| androne30 a întrebat:

Care fruct este rosu?
Rosia
Marul
Dovleacul

15 răspunsuri:
| NOBODY a răspuns:

Dovleacullaughing sau castravetele sau poate conopida toate sunt fructe nu?\m/*rock on, baby*

| Malvina24 a răspuns:

Dovleacul!

| Fragile a răspuns:

Buna.
Rosia, deoarece da, rosia este fruct! Dovleacul e portocaliu iar la mere sunt si mere verzi si mere galbene. Sper ca asa e happy.
O zi buna! Wof! Wof!

| cretzufinish a răspuns:

Tine de forma cuvintelor si de rapiditatea citirii intrebarii. Am fi tentati sa zicem ca evident rosia, dar nu e fruct, deci marul, dintre cele 3 variante. happy

| marrr a răspuns:

Rosia, pentru ca ESTE considerata a fi fruct.

| kiky278 a răspuns:

Marul...rosia nu e fruct

| AshuraElric a răspuns:

Se pare că avem probleme mari cu roşiaaaaaaaaaaa laughing
"Fruct din punct de vedere botanic... legumă din punct de vedere culinar"
Deci...sunt fructe numai ÎNAINTE de a fi târâte cu forţa în bucătărie laughing

| Alice_2134 a răspuns:

Marul...rosia nu poate fi "rosu"...sau am inteles grasit intrebarea? confused

| Rayyy a răspuns:

Buna,
Din cate stiu eu, dovleacul este o leguma, deci as spune rosia (chiar este un fruct!) si marul, insa si acesta poate face exceptii. Sunt si mere verzi, galbene.

| AnemonaP a răspuns:

Rosia si marull

| Contrast a răspuns:

Rodia! big grin
Rosia nu e fruct, marul e numai in exterior, iar dovleacul... e si fruct, e si rosu... ce mai! laughing

| zuzu a răspuns:

Rosiaahappylaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rosia, este considerata fruct.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rosia si marul

| Mythos a răspuns:

Rosia, pentru ca gresit clasificata ca si leguma