| laurentiufilip a întrebat:

De ce la orele de Educatie Fizica, profesorii spun sa inspiram pe nas expiram pe gura, de ce in modul acesta si nu altfel?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu cum sa iti explic dar chiar te ajuta si cand esti foarte obosit dupa alergat sau ceva ce te-a solicitat trage aer in piept si tinel cat poti si dupa inspira cat poti si fa asta de 5-6 ori minim si nu o sa mai fii obosit..Adica o sa respiri normal si poti reincepe ce ai facut de te-a obosit ca de exemplu alergat cum am zis si mai sus.

1 răspuns:
| Sportfreak a răspuns:

Ca sa nu respiri aerul rece pe gat si sa te doara happy