| bulebule a întrebat:

Care-i diferenta dintre umorul negru si umorul sec?

Răspuns Câştigător
| asko a răspuns:

Umorul negru este macabru, grav, nu e despre negri sa stii
http://www.umornegru.ro/nulul/
umorul sec e cam asa - de ce bila se numeste asa? r: atunci cand cade face poc, poc, daca facea poc, poc, poc se numea trila

6 răspunsuri:
| kiwii a răspuns:

Pai umorul negru e mai sadic.Umorul sec e... fara noima

| vladutz00 a răspuns:

Umorul negru e macabru ex:un banc ca unu cade din avion..., iar umorul sec este cand spui bancuri seci de ex: UN schelet se duce la bar si ii cere chelnerului o bere si un mop.

| Suzy a răspuns:

Umorul sec - este de exemplu un banc sec: fara haz, fara ceva amuzant, fara esential

umorul negru - este atunci cand razi de nu mai porti rasufla [ credlaughing

[poate merit funditabatting eyelashes

| a2 a răspuns:

Exista si umor negru? raised eyebrows

| bulebule explică:

...si albastru, roz, verde...
Acum pe bune, mai aveti si alte pareri? happy

| luchici a răspuns:

Umorul negru e despre morti, raniti, necrofili, chesti macabre in general iar umorul sec e.........sec(cel ma sec bancbig grinOP)