caci iese aerul pe partea cealalta.

6 răspunsuri:
cristian
| cristian a răspuns:

Daca intensitatea este maxima(fara amortizor) este posibil ca celor din jurul tau sa le cada fata sau sa le stea inima in loc.

cristian
| cristian a răspuns:

Sa ai mare grija sa nu te afli in preajma unei surse deschise cu foc.Risti foarte mult sa ramai fara par la c-u-r.(te parlesti)

| georgesur a răspuns:

thinking .ma gindesc ca depinde si de cit de "sulfuroase "suntbig grin, .este posibil ca unora sa le placa sa si .inspire laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ni se opreste respiratia.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Se pare ca din reflex, respiratia se opreste, ca nu te poti pirtzii, daca in acelasi timp respiri. Daca inspiri sau expiri, nu-l poti propulsa in exterior.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai trebuie sa nici nu inspiri, sa nici nu expiri ca sa iti poti folosi toata energia la expulzarea pirtzului.