| astro5 a întrebat:

Ce este rosia?(leguma sau fruct)

Răspuns Câştigător
| NothingImportant200 a răspuns:

Teoretic fruct.Practic leguma.

20 răspunsuri:
| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Leguma

| Aero a răspuns:

Din punct de vedere biologic este un fruct, dar din punct de vedere culinar este considerata o leguma.

| xClementine a răspuns:

O_O Normal ca leguma.

| kattya96 a răspuns:

Leguma happy

| cryna a răspuns:

In lumea stiintei este un fruct dar majoritatea oamenilor o considera leguma

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@Manuelovic Dar pepenele? Este "fruct" si nu creste in copaci...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este jumate fruct si jumatate leguma

| тøхх a răspuns:

E fruct.

Doamne e leguma, ce cls esti?

| FartsMaker a răspuns:

Ba rosia creste in copaci?

| ReveuseKaari a răspuns:

Fruct. Legumele se strică după ce le culegi, în timp de fructele se coc mai departe. În plus din punct de vedere botanic un fruct este partea comestibilă dintr-o plantă care conţine seminţele, în timp ce o legumă este tulpina, frunza sau rădacina comestibilă a plantei.

| AdRyAnA3 a răspuns:

Leguma

| delia_9230 a răspuns:

Leguma lollaughing

| Yin a răspuns:

Este normal fruct deoarece se dezvolta din floare desi multi cred ca este leguma.

| ssstefan a răspuns:

Tu esti normal? Chair nu stii ca este o leguma?

| Creatsa_1469 a răspuns:

Leguma funda frumosule :*

| Hayat a răspuns:

Leguma cred big grin

| Andreea_8910 a răspuns:

Rosia este o leguma.

| raducudinescu a răspuns:

Bai bitangilor luati o carte si cititi este fruct ce nu intelegeti na asa stiu toti analfabeti ca e leguma...

| MirelaRoxana a răspuns:

Ha ha. legumahee heetongue

| Laza_Andreea_1977 a răspuns:

Din punct de vedere botanic este un fruct iar din punct de vedere culinar este o leguma deci rosia este si fruct si leguma dar mai mult fruct