| ELNuInvataMomentan a întrebat:

Care sunt trasnaile voastre?

Răspuns Câştigător
| mary a răspuns:

Eram mai mica(vreo 4-5 ani) mama facuse curatenie generala in toata casa dar nu mai stiu de ce. intr-un final se aseaza sa dea exteriorul casei cu vopsea.eu stateam si ma uitam...imi luceau ochii cand ma uitam la mama si vroiam si eu sa dau. dupa un timp mama se ridica si spune "cu asta am terminat" si scoate un sunetca si cum ii luase cineva o piatra de pe inima. eu bucuroasa ma pun sa vopsesc si eu dar nu mai era vopsea in cutie.ma duc in beci si iau o cutie de vopsea maro (cea de pe perete era alba) si incep si eu sa dau "indemanatica" cum eram.cand a venit mama mi-a tras o mama de bataie... si asa a trebuit sa dea mama din nou cu vopsea in cateva straturi bune.

8 răspunsuri:
| hândel a răspuns:

Acum cateva luni, vazusem ca se instalase un neam de painjeni printre rafturile de dulceturi, zacusca... din beci, si de lene sa mai scot borcanele ca sa alerg dupa painjeni, m-am gandit c-ar fi mai comod sa aprind bricheta si sa trag un jet de spray, ca sa termin si painjenii, dar si autostrazile lor suspendate. Toate bune si frumoase, numai ca ma amuza atata ocupatia mea, incat uitasem sa mai iau degetul de pe spray, si mi s-au aprins rafturile, fiind din placaje subtiri de lemn, asa ca m-am vazut la nevoit la disperare sa sting focarul cu zeama de varza din butoi. Si-mi iesise o zeama atat de buna! sad

| AndreeaSiAndra a răspuns:

Am fost la tara cu catelul meu.Acolo era un porc si Dodo catelusul meu a inceput sa latre la el si porcul a venit spre Dodo eu am luat un bat si am inceput sa alerg porculk impreuna cu DodolaughingVenea porcul spre noi si noi fugeam si apoi noi mergeam spre porc si Dodo latra si eu ii baagm batul in fund porculuilaughingSi acolo era o groapa de noroi si noi nu am vazut-o si m-am impiedicat si drept in ea si l-am tras si pe Dodo silaughing porcul peste noilaughinglaughing

| TPMTotiPentruMine a răspuns:

Aoleu multerolling on the floor

daca spui trasnai te referi la copilaria adevaratalaughing

paiblushing eu ii mancam rujurile mameibig grin
ma imbracam vara cu hainele de iarna in lispa mamei si a tataluibig grin

| adytzusiatat a răspuns:

Deci pana sa luam vacanta de craciun, chiar la serbare am rupt banca, era o melodie cu babi sus pe mese si eu m-am urcat. Nus gras da am sarit ca fraieru, sa vezi cum a facut diriga cand a vazutlaughing)
Sau sau... mie imi place biliardu si mai de mult la 6-7 ani asa am luat matura, mama facea curat si m-am dus la televizor.Am pus matura pe mana ca tacu de biliard si am dat in butoane pana am cazut joslaughing) si naveam sici telecomanda ca o scapasem in Wclaughing)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@violetgirl, esti penibilahappy si parintii tai n-au luat nici o masura ca faceai atata paguba?oh go on

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@BebeStrumf, de ce repeti odata la 2 cuvinte "wtf"?

| violetgirl a răspuns:

Cand eram mica spargeam ouale care le faceau gainile(stau la tara)si o data am gasit 10 oua si poc poc poc toate ouale jos. Bunica a inceput sa tipe:copchilu ista nu-i normal! Si mama radea de nu mai putea di de atunci pana am mai crescut spargeam toate ouale care le faceau gainile!

| violetgirl a răspuns:

Cand eram mica spargeam ouale care le faceau gainile(stau la tara)si o data am gasit 10 oua si poc poc poc toate ouale jos. Bunica a inceput sa tipe:copchilu ista nu-i normal! Si mama radea de nu mai putea di de atunci pana am mai crescut spargeam toate ouale care le faceau gainile! Funda?