| Gaby_6465 a întrebat:

Cat dureaza incarcarea la acumulatorii baterii Duracel de 2450?

2 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

În funcţie de încărcător. Unele încărcătoare au chiar două poziţii : pentru încărcare rapidă sau normală. Pentru o viaţă mai lungă a acumulatorului îţi recomand încărcarea normală.
Ai aici un încărcător care are nevoie de patru ore pe normal. De regulă sunt încărcătoare automate şi nu e nevoie să stai cu ceasul lângă ele : http://www.electrofun.ro/......2-aa2450/.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

8 ore