| streetballer a întrebat:

Care este cea mai amuzanta gluma/porecla/banc pe care il stiti?

9 răspunsuri:
| βėan a răspuns:

Ce nume "cul ca-i in engleza ai"... Daca stiai o boaba de engleza stiai ca[,]comic=banda desenata. Fail!

| streetballer explică (pentru βėan):

E adevarat. Dar comics=benzi desenate, nu cum ai scris tu : comic=banda desenata. comic=comic. Fail!

| βėan a răspuns (pentru streetballer):

Lol tu zici ca[,]comics n-are singular? Gen:I made a "comics".Nu.E "I made a comic" so... fail again!

| streetballer explică (pentru βėan):

Vad ca nu intelegi! plural -> comics=benzi desenate; singular -> comic strip=banda desenata; I made a comic strip. Iar comic=comic, hazliu. Fail again loser! loser

| st7ady a răspuns (pentru βėan):

Iti zic eu ca u esti un fail pentru mata si taicatu
Cum dracu' sa zici comics la singular? Se zice comic strip in primul rand dar nu foloseste nimeni termenul
E foarte bine cum a zis streetballer

| Dragonel a răspuns:

Multe!

| Dragonel a răspuns:

Am citit undeva ca alcoolul si tutunul danueaza grav sanatatii asa ca m-am lasat de citit

| jensen a răspuns:

Un cal intra intr-un bar! Si barmanul il intreaba: ce-i cu fata asta lunga?

| Madokachan a răspuns:

-Mami, mami, uite ce pot sa fac! Roata tiganului!
-Dar, draga, sa n-o faci si la scoala.
-De ce?
-Pentru ca ti se vad chiloteii.
A doua zi vine Maria de la scoala si ii spune mamei:
-Mama, azi am facut roata tiganului in curtea scolii.
-Si? Nu ti s-au vazut chiloteii?
-Nu, ca i-am dat jos.

Desigur, mai stiu si alte bancuri:

banc 1 :Bula era in ora. invatatoarea intreaba pe copii:
_Ce avem de la o oaie?
Copii:lana
Ea din nou:
-Si de la un caine?
-Paza.
Doamna invatatoare il intreba si pe Bula:
-Ce avem de la o vaca
-Teme pentru acasa.

banc 2:Bula se intoarce de la scoala.
Taicasul il intreaba:
Bula ai loat vreo nota azi la scoala?
... bula ii raspunde.
Da! Da! am luat in 10.
La ce Bula?
Un 1 la lb.romana
un 3 la desen
un 2 la geografie
un 3 la mate
si un 1 la istorie.

banc 3:

O profesoara noua intra in clasa si spune:
-Cine se crede prost sa se ridice in picioare
Dupa cateva secunde bula se ridica in picioare
-Te crezi prost bula?(intreaba profesoara)
La care bula raspunde:
-Nu doamna dar ma simteam rusinat sa stati doar dumneavoastra in picioare.

banc 4 :Bula la scoala:
Profesoara:copiii dati-mi exemple de substantive comune dar daca se poate sa fie comestibile.
Ionut:paine
Bula:lampa
profesoara:dar ce bula unde ai auzit tu ca cineva sa manance lampi!?
Bula:pai l-am auzit pe tata aseara spunandu-i mamei:stinge lampa si ia-o in gura!

banc 5 :Bula in armata.Deodata un soldat este impuscat.Toti ceilalti erau ingrijorati ne stiind cum sa zica familiei. Bula le spune:
-Stati linistiti ca le zic eu.
Ajunge Bula acasa la soldat si suna la usa.Nevasta iese sa deschida usa. Bula spune:
-Vaduva lui Marin Popa?
-POFTIM?! NU SUNT VADUVA!
-Pe pariu?

banc 6 : Bula merge cu tica-su sa-si ia sandale.La-ntoarcere Bula spune:
-Tati, a cui e!
-Ale tele sunt Bula!
Peste 5 min Bula zice iar:
-Tati, a cui e!
-Ale tele sunt Bula, ce nu intelegi?
Cand ajung acasa tatal lui Bula vede picoarele lui Bula insangerate si pantofii la fel.Se uita mai atent si vede ca pantofii lui Bula aveau cuie. Tatal spune:
-Bula de ce nu mi-ai spus ca pantofii au cuie?
Am zis tati,"A cui e!"

banc 7 :Bula isi face cumparaturile pentru scoala.Maicasa ii ia cartile si ii spune:
-Bula, ti-am luat cartile pentru scoala.Au fost foarte scumpe deci ai grija de ele!
Bula:
-Bine mama, nici nu ma ating de ele.

banc 8 :Bula statea linistit in fotoliu bea o bere si se uita la meci.Vine nevastasa nervoasa si ii trage o tigaie in cap.
-Ce ai nevasta ai innebunit?
-Ce este cu biletul asta in buzunarul tau"laura 0799221545"
-E numele si numarul calului pe cere am pariat!
Dupa 10 min nevasta il pocneste iarasi cu tigaia in cap.
-Ce ai nevasta ce s-a mai intamplat?
-TE-A SUNAT CALUL!

banc 9 :

Bula la scoala ia o nota proasta.Invatatoarea ii spune:
-Bula pe maine sati semneze maicata nota.
A doua zi bula merge la scoala cu nota nesemnata.
-Bula de ce nu tio semnat maicata nota?(intreaba profesoara)
-O calcat-o excavatorul.
-Atunci sati semneze taicato nota.
A treia zi bula merge la scoala cu nota nesemnata din nou.Invatatoarea ii spune:
-Bula de ce nu tio semnat taicato nota?
-L-a calcat excavatorul.
-Ma Bula da tu ce faceai in timpu asta?
-Ma plimbam cu excavatorul!

banc 10 :Bula si cu mama sa merg la magazin.
In spre magazia a gasit Bula a gasit 5 lei.
Bula:Mama pot sa iau banii astia?
mama:Nu bula ce-i pe jos pe jos ramane.
Bula a gasit un portofel cu 500 de euro.
Bulatongueot sa iau portofelul asta?
mama:Nu bula ce-i pe jos pe jos ramane.
Dupa putin timp mama lui Bula a cazut intr-un canal.
mama:Bula scoate-ma de aici!
Bula:Nu mama, ce-i pe jos pe jos ramane.