| andrei a întrebat:

Ce este umorul?

19 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

O ruda apropiata de-a bascaliei.

| 4b a răspuns:

Un haos emotionalwinking

| Încrucişătorul a răspuns:

Arta in care ne facem sa radem si sa uitam in momentele respective ca suntem niste oameni, niste fiinte simple.

| OmulĂla a răspuns (pentru Încrucişătorul):

Că asta ne frământă pe fiecare din noi în fiecare secundă, zi, săptămână, lună, an ș.a.m.d. Asta-i! acum știu de ce-i țiganul de pe bulevard mâhnit: el se gândește mereu că e o ființă simplă, un biet om.

| shhhs a răspuns:

Capacitatea de a converti o fraza de cuvinte sau o intamplare care se intampla comform legilor normale ale naturii, intr-una amuzanta sau hazlie(d.p.d.v. mintal.

| RAY a răspuns:

Da un sens vietii parerea mea, e important sa zambim mereu

| PedoBarbie a răspuns:

Bună!
Umorul este atunci când prinzi poanta şi începi să râzi până nu te mai opreşti.
Pe curând!

| WhatheWow a răspuns:

Umorul este totalitatea procedeelor prin care oamenii creaza stari de buna dispozitie unii altora. Umorul trebuie neaparat sa starneasca rasul, rasul nu ingrasa ci doar creeaza buna dispozitie, eliberandu-ne de stres si tristete. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ti-as scrie multe aici dar am sa ma opresc doar la umorul de bun gust. ala este inteligenta servita intr-un mod foarte placut.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sau comicul?

| Zeflemitoarea a răspuns:

Mhm, iar substantivul e un cartof prăjit.

| lolium a răspuns:

O stare de bine

| elyfel a răspuns:

Umorul atunci cand intelgi glumele si razi intr-adevar

Răspuns utilizator avertizat
| beyondbirthday a răspuns:

Este talentul pe care unii il au. Si talentul asta consta in a-i face pe alti oameni sa rada.

| OmulĂla a răspuns:

Umorul nu este nici o întâmplare și nici o frază. Râde nu se scrie cu î din i, nici întâmplare, și nu înțeleg ce este atât de greu în a scrie corect. La vârsta asta să faci așa greșeli, să nu știi ce înseamnă un banal cuvânt? Why, God, why?

| OmulĂla a răspuns:

Ho, ho, ho. Te-a întrebat cineva de facultate? A zis cineva ceva de avatar? A zis cineva ceva de milioane de euro? Tanti, ai definit umorul greșit, lucru care oricărui om cu 4 clase i se pare idiot. Habar n-am de unde ai scos tu ideea că nu îmi place să râd, mă luminezi? Cât despre gluma aceea de muzică, nu văd de ce mi-o trimiți mie. Litera o ai mai mult ca sigur, că doar văd c-o folosești. Btw, să fiu în locul tău, n-aș scrie pe toate gardurile că sunt un simplu vânzător.

| Goguryeo a răspuns:

Un mod de a fi!

Cei cu umor sunt mai bine văzuți și primiți de către oameni!

| Curiosity a răspuns:

Este un simt, unul fara de care omul ajunge singuratic, constientizand sau nu faptul asta.

Întrebări similare