| Enys a întrebat:

Categorie Bula - Adauga un banc tare

Bula - Cele mai tari bancuri adaugate de voi!
In timpul orei de dirigentie, profesorul tine o lectie de morala si bune maniere:
- Uitati, scenariu: va place o tanara domnisoara si ii faceti curte cu insistenta; seara mergeti la un restaurant elegant, pentru o cina 'tete-a-tete' si -in timpul mesei- aveti nevoie sa mergeti la toaleta. Cum ii spui, Popescu?
- Ii voi spune: 'Domnisoara, va rog sa ma scuzati cateva clipe, trebuie sa ma duc sa urinez.'
- Prost, Popescule! Este o exprimare nepoliticoasa, de badaran! Ionescu, tu cum ai spune?
- Eu i-as spune: 'Domnisoara, trebuie sa ma duc la toaleta; ma intorc imediat.'
- E mai bine, dar este dezagreabil sa pomenesti de toaleta in timpul mesei. Bula, tu ce ai zice?
- Eu i-as spune: 'Draga mea, scuza-ma, trebuie sa lipsesc o clipa. Trebuie sa dau mana cu un bun prieten cu care am facut armata si pe care sper sa pot sa ti-l prezint si tie in aceasta seara.'!

» Trimite unui prieten pe YM Banc adaugat de ony. fely*** kiss

-------------------------------------------------------- ------------------------

Taica-sau il trimite pe Bula la magazin, ca sa ii cumpere 'o palarie verde; nu prea verde, dar verde sa fie!'.
Ajuns la magazin, Bula ii spune vanzatoarei:
- M-a trimis tata sa ii iau o palarie verde; nu prea verde, dar verde sa fie!
Vanzatoarea ii da o palarie verde deschis. Bula se duce acasa si i-o da tatalui sau. Cum acestuia nu-i place, Bula este trimis inapoi, ca sa rezolve problema.
Bula ii spune vanzatoarei:
- M-a trimis tata sa ii iau o palarie verde; nu prea verde, dar verde sa fie!
Vanzatoarea ii da o palarie verde inchis. Bula se duce acasa si i-o da tatalui sau. Cum acestuia nu-i place, Bula este trimis inapoi, ca sa rezolve cu adevarat problema.
- M-a trimis tata sa ii iau o palarie verde; nu prea verde, dar verde sa fie!
Enervata la culme, vanzatoarea ii raspunde:
- Auzi, da' ia du-te tu si zi-i lui taica-tau sa ma pupe in fund; nu prea in fund, da' in fund sa fie!
» Trimite unui prieten pe YM Banc adaugat de Dragomir Theodora

-------------------------------------------------------- ------------------------

Bula si doi prieteni discutau pentru a stabili care a avut cea mai batrana bunica. Unul dintre tipi zice:
- Bunica mea a avut 78 de ani cand a murit.
Celalalt tip ii raspunde:
- Slab! Bunica mea a avut 94 de ani cand a murit!
Bula:
- Tot slab! Pai, bunica mea a fost atat de batrana incat a trebuit ca tata sa o scoata in curte, sa o impuste, ca ea nu mai murea nicicum!
» Trimite unui prieten pe YM Banc adaugat de Marian

-------------------------------------------------------- ------------------------

Bula era pescar si Strula era vanator. Intr-o zi, se intalnesc la o bere si vorbesc despre pasiunile lor. Strula:
- Auzi, ieri am fost la vanatoare si am prins 45 de iepuri!
Bula:
- Eu am fost ieri la pescuit si ghici ce am prins? O bicicleta nou-nouta, cu farul aprins!
Atunci, Strula ii raspunde:
- Auzi, stinge tu farul ca mai tai si eu din iepuri!
» Trimite unui prieten pe YM Banc adaugat de couch

-------------------------------------------------------- ------------------------

Bula isi cumpara un Lamborghini... La trei zile dupa aceea, il duce la uzina, cu motorul facut praf. Masina fiind in garantie, ii dau o alta. Dupa alte trei zile Bula vine iar cu motorul facut praf. Cei de la uzina ii mai dau o masina si trimit un asistent in 'spionaj', ca sa vada ce Bula masinii de ai farama motorul. Bula iese cu masina din uzina si incepe: prima, a doua, a patra, a cincea, a sasea si -apoi- priveste R-ul de la masalier si zice:
- Si, acum, racheta da-te dracu'!
» Trimite unui prieten pe YM Banc adaugat de Mihai

-------------------------------------------------------- ------------------------

