| SuperMagicSmile a întrebat:

Care imi poate spune si mie niste desene animate frumoase mai de demult... dau fundita (desene ca de exemplu Copiii de la 402 etc)

32 răspunsuri:
| anad a răspuns:

La acest link sunt multe desene animate dublate foarte frumoase dupa povesti: http://en.wordpress.com/tag/desene-animate-dublate/

aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Wunschpunsch, Sailor Moon, Sandy Bell, The Pirates of Dark Water, Teenage Mutant Ninja Turtles, Tazmanian Devil, Daria, Beavis & Butthead, Mike, Lu and Og, Courage the Cowardly Dog, Johnny Quest, Smurfs, Aventurile lui Jim Button

Răspuns utilizator avertizat
| Marii a răspuns:

Orasul de purcei, sau ceva de genu.hee hee Pe mine ma apuca rasu doar cand ii vedeam. laughing

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Looney toons, bugs and daffy, sylvester and tweety, chip and dale (veveriţele de la disney), donald duck sau mai noi ar fi: cow and chicken, Johnnie Bravo, 2 stupid dogs, dexter's lab, grim and evil.

| CosteaVlad a răspuns:

Astea sunt desenele care mi-au placut mie si cred ca o sa le tin minte toata viata:
TVR 1: Simba, Ciocanitoarea Woodye;
TVR 2: Sailor Moon, Delfi, Denis si catelul Scartz, Norman cel normal, Flipper, Sally vrajitoarea, Ratoiul cel urat, Tabaluga, Marco si Gina, Dragon ball(seria 1), Digimon(1). Ma uitam in fiecare zi la ele erau de la 13 la 15;
Pro TV: Mica sirena, Peter Pan(2), Regele Arthur, Pokemon(1);
Antena 1: Roto Boto, mai era un desen cu niste legume intruchipate in personaje. nu mai stiu cum se numea;
RTT: Peter Pan(1) :X, cel mai super desen, au fost cand aveam eu 6 ani, prin '97, erau la 18:15, tin minte si acum.
Si ceva mai recente:
Cartoon: Tom si Jerry, Fetitele powerpuff, Dexter, X-Men Evolution, Ozzi si Drix, Duck Dodgers, Curaj catelul las;
Jetix: Spioanele, Team galaxy, Ce-i cu Andy, Sonic X.
Si au mai fost multe care mi-au placut, dar nu mai tin minte cum se numesc. sad

| MadNNNeS a răspuns:

Piratul Jack cel teribil

Viata cu Louie

Ce-i cu Andy?

mai sunt multe
Desenele copilariei mele crying

| ღ♥•þί†ίк•♥ღ a răspuns:

Cand mama era mica se uita la Maria Mirabela.Sau altul frumos e Veronica.Si Popeye Marinarul

| adydassler a răspuns:

Tom & jerry acolo mori de ras...
dragon ball Z
ciocanitoarea woody

| arn64 a răspuns:

Mi-au luat-o inainte cu viata cu Louie. crying il gasesti si online pe youtube happy

| Mădălina_2296 a răspuns:

Urmel:X
Chip and Dale:X
Mikey mouse
Printesa Sisi
Rollie Ollie Pollie sau ceva de genu'thinking
Pokemon
Mihaela day dreaming
Iron man
nelipsitii Tom & Jerry
Povestiri din cripta
Tom, marele calator
Willey Fog
Cei cu Andy:X
Enigmele din Providence
Timon si Pumba
O lume disparuta
Shaman King
Scooby doo
Tutenshtein
Jenny Test
Dragon Ball
Barny bear
Voltron
Memo
Minunata calatorie a lui Nils Holgerson (nu am sa le uit niciodata:X)
Testoasele ninja
Sani Bel
Lumea ursuletului albastruhee hee
Soimii calatori
Gopo
Tuka sau Tupa nu mai stiuthinking o fetita cu parul portocalui.au fost prea frumoase.
Bibi Blockgserg

Si nu prea imi mai amintesc. oricum sper ca iti sunt de ajutor:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Viata cu Louie, Piratul Jack cel teribil, Lumea lui Bobby...
Daca vrei sa le revezi, iata aici un link:
www.desenele-copilariei.net

O zi buna!
Bye!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tom si jeri

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spioanele
Viata cu Louie
Printesa Sissi
Lumea lui Bobby
Denis pericol public
Ce-i cu Andy?
Jack, piratul cel teribil
Dosarele secrete ale cainilor detectivi
Jim Button
Pisoiul Eak
Familia Toffu
Caine rau
X-Men
Incredibilul Hulk
Diabolic
Laboratorul lui Dexter
Gemenii Cramp
Curaj, cainele cel fricos
Fetitele PowerPuff
Zambetul lui Sharon
Franklin
Povestiri din cripta
Barbie
Clifford, cainele mare si rosu
Pokemon
Digimon
Sailor Moon
Inuyasha
Kaleido Star

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Titanii
Beyblad
Viata cu Louie
Spioanele
Curaj, caine rau!
Ed, edd si edy
Familia Tofu
Anderson Povestotorul
Yakari
SIM SALAGRIM
Marsupilamii
Capitanul Jack
Gadget
Denis, pericol public
Odiseea viruala
Tom Degetel
Sunt fooarte multe, dar pe majoritatea le poti vedea pe: jetix play si kids co:X:X. Eu le-am comandat, si in timpul liber, imi place sa privesc peste paginile copilariei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Barbie frumoasa adormita sharon spitz copii de la 402 etc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Le gasesti pe http://www.animationmagazine.eu/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Wunschpunsch

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mica sirena, Clifford cainele mare si rosu, Timon si pumba

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa cartoon erau frumos top cat ursul yogi atom ant 2 stupid two jetsons scobbi doo daca vrei pe dolce am boomerang

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sheren spit

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce-i cu andy?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In jurul lumii cu willy fogwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Urmel

| gingasull a răspuns:

Mie mi-a placut Popey marinaru happy

| alex:) a răspuns:

Copiii de la 402

miki mouse

pope marinarul

Ce-i cu Andy

Flinstones

Familia Tofu

Road Runner & Coyote

Andersen Povestitorul

Gemenii Cramp

Barney Bear

Foghorn Leghorn

Caine rau

Willy Fog 2

Daffy Duck

Dennis pericol public

Piratul Jack cel Teribil

O lume disparuta

Salvatori

Lumea lui Bobby

locomotiva thomas

jim button

| bIjuUu a răspuns:

Tom and jerry

ce-i cu andy

h2o

zambetul lui sharon(nu stiu exact cum se scrie stiu ca asa se pronuntzahee hee)

| jeorje a răspuns:

Ed, Edd si Eddy

Viata cu Louie

Pucca

Kid vs Kat

Tom si Jerry

| PennyLane a răspuns:

Mie mi-a placut "Heathcliff" : -D.