| Raraa a întrebat:

Care dintre personajele cartii Print si Cersetor, de Mark Twain, ai vrea sa fi?(Dintre print si cersetor)De ce? Cel mai bun raspuns primeste funda!

Răspuns Câştigător
| YunaFFX a răspuns:

Printul care se deghizeaza in cersetor - adica Eduard. De ce? Pentru ca ai ocazia sa vezi lumea dincolo de luxul si de aparentele unei vieti de print, unde toata lumea iti face pe plac cu un scop - sa ajunga la un statut cat mai inalt. Chiar daca vezi si latura mai putin placuta a vietii - familii care sunt fortate sa recurga la tot felul de metode sa supravietuiasca, parinti care abuzeaza de copii, tradari, executii, observi si oameni care inca isi mai pastreaza puritatea si inocenta intr-o lume unde se pune accent pe titlul nobiliar, care nu ezita sa-ti dea o mana de ajutor fara ca macar sa se gandeasca la propriul castig - de exemplu Miles Hendon, care ramane personajul meu preferat, te poti manifesta asa cum vrei fara sa-ti pese - cand printul se juca in noroi.

6 răspunsuri:
| Trinitas a răspuns:

Ala care iti da flit de la T/A la Cultura si restul'

| Mişaaa a răspuns:

Mama. ^^

| Foxie2 a răspuns:

Printesa (print) de ce?
Paza! Ce cauta adutza98 in regatul T/A-ului?
exilatio!
Deci cum spuneam e cool sa fi la putere...

| Loome a răspuns:

Am citit Cretaker.

| domnulgoe a răspuns:

Eu asvrea sa fiu un print care cerseste sau un cersetor care e print.nu e cel mai bun raspuns, dar e printre cele mai creative.

| ROBERT89 a răspuns:

Cersetorul.