| snackyz a întrebat:

Rosia este un fruct sau o leguma?

37 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

In ultima vreme cercetatorii au decretat ca rosia este un fruct.

| Gexu a răspuns:

Buna!

Rosia este leguma!

Nu te iau la "misto"

laughing

Pa pa

| SunShine a răspuns:

O legumahee hee

| SupraDozaDeVise a răspuns:

O leguma :]]
Eu asa stiu;]]

| cornculapte a răspuns:

Lichid gazos.

| maduts a răspuns:

Leguma

| Aiicha a răspuns:

Intrebarea asta a mai fost postata pe site.Citeste:
http://www.tpu.ro/adolescenti/rosia-este-un-fruct-sau-o-leguma/

| Ionutzz97 a răspuns:

Ce intrebare stupida normal ca e leguma

| Denny a răspuns:

Se zice ca rosia este un fructbig grin

| Mar a răspuns:

O fruct-leguma happy

| Anonimusss a răspuns:

Leguumaa duudaaalaughing?!

| Andrei_9613 a răspuns:

Fructwinking

| Brn a răspuns:

Din punct de vedere botanic roșia este un fruct, dar din punct de vedere culinar este o legumă.

| Monica a răspuns:

Ce întrebare complicată.
Pentru cultura ta generală, află ca acest site este unul serios.Totul este luat in serios, nu în glumă!

| sandy a răspuns:

Leguma

| Maria46854213 a răspuns:

Legumalaughing

| Ana_8420 a răspuns:

Cu rosii ar trebui sa aruncam noi in tine.
Ne iei in ras? straight face

| DnBSniperZs a răspuns:

Leguma ca creieru tau

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Logic ca rosia e o leguma, de la gradinita se invata asta.straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O leguma...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rosia este un fruct. S i eu am avut problema asta.

| marius577 a răspuns:

Ai drepatate?

| vladvlad23 a răspuns:

Rosia este o leguma.

| wolfer18 a răspuns:

Fruct. Daca ai observat, rosia intr-un anumit moment cand o mesteci, e putin dulce.Substanta care provoaca dulceata aceea o face sa fie oficial un fruct. Dar toata lumea o stie drept leguma.

| Twizzle a răspuns:

Din punct de vedere botanic rosia este un fruct, dar din punct de vedere culinar este o leguma. happy

| Twizzle a răspuns:

Din punct de vedere botanic rosia este un fruct, dar din punct de vedere culinar este o leguma. big grin

| EmySweety a răspuns:

Din punct de vedere botanic roșia este un fruct, dar din punct de vedere culinar este o legumă.

| ZapPy a răspuns:

Multi inapti care se cred destepti pe aici. Cautati si voi inainte sa postati ceva. Exista google dar mai simplu, se spune ca tot ce are seminte, sunt fructe. Da, asadar si dovleacu teoretic ii fruct.

Neobsedata de justin beiber, ca esti de la tara nu te face mai desteapta, din contra... no offence...

| Alexandru_8107 a răspuns:

La scoala ce inveti?

| riana36blue a răspuns:

Este un animal.Nici atata lucru nu stii?