Bula a fost trimis in pivnita, sa aduca ceva muraturi. Pentru ca se intoarce plangand in hohote, maica-sa il intreaba:
- La ce picior te-ai lovit?
Bula ii raspunde:
- Nu stiu! Era atat de intuneric!
» Trimite unui prieten pe YM Banc adaugat de mariuca

-------------------------------------------------------- ------------------------

Mama lui Bula il asteapta in prag, sa vina de la scoala. Cand apare, il intreaba:
- Ei, cum a fost la scoala?
- Nashpa! Un copil a cazut de pe scaun si toti au ras; in afara de mine!
- Foarte frumos! Dar cine era copilul care a cazut de pe scaun?
- Pai, tu nu-ti dai seama, mama?!? Eu!
» Trimite unui prieten pe YM Banc adaugat de maria

-------------------------------------------------------- ------------------------

Bula vine acasa beat, dar fericit si-i spune sotiei:
- Ia, ma' femeie, pune masa!
In timp ce nevasta-sa intinde masa, lui Bula i se pare ca aude un zgomot din balcon. Iese sa vada ce se intampla si gaseste un tip in chiloti.
- Ce cauti tu in balcon la mine, in chiloti?
- Domnule, nu e cazul sa facem galagie! Am avut o aventura la etajul de mai sus si venise sotul femeii, asa ca am sarit in balconul dvs.
- Aha! Femeie, adu o pereche de pantaloni de-ai mei si da-i prietenului meu!
Dupa o masa in trei, individul pleaca.
Dupa trei-patru ore de somn, Bula se scoala furios si incepe sa-i care pumni sotiei.
- Ce-ai, ma' sotule? Ce-ti veni, Bula?
- Pai, acum mi-am amintit ca stam la ultimul etaj!
» Trimite unui prieten pe YM Banc adaugat de alexandra

-------------------------------------------------------- ------------------------

Bula si taica-sau spala masina. La un moment dat, Bula:
- Tata, de ce spelam masina cu apa calda?
- Pai, ca sa nu raceasca!
- Dar ce ai pus aici, in sticla asta, ca miroase a sampon?
- Pai, vezi ca ai un nas bun? E niste sampon de urzica, pentru ca a zis mama ta sa o spalam cu sampon, ca sa i se duca matreta!
» Trimite unui prieten pe YM Banc adaugat de andreea

-------------------------------------------------------- ------------------------

Deoarece Bula nu avea copii, merge si-l intreaba pe un rrom:
- Ba, tu ai copii?
- Am, ma'!
- Imi imprumuti unu'?
- Io ti-as imprumuta, da' ala de-l imprumutam o murit!
» Trimite unui prieten pe YM Banc adaugat de IOANA ISPAS

-------------------------------------------------------- ------------------------

9 răspunsuri:
| cornel a răspuns:

Tari toatehee hee

| Rioko a răspuns:

Sunt toate f. amuzante laughing

| funditze a răspuns:

Uite un banc cu bula si unul cu prosti:

CU PROSTI:
* Nimeni si cu Prost se duc la mare.
Nimeni se baga in apa sa innoate si deodata incepe sa strige dupa ajutor...
Prost vazand ca acestase inneaca ia telefonul si suna la salvamari...
- Alo, se inneaca NImeni!
la care salvamarul:
- Ba tu esti prost?
- Da ma eu sunt.

CU BULA:
7. * Il alergau pe bula teroristi si in fata era o fintana si o padure se arunca bula in fintaina vin teroristi si striga in fintana e cineva aici? bula striga si el mai destept e e cineva aici? nu e ma nimeni ecou vine altu e cineva aici? bula e cineva aici? vine altu mai bine ma duc in padure bula mai bine ma duc in padure bula si el vine altu mai bine arunc o grenada bula mai bine te duci in padurelaughing

ZICEAM SI EU!

| ßέßέ a răspuns:

Primul a fost cel mai smecher. happy

| girllll a răspuns:

Sunt super tarilaughinglaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuia să ne bombardezi cu ele, 1 sau 2 erau de ajuns. Putem să căutăm şi noi.Desigur,unora le e lene.

| IusanLivia a răspuns:

Banc: Intr-o zi bula merge la scoala.invata despre ce ne dau animalele.doamna spune:
-copii ce ne da porcul?
-carne
-dar ce ne da gaina?
-carne si oua.
-dar vaca?
-teme pentru acasa. laughing

| norberto a răspuns:

Is faine da nu-mi dai mie funda?